LKL geriausiųjų rinkimai: už ką balsuotų treneriai?

Martynas Bendikas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-05-08 08:32

Trenerių nuomonės sutapo dėl geriausio legionieriaus ir perspektyviausio krepšininko
Trenerių nuomonės sutapo dėl geriausio legionieriaus ir perspektyviausio krepšininko
Nuotr. Fotodiena.lt
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosioms varžyboms sparčiai artėjant link savo kulminacijos, artėja metas išrinkti šio sezono geriausiuosius. Anksčiausiai apie tai galvoti gali dar reguliariajame sezone savo žygį pabaigusios komandos.

Tinklalapis BasketNews.lt“ paprašė trijų į atkrintamąsias varžybas nepatekusių klubų strategų – Aloyzo Rudžio, Tado Stankevičiaus ir Mindaugo Budzinausko – išrinkti šio LKL sezono laureatus.

„Mažeikių“, „Prienų“ ir Kėdainių „Nevėžio“ vairininkai buvo vieningi rinkdami geriausią legionierių bei perspektyviausią žaidėją, o kitur nuomonės išsiskyrė.

Naudingiausias LKL žaidėjas

Renkant naudingiausią LKL krepšininką, „Mažeikių“ strategas Rudys nemato lygių Kauno „Žalgirio“ lyderiui Jamesui Andersonui.

„Žinoma, jis daugiau dėmesio skyrė žaidimui Eurolygoje, tačiau jis buvo labai ryški figūra ir nacionaliniame čempionate. Svarbiose „Žalgiriui“ rungtynėse jis visada pasirodydavo gerai“, – teigė Rudys.

„Prienų“ vyriausiasis treneris Stankevičius taip pat įvertino Andersono meistriškumą, tačiau LKL naudingiausiu žaidėju amerikiečio įvardinti nenorėjo.

„Naudingiausiu LKL žaidėju derėtų rinkti lietuvį. Gedimino Oreliko kandidatūrą tenka atmesti, nes jam neigiamą įtaką padarė trenerių kaita, todėl apdovanojimą avansu skirčiau Rokui Giedraičiui“, – sakė Stankevičius.

Tuo metu „Nevėžio“ vairininkas Budzinauskas įvertino Rashauną Broadusą bei jo indėlį į Utenos „Juventus“ pergales.

„Utenos komanda visą sezoną rodė stabilius rezultatus ir tik pačioje reguliariojo sezono pabaigoje užleido ketvirtą vietą, bet dabar serijoje vėl pirmauja. Visas jų žaidimas sukasi būtent aplink Broadusą. Jis labai svarbus žaidėjas, nes dažnai vienas ištraukia rungtynes savo meistriškumu“, – kalbėjo Budzinauskas.

„Su Rashauno forma sietinos „Juventus“ pergalės, nes kai nėra jo, komandai sekasi labai prastai. Broadusas tiesiog yra didžiausią įtaką savo komandos žaidimui darantis LKL krepšininkas. Kiti klubai turi pakeičiamų žaidėjų, o Broadusas Utenoje yra ryškus lyderis“, – pridūrė treneris.

Geriausias legionierius

Renkant geriausią LKL rungtyniaujantį legionierių, visi trys specialistai sutarė, kad žalgirietis Andersonas tiesiog išsiskiria iš kitų žaidėjų savo meistriškumu.

„Andersono rankos puolime yra stipriai atrištos. Trenerių dėka, jis turi daug laisvės ir tuo puikiai naudojasi – renka taškus ir yra labai naudingas. Andersonas yra paskutinių atakų specialistas, šį sezoną padovanojęs „Žalgiriui“ ne vieną skambią pergalę“, – sakė Stankevičius.

„Andersonas Kauno ekipai nėra be galo svarbus, tačiau jo meistriškumas yra neįtikėtinai aukštas“, – tikino Budzinauskas.

Geriausias treneris

Tadui Stankevičiui imponuoja Gintaro Krapiko darbas
Tadui Stankevičiui imponuoja Gintaro Krapiko darbas
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Paprašius įvertinti kolegų darbą, trenerių nuomonės išsiskyrė.

