Kamilė Nacickaitė surinko 19 naudingumo balų
Nuotr. Fotodiena.lt
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pralaimėjo ir antrąsias tarptautinio Pietvakarių turnyro rungtynes. Tarbo mieste Europos čempionatui besirengiančios lietuvės antradienį 69:72 (14:26, 14:17, 25:15, 16:14) nusileido stipriausios sudėties Švedijos rinktinei.

„Labai geros ir naudingos rungtynės, kurias sudarė dvi skirtingos pusės. Už pirmąją merginoms galėčiau parašyti nelabai gerą pažymį, tačiau už antrąją – labai teigiamą. Ypač nudžiugino rimtas mūsų nusiteikimas žaidžiant su stipriausios sudėties Švedijos rinktine, kuri pasaulyje laikoma labai rimta komanda“, – po rungtynių sakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

Pasak jo, iš pradžių Lietuvos krepšininkes iš vėžių išmušė agresyvi Švedijos gynybą, kurią po pertraukos pavyko suardyti.

„Išmokome perskaityti varžovių gynybą. Trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje švedės buvo savotiškame nokdaune. Tik mūsų per paskutiniąsias keturias minutes pramesti šeši baudų metimai ir pora tritaškių neleido pasiekti pergalės. Tačiau reikia tik džiaugtis ta pamoka, smagu, kad sugebėjome prisitaikyti prie tokios agresyvios gynybos“, – sakė Šernius.

Rezultatyviausiai iš lietuvių rungtyniavo vidurio puolėja Gintarė Petronytė – 19 taškų (7/13 dvitaškių, 5/6 baudų metimų). Ji surinko 19 naudingumo balų. Tiek pat naudingumo balų buvo įvertinta ir atakuojanti gynėja Kamilė Nacickaitė, pelniusi 14 taškų (2/8 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 4/4 baudų metimų, 7 atkovoti kamuoliai).

„Noriu pagirti ir Sandrą Linkevičienę, nors ji nepelnė nė taško. Varžovės ją „dvigubino“ ir „trigubino“, tačiau Sandra rasdavo laisvas komandos drauges ir rungtyniavo naudingai“, – sakė Šernius.

Švedijos rinktinėje, kurios viena trenerių yra lietuvė Jurgita Kaušaitė, 15 taškų pelnė Louice Halvarsson.

Tai buvo antrosios iš trejų Lietuvos rinktinės kontrolinių rungtynių Prancūzijoje. Išvakarėse jos 65:95 buvo priverstos pripažinti šeimininkių pranašumą.

Trečiadienį Po mieste lietuvės žais su Graikijos moterų rinktine.

Po to Lietuvos rinktinė grįžta į tėvynę. Kėdainiuose prieš išvykdamos į Europos čempionatą birželio 5 ir 6 dienomis lietuvės sužais dvejas rungtynes su Kinijos rinktine. Oficialus atsisveikinimas su kelialapių į Olimpines žaidynes siekiančia Lietuvos moterų rinktine įvyks birželio 6 d. 16 val.