„Žalgirio“ baudą padengti ruošiasi sirgaliai

2007-03-05 10:51
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ koresp.

Kauno „Žalgirio“ klubas jam skirtą nuobaudą priėmė be kritikos SEB Baltijos krepšinio lygos vadovų atžvilgiu. Tai „BasketNews.lt“ portalui tvirtino „Žalgirio“ klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas.

„Žalgirio“ klubui buvo skirta 10 tūkst. eurų bauda bei vienerių rungtynių arenos diskvalifikacija. Antradienį SEB BBL mačą su „Šiauliais“ kauniečiai žais be žiūrovų. Navikauskas teigė, jog per valdybos posėdį bus sprendžiama, ar apskųsti „Žalgiriui“ skirtą piniginę bausmę.

Šeštadienį rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ buvo nutrauktos 39-ąją minutę, kai į aikštę pasipylė daiktų kruša. „Žalgirio“ viceprezidentas pareiškė, kad sirgaliai patys nusprendė padengti klubui skirtą baudą.

– Kaip vertinate klubui skirtą nuobaudą?
– Dviprasmiškai. Nenoriu kritikuoti SEB BBL vadovybės sprendimo, kadangi ji elgėsi pagal nuostatus. Tačiau noriu pažymėti, kad toks incidentas nėra pirmas Lietuvos krepšinyje. Incidentas kilo ir sausio 21 dieną Vlniaus „Siemens“ arenoje („Lietuvos rytui“ kovojant prieš „Žalgirį“, – Red.), tik skirtumas tas, kad į žalgiriečius kieti daiktai – žiebtuvėliai, durų rankenos – pasipylė teisėjams paskelbus apie rungtynių pabaigą. Jei neklystu, „Lietuvos rytas“ buvo nubaustas simboline 200 litų bauda.

[image=7109 left „Lietuvos rytui“ kovojant su „Žalgiriu“ sausį Vilniuje, Gedimino Navikausko tvirtinimu, kilo panašūs incidentai]Šiurkštus incidentas įvyko ir per didžiąją pertrauką. Eidamas į rūbinę girto žiūrovo buvo užpultas Jonas Mačiulis. Tai mūsų kaltė, kad incidento neviešinome, nors visa tai matė ir „Lietuvos ryto“ žurnalistas. Tačiau dabar puolama ne tik komanda, bet ir vadovai. Tai ne pirmas atvejis, kai „Lietuvos ryto“ laikraštis puola mus. Mesime džentelmeniškumą į šalį.

Pagal nuostatus tikėjomės švelnesnės bausmės, tačiau yra kaip yra. Darysime viską, kad tai nepasikartotų. Džiaugiuosi sirgalių supratimu. Nuo šiandien prasidėjusi akcija rodo, kad sirgaliai būna su mumis ne tik iškovojus pergales, bet ir tada, kai pralaimime.

– Apie kokią akciją kalbate?
– Sirgaliai atidarys sąskaitą „Snoro“ banke ir rinks pinigus baudai padengti. Galvosime, kaip pinigus panaudoti. Galbūt jie bus panaudoti kilniam tikslui. Mus toks sirgalių elgesys džiugina.

– Ar žadate apskųsti nuosprendį?
– Apie tai tarsimės valdybos posėdyje. Nenorime reikšti pretenzijų SEB BBL vadovybei ir ją kritikuoti. Kaip bus, pamatysime. Tačiau pagrindinė įvykio priežastis – mūsų komandos prastas žaidimas. Esame kalti, kad žaidėme prastai.

– Kalbama, kad skiriant tokią nuobaudą grasinote teismu.
– Niekada niekam negrasiname. Galbūt grasina mūsų oponentai. Priėmėme mums skirtą bausmę normaliai ir be jokių grasinimu.

– Ar teisinga, kad nubaustas tik klubas? Po rungtynių teigėte, kad chaosas iš dalies kilo dėl teisėjų.
– Nežinau, ne mūsų reikalas teisti teisėjus. Pralaimėjome tikrai ne dėl teisėjų kaltės. Galbūt teisėjų galvos turėjo būti šaltesnės nei žiūrovų. Rungtynės nuo pradžių buvo grubios, vilniečiai primetė grubų žaidimą, į kurį įsivėlė mūsų jaunimas.


