SEB BBL direktorius: „Šis išpuolis menkina krepšinio įvaizdį“

2007-03-05 13:42
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ koresp.

SEB Baltijos krepšinio lygą sukrėtęs skandalas pamažu rimsta. Pirmadienį buvo pranešta apie Kauno „Žalgirio“ klubui skirtas nuobaudas, kurios yra vienos didžiausių per Lietuvos krepšinio istoriją. SEB BBL direktorius Mindaugas Balčiūnas tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino, kad norint išvengti panašių incidentų reikia imtis priemonių.

Dėl nevaldomo sirgalių elgesio nutraukus šeštadienio rungtynes tarp „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ Kauno klubui teks sumokėti 10 tūkst. eurų baudą bei artimiausias SEB BBL rungtynes žaisti be žiūrovų. Piniginę pakrapštyti teks ir „Žalgirio“ žaidėjui Marko Popovičiui, kuris buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga. Už tai nuostatai numato 100 eurų baudą.

[image=7113 left SEB BBL vykdantysis direktorius Mindaugas Balčiūnas viliasi, kad ateityje panašių incidentų bus išvengta]– Kuo remdamiesi skyrėte baudą „Žalgirio“ klubui?, – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Balčiūno.
– Remiantis SEB BBL reglamentu, kuriame aiškiai parašyta, kad už rungtynių, kurios transliuojamos per televiziją, nutraukimą skiriama 10 tūkst. eurų bauda. Taip pat rėmėmės FIBA reglamentu, kur išdėstyti tokių atvejų sprendimai. Be to, išnagrinėjome halėje buvusią situaciją. Ji iš tiesų buvo pavojinga, tai kėlė grėsmę krepšininkų, trenerių, teisėjų ir pačių žiūrovų sveikatai. Tam, kad tai nepasikartotų, turime imtis priemonių.

– Ar tai didžiausia bauda, kokią galėjo gauti „Žalgiris“?
– Taip. Tokia bauda numatyta reglamente, todėl realiai vietos interpretacijoms meturėjome. Aiškiai patvirtinta, kad už tokių rungtynių nutrauktima skiriama 10 tūkst. eurų bauda.

– „Žalgiris“ rungtynes žais be žiūrovų, tačiau rungtynės vyks ne halėje. Tai leistina?
– Jie turi deklaravę dvi arenas, abi – nuo sezono pradžios. Pagrindinė arena yra Kauno sporto halė, rezervinė – „Kaustos“ centras. Jis atitinka visus reikalavimus. Šį sezoną „Žalgiris“ ten jau žaidė vienerias rungtynes.

– Kaip vertinate šeštadienio išpuolį?
– Vienareikšmiškai neigiamai. Tokių dalykų SEB BBL ir apskritai krepšinyje būti negali. Tai menkina krepšinio įvaizdį, kelia grėsmę žiūrovams. Reikia peržiūrėti prekybos taisykles, didinti apsaugą.

– Vadinasi, halėje alus ir sidras nebebus pardavinėjamas skardinėse?
– Darysime viską, kad taip ir būtų. Teko kalbėti su halės vadovybe, klausimas bus svarstomas Kauno miesto taryboje. Reikia peržiūrėti prekybos taisykles. Žiūrovai jokiu būdu negali įsinešti skardinių į halę. Tai išties pavojinga.

– Ar „Žalgiris“ gali apskųsti sprendimą?
– Yra SEB BBL valdyba, kuriai nuolat galima apskųsti sprendimus. Tačiau kiek teko bendrauti su „Žalgiriu“, jie pripažįsta baudą ir incidentą. Manau, kad tai normalus sprendimas.

– „Žalgirio“ viceprezidentas Gediminas Navikauskas teigė, jog panašių incidentų kilo ir per pirmas „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ tarpusavio rungtynes Vilniuje sausį.
– Taip, „Lietuvos rytas“ tuomet buvo nubaustas 300 eurų bauda už tai, kad sirgaliai metė žiebtuvėlį į aikštę. Tačiau tai labiau vidinis lygos reikalas, todėl viešai įvyko neskelbėme. Tačiau halėje buvo precedento neturintis įvykis.

– Ar „Žalgiris“ gali sulaukti nuobaudos iš FIBA?
– Skirdami baudą konsultavomės su FIBA atstovais. Nemanau, kad jie skirs baudą, kadangi mūsų bauda yra viena didžiausių Lietuvoje. Neabejoju, kad klubas padarys reikiamas išvadas. Tokių problemų iki šiol halėje retai pasitaikydavo. Tikiu, kad bus priimtos visos reikiamos taisykles, nuostatos, kad panašių įvykių būtų galima išvengti ateityje.

