Jankūnas: „Milaknio metimas buvo lemiamas“ (video)

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-05-28 21:49
Kšištofas Lavrinovičius po pralaimėjimo Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Artūras Milaknis nugalėtojams pelnė 18 taškų Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Antanas Kavaliauskas bando įveikti Artūro Gudaičio gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Rungtynes stebi Darius Maskoliūnas ir Valdemaras Chomičius Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Po rungtynių „Žalgirio“ žaidėjai susitiko su ekipos aistruoliais Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius

Vilniaus „Lietuvos rytas“ buvo padaręs viską, kad į pirmąsias LKL finalo rungtynes sugrąžintų intrigą. Jie sugebėjo panaikinti 16 taškų deficitą, uždarė Jamesą Andersoną, privertė varžovus mesti vos 30 proc. taiklumu ir artėjo link to, kad pirmą kartą persvertų rezultatą.

Tereikėjo atsikovoti kamuolį po netaiklaus Kauno „Žalgirio“ metimo. Jei ne pirmą, tai antrą kartą.

Tačiau kaip ir visas rungtynes iki tol, kovoje dėl kamuolių dominavo žalgiriečiai. Po netaiklaus Pauliaus Jankūno tritaškio kamuolį atsikovojo Artūras Milaknis, o po netaiklaus Luko Lekavičiaus metimo kamuolys dar sykį buvo numuštas Milakniui.

„Žalgirio“ snaiperis jį vos sugavęs iš karto pakilo metimui. Po akimirkos kamuolys skrodė tinklelį ir „Žalgiris“ nutolo iki 68:64.

Artūras #Milaknis pataiko svarbiausią metimą pirmose #LKL finalo serijos rungtynėse

A video posted by BasketNews.lt (@basketnews) on

Po šio metimo iki rungtynių pabaigos liko viena minutė ir „Žalgiris“ nebesižvalgė atgal.

„Milaknio metimas buvo lemiamas šiose rungtynėse“, – reziumavo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

Jo komanda po ilgosios pertraukos pataikė vos 9 metimus iš 30, suklydo 13 kartų (iki ilgosios pertraukos – vos 5) ir buvo beišbarstanti visas rungtynes krautą persvarą.

Jameso Andersono vedami žalgiriečiai antrajame kėlinyje pirmavo 41:25 ir atrodė, kad įsirašys lengvą pergalę. Iki tol „Lietuvos rytui“ neveikė nei puolimas, nei gynyba.

Sostinės krepšininkai prametė pirmus 9 tritaškius metimus ir pirmą kartą iš toli pasižymėjo tik 28-ąją minutę, kai tai padarė Mike'as Moseris. Pripažinti vilniečių snaiperiai – Martynas Gecevičius ir Gediminas Orelikas kartu nepataikė visų 8 mestų tritaškių. Nė vieno metimo apskritai neįmetė Mindaugas Lukauskis ir Adas Juškevičius.

Tačiau net ir be savo gynėjų indėlio sostinės krepšininkai kabinosi varžovams į kulnus, kol po Traviso Leslie tritaškio komandas teskyrė vienas metimas (62:64).

Jankūnas tada nepataikė, bet Javtokas atsikovojo kamuolį puolime ir išprovokavo pražangą. Puolime iš viso „Žalgiris“ sugriebė 23 kamuolius.

„Žinojome, kad varžovai gynyboje labai daug juda, bėgioja iš vienos pusės į kitą, ir mūsų tikslas buvo eiti „ant kamuolių“, nes jie daug keičiasi ginamaisiais. Žinojome, kad jie dėl to turi bėdų“, – apie puolime atkovotus kamuolius kalbėjo Jankūnas.

Abi komandas pirmajame kėlinyje traukę žaidėjai vėliau atsidūrė komandos draugų šešėlyje. Andersonas dvikovą pradėjo pelnydamas 12 greitų taškų, bet per likusius tris kėlinius surinko vos 2.

Tuo metu Antanas Kavaliauskas visą ketvirtą kėlinį stebėjo nuo suolo. Pirmus 14 savo komandos taškų pelnęs vidurio puolėjas užleido vietą Kšištofui Lavrinovičiui, kuris per lemiamą ketvirtį surinko 11 iš savo 17 taškų.

Tačiau po rungtynių vilniečių veteranas pyko dėl neatsikovotų kamuolių.

„Be abejo, mums tai pakišo koją. Reikia aiškintis, kur problema. Gal dėl rotacijos, o gal tiesiog dėl žioplumo. Dabar sunku atsiminti visus momentus, tačiau varžovai kamuolių atkovojo tikrai per daug“, – sakė Lavrinovičius.

Tai nebuvo svarbiausias dalykas, bet tai buvo mūsų problema šiandien“, – pripažino Marcelo Nicola.

Pergalė pirmose finalo serijos rungtynėse čempiono titulo negarantuoja – pernai kauniečiai pralaimėjo pirmą dvikovą Klaipėdoje, bet paskui triumfavo 4-2.

Visgi žvelgiant į LKL istoriją, pirmosios dvikovos laimėtojas turi geresnes galimybes tapti čempionu – iki šiol 67 proc. atvejų (14/21) pirmųjų rungtynių laimėtojas triumfuodavo serijoje.

Antroji finalo dvikova – sekmadienį Vilniuje.