„Voluktės“ komanda čempione tapo jau ketvirtą kartą iš eilės
Nuotr. KKML

„Imlitex Holdings“ ekipai nepavyko išversti „Voluktės“ iš Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) čempionų sosto. „Voluktė“ antrąkart nuskriaudė varžovus – praėjusio sezono finale triumfavo įveikdama būtent tą pačią ekipą.

Šiemet A lygos čempionai dominavo visų rungtynių metu ir neleido suabejoti jų pergale. „Imlitex Holdings“ įskėlė kibirkštį paskutinio kėlinio metu, tačiau svarų pranašumą turėjusi „Voluktė“ atsilaikė ir pasiekė įtikinamą pargalę 108:96.

Mažajame finale UNITED nepaliko vilčių blankiai žaidusiems Kauno kolegijos studentams. Kiekviename aikštės centimetre varžovus pranokusi UNITED laimėjo triuškinama persvara 92:59.

Finalo pradžioje vyko nuožmi kova, tačiau „Voluktė“ visuomet žengė vienu žingsniu priekyje. Įsibėgėjus pirmam kėliniui D. Rinkūnas sėkmingai aštrino „Imlitex Holdings“ puolimą, K. Vaičekauskas pataikė tritaškį, K. Pupinis pridėjo keturis taškus, bet A. Aleksandrovo, D. Sabeckio, M. Lisajevičiaus bei D. Jankausko indėlis į „Voluktės“ taškų kraitį visvien atsvėrė varžovų pastangas.

Antrojo kėlinio pradžioje M. Linkevičiaus penki taškai iš eilės „Imlitex Holdings“ priartino iki minimumo (29:30). Po kelių minučių „Voluktė“ sėkmingai atsikratė persekiojančių varžovų, kai M. Lisajevičius pelnė dvitaškį su pražanga, A. Aleksandrovas smeigė tolimą metimą, o greitame puolime pasižymėjo D. Jankauskas bei P. Počiuipa (44:33).

„Imlitex Holdings“ bėdos nesibaigė – įsibėgėję varžovai vienu metu pradėjo skaičiuoti jau devyniolikos taškų persvarą (55:36). Visiškai susigadinti padėties prieš antrą rungtynių pusę neleido M. Linkevičiaus, V. Šumskio ir K. Pupinio taškai, o paskutinę kėlinio sekundę įmesti dvitaškį spėjęs A. Pelšs įspėjo „Voluktę“  – 58:46.

Visgi startavus trečiam kėliniui niekas nepasikeitė. „Voluktė“ vėl susikrovė triuškinamą persvarą, o ketvirčio pabaigoje Lisajevičiaus aštuonių taškų benefisas negailestingai smukdė „Imlitex Holdings“ padėtį – 88:65.

Paskutinio kėlinio pradžioje pranašumas išaugo net iki 26 taškų (93:67), tačiau „Imlitex Holdings“ krepšininkai negalėjo susitaikyti su tokia įvykių eiga. Komanda spurtavo 16:3 ir, likus žaisti tris minutes, įžiebė intrigą (96:83). Prie didelio pranašumo pripratusiai „Voluktei“ buvo ne itin jauku, kai M. Kudirka taikliu tritaškiu skirtumą sumažino iki dešimties, A. Pelšs dvitaškis – iki aštuonių (104:96). Vis dėlto  „Voluktės“ pergalę tvirtino A. Aklio ir R. Lukoševičiaus taiklūs baudų metimai.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Lisejevičius. „Voluktės“ atakų organizatorius pelnė 29 taškus (6/7 baudos, 4/7 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, išprovokavo 6 pražangas, tačiau pažeidė taisykles visus 5 kartus, triskart suklydo ir susinko 30 naudingumo balų.

„Voluktė“: M. Lisajevičius 29, D. Jankauskas 20 (30 naud. b.), A. Aleksandrovas 18, A. Žėkas 13.

„Imlitex Holdings“: A. Pelšs 24 (9/11 dvitaškiai), M. Linkevičius 22 (13 atk. k.), K. Pupinis 16, D. Rinkūnas 13.

Vaizdo reportažas:

Geriausi 2014/2015 m. sezono A lygos žaidėjai:

Naudingiausias žaidėjas – Vilius Šumskis („Imlitex Holdings“), 29,63 naud. b.

Rezultatyviausias žaidėjas – Vilius Šumskis („Imlitex Holdings“), 24,50 tšk.

Daugiausiai kamuolių atkovojo – Giedrius Jevstignejevas (UNITED), 12,32 atk. k.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko – Linas Krivickas (VDU „Diremta“), 7,69 rez. p.

Daugiausiai kamuolių perėmė – Andrius Gaidys (LSU-2), 2,67 per. k.

Daugiausiai metimų blokavo – Arvydas Žėkas („Voluktė“), 1,86 blk.

Daugiausiai pražangų išprovokavo – Matas Lisajevičius („Voluktė“), 4,67 išprov. praž.