– Diskvalifikacinę pražangą gavo Popovičius. Ar jis turės praleisti kitas SEB BBL rungtynes?
– To SEB BBL nuostatai nenumato. Už pražangas skiriamos baudos. Norime išanalizuoti konfliktinę situaciją, bus įvertintas teisėjų ir žaidėjų elgesys. Tačiau tai vidinis lygos reikalas.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (24)
SMS
Man patinka nuotrauka ideta:DD
2007-03-07
-6
Atsakyti
Juk kada nors turejo ivykti panasus dalykas-juk lietuviai ne mymai kaip anglai ir nesedi kai sudai po lapu. Lietuviai yra savu klubu fanatikai ir naturalu kad kyla priespriesa, kuri kartais pavirsta i skarbonkiu kara, ka padarysi ;)
2007-03-06
+5
Atsakyti
SMS
dar wienas..
2007-03-06
Atsakyti
Bossui:
pvz. aš irgi „šiukšlė, o ne fanas", nes esu sveikas sirgalius, kuriam svarbiau ne klubo vardas, o pats krepšinis, sergu už krepšinį (Lietuvos krepšinį) - ir už LR ( nes gyvenu Vilniuje - manau, kad logiška sirgti už savo miesto komandą)...na, o „fanai"...jūs ligoniai (pasiskaityk psichologiją)...tarp kitko žodį „fanatikas" (iš kurio, tikiuosi, žinai kilo ž „fanas") kitaip interpretuoti neįmanoma.
PLD: geras žingsnis.
2007-03-06
+6
Atsakyti
lyga bando reikalus issiaiskinti viduje, taciau dabar skalija visi i visas puses - kaip sunys.
dave bauda ir viskas. ko cia parintis, jau trys dienos praejo po ivykiu, nurimkit.
2007-03-06
+5
Atsakyti
ai kvaili kai kurie zalgirio gerbejai visa nesivaldo kaip gyvuliai
2007-03-06
Atsakyti
to PLD: Citata: "Ir nuo šios dienos pereinu į LR pusę" - realiai kalbant siuksle tu ne fanas
2007-03-06
+6
Atsakyti
is tuscio y keura pilsto
2007-03-05
Atsakyti
man susidaro ispudis,jos pats navikauskas kursto zalgirio fanus ir pati kluba priesh ryta.
2007-03-05
Atsakyti
Nieko naujo Balčiūnas nepasakė. O kas dėl rungtynių siemense, tai ten buvo mestas tik 1 žiebtuvėlis, jei būtų buvę kas rimčiau būtų Navikauskas ar ir tie patys žurnalistai tai paskelbę seniai. O dabar Navikauskui nėra kur dingt, prisigalvoja visokių nesamonių, kad ne vien Žalgiris blogi, kad ne viena Halėje darosi nesamonės ir kas gražiausia jis dėl to nelabai jaudinasi, net didžiuojasi tokiu sirgalių elgesiu...
2007-03-05
-4
Atsakyti
to Shmekla: pirmas dalykas rungtynes buvo nutrauktos? kiek supratau jei rungtynes butu nutrauktos ir jei jos nebutu transliuotos per tv bauda butu mazesne. ir palygink viena ziebtuveli ir desimtis pilnu skarbonkiu. kada butu galima isbandyt tu man karta is zabkes paleidi i galva o as tau na koki 15 skarbiu. tada gal atrastum skirtuma.
vytaute:
ir kas is tu teiseju. laimit visi patenkiti , o ten ar su teisejais zaide ar be jum vienodai. jei pralaimit gali but aikstej 300 teiseju bet vistiek jus bliausit kad jie nieko nemate.
to Egida71:
ten i tuos kelis ziebtuvelius gal ir pro pirstus visi butu paziureje. juk rungtynes tokios itemptos buvo.
2007-03-05
+3
Atsakyti
respect for PLD.issamus komentaras. labai gerai pastebejai, kad po kiekvienio kokio incidentelio navikauskas kaltina kitaka, o saves praktiskai niekad, del teiseju taip pat ir taip visa sezona.
2007-03-05
-5
Atsakyti
jo geriau vienikimes busim nenugalimi europoj :DD peace :D
2007-03-05
Atsakyti
Shmekla
jei butu viskas pasibaige keliais ziebtuveliais ir zalgiris butu gaves baudos kelis simtus Eur, bet deja...
2007-03-05
-5
Atsakyti
PLD
bet televizijos žiūrovai ir neutralūs žmonės, kurie nori pasižiūrėti ramiai krepšinį, pailsėti po darbo - jus laiko paskutiniais debilais. Aš prisidedu prie jų. Ir nuo šios dienos pereinu į LR pusę. Net pačiam keista, tačiau aš už LR. Šių dviejų klubų klubų dvikova įrodė ne tik miestų, kultūrų, intelekto iskirtūmus, bet ir priminė tiems kas žinojo Kauną ir jo pigų, sovietišką žmoniu mąstymą, manieras. O tie kas apie Kauną geros nuomonės, pamatė tikrajį jos veidą. Šlykštu. Taigi: Navikauskas 2 - 2 Vainauskas (intelekto koeficientas išsilygino).