Rodyti komentarus
jau nepirma sezona nepraleidziu ne vienu ryto ir zalgirio rugtyniu, bet kad vilniuj butu metomi daiktai i aikste neteko nei matyt nei girdet. o cia kaip dauguma sako: kai viskas jau post faktum tada jau: tas ta padare anas ta. keistas tas navikauskas jau man visai : iskur siemens arenoj duru rankenos? nors kas nebuve tai gal tuo ir tiki, bet ten visai kitokia sistema nei kitur
2007-03-09
+1
Atsakyti
SMS
sneketojas..nu bet as pwz tj imesiu lituku..patys prisidirbom,patys ir srebkim..
2007-03-06
+1
Atsakyti
Is tiesu toks ispudis susidaro, kad Navikausko visos nesekmes su LR susijusios. Matyt ir eurolygoj jiem taip sekes, nes LR prikiso nagus. Laikas manau paziuret kas savo kieme daros ir padaryt isvadas pone N, nes Z zaidimas eurolygoj labai nuvyle daugeli jo gerbeju.
2007-03-06
+2
Atsakyti
Vargsas Navikauskas, pagal ji VISI PUOLA IR SKRIAUDZIA ZALGIRI. Kaip visada visi kiti kalti bet tik ne jie patys. Tegul issitrina galva su kempine.
2007-03-06
+1
Atsakyti
Ch_Barkley: labai taiklus komentaras. Gerai, kad ant naviko visų durų kas neužmetė ;)))
2007-03-06
+3
Atsakyti
Buvau aš po tų rungtynių prie sekretoriato priėjęs. Teisėjas žiebtuvėlį ant stalo padėjo. Durų rankenos kaip ir nesimatė.;)
2007-03-06
+1
Atsakyti
Geras klausimas Ch_Barkley:) As ir i ji nerandu atsakymo:))
ZALGIRIS44, nelabai supratau, kodel siulai man patylet.. As juk nesakau, kad skardines mete Kauno miesto gyventojai.. yra ir vilnieciu palaikanciu Zalgiri ir jie atsako kiekvienas uz save, o ne uz visa miesta.
2007-03-06
Atsakyti
Beskaitant šį interviu man klausimas pasistojo. Kas iš jūsų kišenėse nešiojasi durų rankenas? Čia naujas ginklas ar kas per velnias? Nors ir esu iš Vilniaus, nepastebėjau, kad čia žmonės durų rankenas nešiotųsi. Ar čia tik į "Siemensą" sirgaliai rankenas atsineša?
Gal kas protingesnis paaiškinti gali?
Su kolegomis visą dieną darbe svarstėme, bet prie bendros išvados taip ir nepriėjome...
2007-03-05
+3
Atsakyti
Na taip zalgiris turi tikrai daugiau sirgaliu negu rytas, manyciau kiekvienas sveiko proto zmogus turetu man pritart, beto net ir vilniuje maziausiai 20% zmoniu sudaro zalgirio fanai, aisq tai jau yra subrende zmones kurie tiki zalgiriu dar nuo senu laiku kai nebuvo pykcio tarp vilniaus ir kauno, visi buvo uz zalgiri, taciau tai nutruko po 1999 metu triumfo, atsirado rytas, o kartu su juo priesiskumas zalgiriui....
2007-03-05
-1
Atsakyti
na cia garantuotai ne kaunieciu tikrieji sirgaliai (zalioji mirtis ar kaip ten) sukele incidenta, bet vat zmones imasi iniciatyvos ir sukurs saskaita, i kuria manau bus surinkti tie 34000lt (jaigu bus pinigu pervedimas sms zinutemis) , o ka daro rytas_ultras ? :D iseina is arenos nesibaigus rungtynem arba vapsiem veluoja 2 kelinius primete kad akcija paskelbe :tipo jiem neidomu sirgt uz savo komanda nes komanda nerodo jokio susidomejimo jais. Na ir kieno sirgaliai geresni ?
P.S. kai cia uzsiregistravau maciau gal 20% ryto sirgaliu ir kiti kauno, tik dabar supratau ,kad po federacijos finalo uzsireginau.
2007-03-05
-1
Atsakyti
Navikauskas primena paranojiką. Bet kokioje situacijoje jis sugeba kaltę suverst Lietuvos Rytui ir ypač dienraščiui. O savo klaidų niekad neįžvelgia, tik moka kaltint kitus. O šio incidento vienas pagrindinių kaltininkų Popovičius be abejonės. Visiškai žmogus nesitvarko su savo nervais.
2007-03-05
+3
Atsakyti
