Du lietuviai pateko tarp trijų naudingiausių ULEB taurės savaitės žaidėjų. Darjušui Lavrinovičiui atiteko antroji vieta, o Rimantui Kaukėnui – trečioji. Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo Madrido „Real“ amerikietis Louisas Bullockas.

Bullocko vedama „Real“ ekipa atsakomosiose ULEB taurės ketvirtfinalio rungtynėse 79:78 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ ir į pusfinalį pateko laimėjusi bendru 10 taškų skirtumu. Bullockas surinko 26 naudingumo balus ir pagal šį rodiklį buvo pirmas tarp visų krepšininkų.

[image=7133 left]Per 24 minutes „Real“ amerikietis pelnė 22 taškus (2/3 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 9/9 baudų), atkovojo 1 atšokusį kamuolį, 2 sykius suklydo ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Antras naudingiausiųjų sąraše liko Lavrinovičius. Kazanės „Uniks“ puolėjas surinko 25 naudingumo balus ir padėjo Rusijos klubui išvykoje 97:96 įveikti Sienos „Montepaschi“ bei iškopti į kitą etapą. Lavrinovičiaus ekipa ULEB taurės pusfinalyje kovos su Bullocko klubu.

Per 24 minutes į „Montepaschi“ krepšį Lavrinovičius įmetė 19 taškų (8/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 0/2 baudų). Puolėjas taip pat atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, kartą suklydo, blokavo 3 metimus, gavo 2 blokus ir 3 sykius išprovokavo varžovus prasižengti.

Trečiąją vietą tarp savaitės naudingiausiųjų užėmė prieš Lavrinovičių žaidęs Kaukėnas. „Montepaschi“ lietuvis surinko 22 naudingumo balus, tačiau jo ekipa pralaimėjo ir atsakomąsias ULEB taurės ketvirtfinalio rungtynes.

Kaukėnas žaidė 30 minučių ir pelnė 19 taškų (4/8 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 5/7 baudų), iš kurių 15 – per pirmąjį rungtynių kėlinį. Lietuvis taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 ir prarado 2 kamuolius, 4 sykius prasižengė ir privertė varžovus 9 sykius pažeisti taisykles.

Kaukėnui tai buvo paskutinis mačas ULEB taurėje šį sezoną, tuo tarpu Lavrinovičius ir Bullockas tęs kovą dėl taurės. Šį sezoną per 14 žaistų mačų Kaukėnas vidutiniškai pelnė 13,5 taško, atliko 2,5 rezultatyvaus perdavimo bei perėmė po 2 kamuolius.

Šaunu, kad lietuviai tarp naudingiausių :)