„Aš geriausiu laikau Adomaitį. Man imponuoja jo gynyba bei žaidimo filosofija. Jis sugebėjo puikiai išnaudoti Broadusą bei patyrusius LKL žaidėjus, o tai neša puikius rezultatus. Patekimas į pusfinalį vainikuos puikų Dainiaus darbą“, – sakė Rudys.

„Reikėtų palaukti sezono pabaigos, bet tebūnie tai Gintaras Krapikas. Man visada patiko jo vadovavimo stilius bei žaidimo filosofija. Man tas žmogus patinka“, – šiltų žodžių „Žalgirio“ vairininkui negailėjo Stankevičius.

„Atsižvelgiant į klubo biudžetą ir demonstruojamus rezultatus, geriausias yra Šernius, kuriam puikiai pavyksta išnaudoti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ sudėtį“, – savo nuomonę turėjo Budzinauskas.

Geriausiai besiginantis žaidėjas

Aloyzas Rudys geriausiai besiginančiu žaidėju rinktų Artūrą Jomantą
Aloyzas Rudys geriausiai besiginančiu žaidėju rinktų Artūrą Jomantą
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
Rudys ir Budzinauskas geriausiai besiginančio krepšininko laurus skyrė būtent dėl šių sugebėjimų dažnai liaupsinamiems Artūrui Jomantui bei Robertui Javtokui.

Budzinauskas balsą atidavė Javtokui, o Rudys tikino, jog Jomantui lygių nėra jau metai iš metų. Anot pirmojo Jomanto trenerio, Alytaus „Dzūkijos“ puolėjas savo neeilinius sugebėjimus gynyboje įrodinėja ir ketvirtfinalio serijoje su Klaipėdos „Neptūnu“.

Tuo metu Stankevičius geriausiai besiginančiu žaidėju laiko Arną Labucką, kuriam yra dėkingas už pagalbą „Prienams“ šio sezono metu.

„Su Arnu dirbau 3-4 mėnesius. Tai yra ne vienos pozicijos žmogus, galintis gintis tiek arčiau, tiek ir toliau nuo krepšio. Jam netrūksta nei jėgos, nei ūgio. Žaidžiant „Prienuose“ jam būdavo patikima dengti lyderius ir jis visuomet pateisindavo lūkesčius. Avansu dar galima paminėti ir „Dzūkijos“ žaidėją Martyną Paliukėną, kuris gynyboje žaidžia labai užsidegęs“, – dėstė Stankevičius.

Perspektyviausias krepšininkas

Visi trys treneriai įžvelgia Roko Giedraičio ir Mindaugo Girdžiūno potencialą, tačiau pasak strategų, šie krepšininkai jau subrendę bei ilgai esantys vyrų krepšinyje, todėl jiems ir priklauso demonstruoti gerus rezultatus.

Perspektyviausio krepšininko laurus specialistai vieningai skyrė „Žalgiryje“ šį sezoną sublizgėjusiam Lukui Lekavičiui.

„Mačiau, kaip Lukas augo nuo 15-16 metų. Šiemet išėjęs į aukštesnį lygį jis ypatingai atsiskleidė. Duok Dieve, kad jo tobulėjimas nesustotų. Koją jam kiš treneriams akivaizdūs ūgio ir masės trūkumai“, – teigė Rudys.

Žaidėjas, kurį labiausiai norėtų turėti savo komandoje

Mindaugas Budzinauskas norėtų treniruoti Paulių Jankūną
Mindaugas Budzinauskas norėtų treniruoti Paulių Jankūną
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Visų trijų trenerių paklausėme, kokio LKL krepšininko jie norėtų savo komandoje, jeigu galėtų nevaržomai rinktis. Treneris Rudys sakė tokio žaidėjo nematantis, tuo metu Budzinauskas ir Stankevičius rinktųsi atitinkamai „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ aukštaūgius.

