Pirmadienį startavo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) atkrintamųjų varžybų kovos. Pirmas serijos iki dviejų pergalių rungtynes laimėjo tris pirmąsias vietas LSKL reguliariajame sezone iškovoję universitetai ir tik vienas mačas baigėsi žemesnę vietą reguliariajame sezone užėmusio universiteto pergale.

Triuškinanti VDU pergalė

Lengviausią pergalę ketvirtfinalio pirmajame mače šventė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda. Reguliariojo sezono čempionai namie 126:91 (32:21, 31:18, 37:24, 26:28) sutriuškino šešis Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus.

Nuo pat susitikimo pradžios sėkmingiau žaidė kauniečiai, kurie laimėjo atkarpą 9:2 ir išsiveržė į priekį 24:14. Jano Jurgo dėjimas nutraukė nesėkmingą MRU atkarpą, tačiau po pirmojo kėlinuko VDU jau turėjo dviženklį pranašumą 32:21. Per likusį laiką skirtumas tik augo ir VDU šventė pergalę 35 taškų skirtumu.

VDU: Povilas Šakinis 40 taškų (7 atk. kam.), Karolis Stančikas 18, Mantas Kalnietis 17 (7 rez. perd.), Darius Šilinskis 16, Žilvinas Kuklierius 11 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Andrius Daugvila 9, Arūnas Krivonis 8.

MRU: Šarūnas Žala 25, Janas Jurgo 23, Mantas Kilbidis 20 (10 atk. kam, 4 per. kam., 9 išpr. praž.), Vidas Niparavičius 10, Tomas Steikūnas 9 (7 rez. perd.).

KU nugalėjo titulą ginančius šiauliečius

Pergale ketvirtfinalio varžybas pradėjo Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai. Trečiąją vietą reguliariajame sezone iškovoję klaipėdiečiai namie rezultatu 85:71 (15:14, 16:19, 34:17, 20:21) nugalėjo čempionų titulą ginančią Šiaulių universiteto (ŠU) komandą.

Į Klaipėdą šiauliečiai atvyko vos penkiese, tuo tarpu KU treneris Saidas Senkus vertėsi 8 žaidėjais. Be to, trečiajame kėlinuke tiesiai iš Klaipėdos „Neptūno“ ekipos vakarinės treniruotės atskubėjo Marius Kasiulevičius ir Mindaugas Mockus. Vis dėlto Kasiulevičius per 2 minutes taškų nepelnė, o Mockus net nerungtyniavo.

Du kėlinius vykusią apylygę dvikovą nutraukė KU aukštaūgis Artūras Kaubrys. Puolėjas paeiliui pelnė 6 taškus, įskaitant du dėjimus į krepšį, ir KU išsiveržė į priekį 2 taškais. Aikštelės šeimininkai laimėjo 4 minučių atkarpą 16:6 ir padidino atotrūkį iki solidaus 12 taškų – 60:48. Per likusį laiką ŠU intrigos nesukūrė.

KU: Valdemaras Sevostjnaovas 28, Artūras Kaubrys 17 (15 atk. kam., 4 blk.), Rolandas Žiliavičius 15, Dainius Vaitelis 10 (11 atk. kam.).

ŠU: Rytis Rauktys 22 (11 atk. kam.), Renatas Jonelis 16 (12 atk. kam.), Vytautas Padgureckas (10 atk. kam.), Vygintas Grigaitis 12, Donatas Orelikas 6.

LKKA įveikė LŽŪU krepšininkus

Viena pajėgiausių LSKL reguliaraus sezono komandų Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) pergale pradėjo LSKL ketvirtfinalį. Antrąją vietą reguliariajame sezone užėmę LKKA studentai 78:65 (18:19, 22:15, 25:11, 13:20) nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto komandą.

Antrąjį kėlinį LKKA pradėjo 10 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį 28:19. LŽŪU krepšininkams nesisekė ne tik gynyboje, tačiau ir puolime ir po dar kelių LKKA metimų skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 33:22.

Nepaisant to, kad po didžiosios pertraukos LŽŪU auklėtiniai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (39:42), kūno kultūros akademijos krepšininkai spurtavo ir jau po kelių minučių pirmavo 10 taškų skirtumu 49:39. LŽŪU per likusį laiką nepavyko priartėti prie vienos geriausių LSKL reguliariojo sezono komandų.

LKKA: Vilius Gabšys 17 (7 atk. kam.), Paulius Abramavičius 14 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Česnavičius ir Mindaugas Tamušauskas po 11, Artūras Milaknis 10.

LŽŪU: Remigijus Kazulis 19, Povilas Stasiulionis 13, Vygintas Grinis 10.

VPU dvikovos pabaigoje išplėšė pergalę

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai buvo vieninteliai, kurie per pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes iškovojo pergalę prieš geresnę reguliariojo sezono komandą. Penktąją vietą reguliariajame LSKL sezone užėmę pedagogai 70:59 (16:18, 18:17, 22:15, 14:9) įveikė Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU).

Ketvirtojo kėlinio viduryje VPU studentams pirmaujant 62:58 jie pelnė dar 4 taškus ir skirtumas šoktelėjo iki 8 taškų ribos – 66:58. Nors VGTU treneris paprašė minutės pertraukėlės, pergalės jo ekipai iškovoti nepavyko.

VGTU: Justas Pociūnas 16 (6 atk. kam.), Mindaugas Norkus 10, Šarūnas Šliogeris 7 (13 atk. kam.), Saulius Žurauskis 6 (7 atk. kam.).

VPU: Tadas Šablinskas 24 (16 atk. kam.), Mindaugas Reminas 13, Lukas Chmieliauskas 13, Justas Sinica 11 (9 atk. kam., 6 per. kam.).

Antrieji porų susitikimai vyks po savaitės.