pritariu bc_Zalgirieciui ir rickai > tebunie kaunas palaimintas :D maladec ;)
2007-03-05
Atsakyti
Kauniečiai, parodykim, kad esam atsakingi ir nepaisant to ar tikrieji Žalgirio fanai sukėlė šį incidentą ar ne, padenkim šitą baudą ;) Rytoj visi į Snorą :)
2007-03-05
-1
Atsakyti
viespatie kaip gaila Ryto sirgaliu,jie puikiausiai supranta,kad iki Zalgirio ju komandai toli toli,tai savo nepilnvetirskuma parodo tokiais slyksciais komentarais irsavo elgesiu.
2007-03-05
-1
Atsakyti
Ir tiffoso geriau patyletum nes tuos kur halei sueme policijai tai buvo seip is vilniaus :))
2007-03-05
+1
Atsakyti
nu bent jau sauniai pasiielge atidare saskaita jus pagalvokit dabar visi, buvo vakaras sirgaliai buvo nemazai isgere kova vyko kaune, pora ikaususiu kauno patrijotu nervai neatlaike, kadangi teisejas padare klaida, o popovicius gavo 2 technines, butu idomu kaip rytui tas baigtusi jaigu ju rushas gautu 2 technines, nors zinoma Vilnieciai yra "Tipo" labai "ISPRUSE" ir labai valingi todel rodytu pavyzdi IR PALIKTU AIKSTE KARTU IR RYTO ZAIDEJUS LIKIMO VALIAI, taciau ZALGIRIO sirgaliai taip niekada nepasielgtu per tokias svarbias (principines) rungtynes, jau greiciau pradetu metyt metalines skardines (kuriu NIEKUR europoj nera nors net niekas nezino tik taip "primeta" visaziniais) ir panasiai, parodytu savo kaip sakant "neisprusima" ir palaikytu zalgiri visada, tai vat isvada tokia, kad abi komandos turi savu trukumu, tik aisq kai nutinka vienai komandai kazkas blogo kitos komandos SIRGALIAI (fanais negalima pavadint kadangi fanai turi sutart kuriu cia visiskai nematau, na bent daugelio) pasinaudoja tuo ir pradeda "STUMT" ant vienos ar kitos komandos.
2007-03-05
+1
Atsakyti
Vat jum rytfaniai :))) Fanai patys sumokes bauda, o apie jusu siargalius ner net ka kalbet, nes tik komanda pradeda pralaiminet ir palieka komanda. Manau nera europoi geresniu sirgaliu uz zalgirio.:)))
2007-03-05
+1
Atsakyti
Rungtynės nuo pradžių buvo grubios, vilniečiai primetė grubų žaidimą, į kurį įsivėlė mūsų jaunimas,tai kaip tada galima pavadinti tanokos isisokima - lengvu pasistumdymu,man nusibodo zal giedama ta pati giesme ,kad juos neva kaskas smeizia ,visi juodina nori pakenkti klubo interesams,man susidaro tokia nuomone,kad zal del savo priimtu neteisingu sprendimu nori butinai kas ka apkaltinti ir visa ugni nukreipti nuo saves.tai jeigu zal yra 'mylimiausia visos lietuvos komanda(cia zal fanai) ' to kokio velnio juos kas kas turi izeidineti?
2007-03-05
-5
Atsakyti
ponas navikauskas kaip ir visada apie savo bedas visada nutyli. viena arena europoj kurioj pardavineja alu skardinese. prieziuros nera ir pan.
2007-03-05
-2
Atsakyti
to shefas:
grybas tu pasiskaityk koks elgesysy dziugina ir tada snekek.navikauskas pasake kad dziugina jog sirgaliai ruosiasi atsakyt uz savo elgesy ir surinkt pinigus baudai apmoket o ne daiktu metymas y aikste.pasitrink akutes ir is naujo pradek galvot.
to tifoso:nu as pats nemaciau kokios ten tos rankenos buvo metomos bet siaip visas tas veiksmas vyko kai jau buvo zaidejai is aikstes iseidinejo ir todel nebuvo viesinama sis reikalas nes niekam dideles gresmes nebuvo. gal ir tu rankenu nebuvo bet faktas kad tie patys isaukleti vilnieciai lygiai taip pat elgiasi kaip kaimieciai kaunieciai.
2007-03-05
+4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 49

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.