Triuškinančiai prastai ketvirtąjį kėlinį sužaidusi Žeronos „Akasvayu“ ekipa pralaimėjo antras Europos taurės ketvirtfinalio rungtynes. Ketvirtadienį Ispanijos klubas, kuriam atstovauja Dainius Šalenga, išvykoje 69:82 (16:12, 23:21, 15:18, 15:31) nusileido Atėnų „Panionios“ komandai.

Europos taurės ketvirtfinalyje komandos kovoja iki dviejų pergalių. Pirmąsias rungtynes Ispanijoje 76:68 laimėjo šeimininkai, o „Panionios“ išlygino serijos rezultatą.

Ketvirtąjį kėlinį Germanas Gabielius pradėjo tritaškiu metimu ir „Akasvayu“ atitolo 57:51. Tačiau tuomet daugiau nei 3 minutes taškų nesurinkę ispanai pralaimėjo atkarpą 0:11 ir „Panionios“ perėmė iniciatyvą – 62:57. Dar po 7 taškų be atsako Atėnų krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą (69:59), kurį išlaikė iki finalinės sirenos.

Šalenga buvo vienas rezultatyviausių Žeronos komandoje. Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis per 28 minutes pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų). Puolėjas taip pat atkovojo atšokusį kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir 3 sykius prasižengė.

Pirmoji Europos taurės pusfinalį pasiekė Bolonijos „Virtus“. Italijos klubas ketvirtadienį namie 59:54 (15:11, 13:15, 12:15, 19:13) įveikė Ankaros „Turk Telekom“ ir seriją laimėjo 2-0. Pirmą susitikimą Turkijoje „Virtus“ laimėjo 95:87.

Penktadienį vyks dar dvejos Europos taurės ketvirtfinalio rungtynės. Maskvos srities „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Giedrius Gustas, namie priims Madrido „Estudiantes“. Ispanijos krepšininkai serijoje pirmauja 1-0.

Kitoje poroje kovoja du klubai su lietuviais. Limasolio AEL komanda, kurios gretose rungtyniauja Žydrūnas Urbonas, namie kovos su Rimo Girskio treniruojama Mariupolio „Azovmaš“. Pirmas rungtynes namie žaidusi Girskio ekipa laimėjo ir serijoje pirmauja 1-0.