Nesėkmingai NCAA Colonial Athletic Asociation konferencijos atkrintamąsias varžybas baigė Valdo Vosyliaus „Old Dominion Monarchs“. Lietuvio ekipa pusfinalyje 63:79 nusileido „George Mason Patriots“.

Vosylius per 31 minutę pelnė 13 taškų (3/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 7/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 kartą prasižengė.

Šis pralaimėjimas sumenkino „Monarchs“ galimybes varžytis pagrindiniame NCAA turnyre – „Kovo beprotybėje“. Vietas šiame turnyre automatiškai užsitikrina kiekvienos konferencijos nugalėtojai ir komandos, kurias atrenka speciali komisija. Jei komisija nepasirinks Old Dominion universiteto, ketvirtakursiui Vosyliui pralaimėjimas „Patriots“ ekipai bus paskutinis mačas JAV studentų lygoje.

•

Skaudžią nesėkmę kitos konferencijos, Patriot League, pusfinalyje patyrė tris lietuvius turinti „American Eagles“ ekipa. Ji 53:55 nusileido „Holy Cross Crusaders“ ir greičiausiai baigė šio sezono kovas – turėdami vos 16 pergalių per 30 mačų jie praktiškai nepretenduoja patekti tarp 64 stipriausių NCAA komandų.

Visiems trims lietuviams tai ko gero buvo paskutinis mačas „Eagles“ sudėtyje – visi šiemet baigia universitetą.

Rezultatyviausiai sužaidė Arvydas Eitutavičius, per 22 minutes pelnęs 8 taškus (0/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, 4 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Mačą startiniame penkete pradėjęs Paulius Joneliūnas per 26 minutes surinko 6 taškus (3/6 dvitaškių), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Linas Lekavičius rungtynes taip pat pradėjo starto penkete ir per 18 minučių surinko 2 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei kartą suklydo.

•

America East konferencijos pusfinalyje suklupo Valdo Siručio „Boston University Terriers“ ekipa, 49:59 turėję pripažinti „Albany Great Danes“ persvarą. Sirutis per 21 minutę pelnė 6 taškus (3/6 dvitaškių), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 2 metimus ir 1 kartą sukydo.

Pralaimėjimu reguliarųjį sezoną baigė „Duke Blue Devils“, 72:86 nusileidę „North Carolina Tar Heels“ ir ACC konferencijoje užėmę vos šeštą vietą. Pralaimėtojams atstovaujantis Martynas Pocius per 3 minutes nepasižymėjo, pramesdamas vienintelį dvitaškį.

Pergalingai reguliarųjį sezoną baigė „Saint John‘s Red Storm“, 77:64 įveikę „Providence Friars“. Nugalėtojams Tomas Jasiulionis per 19 minučių pelnė 6 taškus (2/5 dvitaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 7 kamuolius.