Dar pridursiu - ar matėte arba skaitėte kada nors dviejų, tarpusavyje susitinkančių ekipų, trenerių kalbas apie priešininkus ? Ar kas nors sakė: jie yra labai silpni, ju sirgaliai visiški debilai, jie mėto rankenas į areną, juos reikia nubausti. Klubą taip pat. Tokių kalbų negali būti sporte. SPORTININKUI REIKIA GERBTI PRIEŠININKUS. Aišku dabar prasidės Kauno sirgaliaus komentaras iš karto po mano, kuris viską atidžiai perskaitė ir nereaguodamas į tiesą, bet suprasdamas kad tai tiesa, stums toliau ant Šlezo arba kokio nors arbitro Ramanausko. Na priežastis atsiras tikrai.
Gėda. Linkiu visiems žmonėms sėkmės, Kaunui didelių perversmų, o Kauno sirgaliams labai daug proto.
P.S. Rašydamas apie kauniečius, turėjau omenyje tik tuos, kurie elgiasi būtent taip, kaip as paminėjau.
2007-03-05
+3
Atsakyti
PLD
Galiu pasakyti tik tiek, kad dviejų klubų karas jau viršija visus kalnus. Jeigu Žalgirio klubo gen. direktorius, - žmpgus su aukštuoju isšilavinimu, apie krepšinį išmanantis, blaiviai mąstantis suaugęs žmogus, - taip kalba apie priešininkų klubą, tai yra žemiausia kas gali būti sporte. Vieno dalyko niekada nesupras sirgaliai - teisėjai niekada nelieka kalti, o juos tik kaltina. Kodel jis mini vien Siemens areną ir vien Vilnių ? Buvo užpultas krepšininkas, buvo mėtytos rankenos i aikštelę??? Ir jis gailisi, kad neiškėle to i viešumą ? Argi čia normalus komandos prezidentas ? Jeigu jo klubas prisidirbo, tai norisi kad ir kiti kentėtų. Juk Vilniuje nebuvo nutrauktos rungtynės, o čia jos nutrauktos. Tai skirtumas gi yra. Vilniuje tikrai nebuvo tokių blogų sąlygų rungtynėms nutraukti. Tai ir nereikia kalbėti apie tai kas buvo. Įdomu tai, kad žmogus mini tik Vilnių, galima pagalvoti, kad nebuna kitur taip. O kiek Šiauliuose buvo panašių incidentų, bet kodėl apsiribojo tik maža bauda ? Gal todėl, kad jų fanai ne tik patys geriausi Lietuvoje, bet ir turi bent kažkiek proto ? Buvo ir kiaušinių primėtyta į areną, bet po rungtynių :). Ir kas ? Ne visi fanai yra dundukai, kaip Kauno. Jie turi ribas. Kitur irgi skraidė tiek žiebtuvėliai, tiek rašikliai. Tiek Sakalų arenoje, tiek Panevežyje. Dar vienas dalykas, dėl kurio Navikauskas rodo savo silpnumą ir nepagarbą kitiems: (Labai džiaugiuosi, kad mūsų sirgaliai yra tokie stiprūs gerbėjai ir tokie patriotai. Jie visada su Žalgiriu. Jis didžiuojasi jais. Tai buvo pasakyta po rungtynių, o ne kažkada anksčiau. Jie davė 10,000 Euru baudos klubui, o Navikauskas didžiuojasi jais. Čia visiškas kvailys taip gali pasakyti. Beje, šitame mieste yra savotiškas Kauno intelektas, todėl po tokių žodžių sirgaliai gali surengti dar žiauresnį poelgį, jug galvos, kad tai jėga. Navikauskas juk mus laiko šventais. Galbūt Navikauskas ir laiko šventais, bet t...
2007-03-05
+3
Atsakyti
" „Žalgirio“ viceprezidentas Gediminas Navikauskas teigė, jog panašių incidentų kilo ir per pirmas „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ tarpusavio rungtynes Vilniuje sausį.
– Taip, „Lietuvos rytas“ tuomet buvo nubaustas 300 eurų "
aiskiai parasyta kad PANASIU incidentu kilo per pirmasiai tarpusavio rungtynes. bet kazkodel baudos tai nepanasios. ner cia daugaiu ka ir komnetuot - Lietuva korupcijos salis, o tas balciunas lochas, kaip ir visa ta bbl valdyba jei priima tokius saliskus sprendimus
2007-03-05
-9
Atsakyti
galiu pasakyt tegu ble... bent viena kart padorius teisejus atsiuncia ir nieka panasaus daugiau nebus!!!
2007-03-05
-9
Atsakyti
zip
as nusivyliau kauno zalgirio fanais .absoliutus "kaimas" tiek zalgirio klubo negerbimas tiek paciu sawes. kai buwau toj sporto halej tai ten tokie senukai po 80 metu alu, sidra ir dar visoki myzala pardawineja. taip kad turetu imtis priemoniu uzdrausti swaigalus gert tiems sikniams kurie geria alu o po to meto ant zal ir l ryto komandu zaideju .
p.s. taigi galejo zmogu uzmust kai i teiseja mete. :( bad..
2007-03-05
-2
Atsakyti
duotu bauda koki 100stuku euru tai gal pasimokytu zalgiris.
2007-03-05
-4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.