„Jankūnas patyręs, tačiau dar kupinas jėgų ir esantis savo karjeros viršūnėje, – kalbėjo Budzinauskas. – Paulius yra labai solidus žaidėjas ir rimtas žmogus, galintis būti lyderiu tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Jis gali galingai žaisti abejose aikštelės pusėse, o toks žaidėjas visuomet yra reikalingas.“

Stankevičius panašias savybes mato stebėdamas Antaną Kavaliauską: „Pažįstu jį asmeniškai ir man imponuoja jo charakteris bei lyderio savybės. Kiek žinau, jis be trenerio yra komandos galva – žmogus galintis barti ir girti, „Lietuvos ryto“ lyderis ir rūbinėje, ir aikštelėje.“

Paskutinę vietą LKL pirmenybėse šį sezoną užėmusios „Mažeikių“ ekipos strategas Rudys šioje lygoje trokštamo žaidėjo nemato.

Norėčiau turėti svajonių žaidėją – jis turėtų būti geras gynėjas, galintis gintis prieš bet kurios pozicijos krepšininką bei būti universalus ir tobulas puolime. Deja, LKL čempionate tokio žaidėjo nėra”, – konstatavo specialistas.


Rodyti komentarus
Viktoras
Naudingiausias LKL žaidėjas- J. Andersonas; Geriausias LKL legionierius- J. Andersonas; Geriausias LKL treneris- G. Krapikas; Geriausias LKL gynėjas- R. Javtokas; Perspektyviausias LKL krepšininkas- L. Lekavičius.
2015-05-08
-1
Atsakyti
Kauno_NBA PlayoffDar kažkas renka Krapika i metų trenerius?!? Nors aš ir esu Žalgirio fanas bet krapikas tikrai to nenusipelnė, pagal LKL geriausia sudėtis, kaip Kerr gavo GSW, bet oks treneris ta pati Lkl padarytu, o del savo sudyno rungtyniu plano prakisom svarbias Moneyleauge rungtynės ir dėl to sėdi patenkintas kad 5 pergalės buvo. Metų treneris turi būti Adomaitis--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


eik eik... dar parasyk kad pas zalgiri si sezona tokia ispudinga sudetis kad turejom patekti i Final 4...
2015-05-08
-1
Atsakyti
J.....
Tamulio domisi BARSALONA (ISPANIJOS SPAUDA )
2015-05-08
Atsakyti
Dar kažkas renka Krapika i metų trenerius?!? Nors aš ir esu Žalgirio fanas bet krapikas tikrai to nenusipelnė, pagal LKL geriausia sudėtis, kaip Kerr gavo GSW, bet oks treneris ta pati Lkl padarytu, o del savo sudyno rungtyniu plano prakisom svarbias Moneyleauge rungtynės ir dėl to sėdi patenkintas kad 5 pergalės buvo. Metų treneris turi būti Adomaitis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-05-08
Atsakyti
lietkabelis zabas
krepsinisnet zabas lietuvos ryto akiratyje

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-05-08
Atsakyti
Kaunas zzz
Pritariu kad Kaune užaugintas PERSPEKTYVIAUSIAS TAMULIS , be abejonės
2015-05-08
Atsakyti
jio
Nepatikimiausias - eferistas - aktorius - lažybų intrigas treneris Budzinauskas ; Treneris - psichas- rėksnys Rudys
2015-05-08
-1
Atsakyti
Anonimas
apklausė luzerių trenerius ir jiė trise nusprendė už visus lkl trenerius, kad antraštė tokia.
2015-05-08
-1
Atsakyti
Juves fanas
Mvp Broudusas tikrai yra vertas sios vietos

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-05-08
+1
Atsakyti
Anonimas
Keistoka, kad Rudys Jomą pasirinko, nors gal tie gestai padėjo...
2015-05-08
Atsakyti
PiotrSciotkaMvp - Dixonas, Legionierius - Dmitrievas, Treneris - Urlepas, Besiginantis - Janavičius, Perpektyviausias - Tamulis--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


negrybauk iskrypeli tu
2015-05-08
-3
Atsakyti
PiotrSciotka
Mvp - Dixonas, Legionierius - Dmitrievas, Treneris - Urlepas, Besiginantis - Janavičius, Perpektyviausias - Tamulis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-05-08
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.