Douglas moterų Eurolygos mače pasižymėti nepavyko

2007-03-08 22:41
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas Valensijoje (Ispanija)

Kovo aštuntąją – tarptautinę moters dieną – vainikavo Valensijoje (Ispanija) surengtos moterų Eurolygos „Visų žvaigždžių“ rungtynės. Pernai pirmąjį tokį mačą laimėjusios europietės šį kartą nesugebėjo atsilaikyti ryžtingai revančo siekusiai likusio pasaulio krepšininkių komandai. Susitikimą 93:80 (28:23, 32:19, 22:20, 11:18) laimėjo „Likusio pasaulio“ rinktinė.

Rungtynes aktyviau pradėjusios likusio pasaulio žvaigždės pataikė tris tolimus metimus iš eilės, tačiau publikos numylėtinė ispanė Amaya Valdemoro varžovėms atitrūkti neleido. Po pirmojo kėlinio europietės turėjo 5 taškų deficitą (23:28).

Antrajame ketvirtyje Katrynos Gaither vedamos likusios pasaulio krepšininkės padidino apsukas ir padidino persvarą iki 18 taškų. Įspūdinga šukuosena pasipuošusi Cappie Pondexter iki ilgosios pertraukos buvo pataikiusi 4 tritaškius iš 5.

Likusioje mačo dalyje intriga neatgijo, tačiau žiūrovai galėjo mėgautis gražiais metimais. Deja, jais negalėjo pradžiuginti starto penkete rungtynes pradėjusi Vilniaus TEO amerikietė Katie Douglas, kuri per 9 žaidimo minutes taškų nepelnė. Paskutinę mačo minutę europietės sumažino skirtumą iki 13 taškų, tačiau labiau prartėti neįstengė.

Naudingiausiąja „Visų žvaigždžių“ mačo žaidėja buvo pripažinta 17 taškų pelniusi likusio pasaulio rinktinės gynėja Cappie Pondexter

„Europa“: Nevriye Yilmaz 14 (7 atk. kam.), Caroline Aubert 11, Sandrine Gruda 10 (8 atk. kam.), Maria Stepanova 10, Amaya Valdemoro 8 (6 rez. perd., 7 kld.), Agnieszka Bibrzycka 7, Dalma Ivanyi 7.

„Likęs pasaulis“: Cappie Pondexter 17, Katryna Gaither 14 (10 atk. kam.), Nicole Powell 12 (9 atk. kam.), Tamika Whitmore 11, Vickie Johnson 10, Dominique Canty 7, Penny Taylor 7 ... Katie Douglas 0.

Mačo pertraukėlės metu FIBA Europe generalinis sekretorius Naras Zanolinas įteikė geriausios praėjusių metų Europos žaidėjos prizą rusei Marijai Stepanovai. Samaros CSKA aukštaūgė geriausia Senojo žemyno krepšininke buvo išrinkta antrus metus iš eilės.

2005-2006 metų Moterų Eurolygos sezone Stepanova vidutiniškai pelnydavo 14,1 taško, atkovodavo 10,8 kamuolio ir blokuodavo 2,4 metimo. Vasarą vykusio pasaulio čempionato pusfinalyje Stepanova Rusijos rinktinei padėjo pasiekti istorinę pergalę prieš JAV rinktinę.

Ilgosios pertraukos metu buvo surengtas tritaškių konkursas. Krepšininkės atliko po 3 metimus iš 5 pozicijų. Už spalvotu kamuoliu (jų buvo penki) pataikytus metimus buvo skaičiuojama po du taškus. Rungtynių metu puikiai iš toli atakavusiai Pondexter, tritaškių konkursas susiklostė nesėkmingai. Amerikietė surinko tik 3 taškus.

Pusfinalyje geriausiai sekėsi Salamankos „Halcon Avenida“ puolėjai amerikietei Nicolle Powell ir prancūzei Caroline Aubert, surinkusioms po 10 taškų. Per žingsnį nuo finalo liko graikė Evanthia Maltsi ir ispanė Laia Palau, pelniusios po 9 taškus.

Finalą puikiai pradėjusi Aubert nepaliko šansų savo varžovei. Prancūzė surinko 14 iš 20 galimų taškų. Po jos atakuvusiai Powell su surinktais 9 taškais teko pasitenkinti antrąja vieta.