Aiškūs visi Rusijos čempionato pusfinalio dalyviai. Į jį pateko tik vienas klubas su lietuviu. Šeštadienį iš ketvirtfinalio pasitraukė Kęstučio Kemzūros komanda bei Artūro Masiulio ir Giedriaus Gusto klubas.

FIBA Europos lygos čempionai Sankt Peterburgo "Dinamo" krepšininkai neperkopė Maskvos regiono "Chimki" barjero. Penktose serijos rungtynėse K.Kemzūros ekipa pralaimėjo svečiuose 58:65 (11:17, 14:17, 18:12, 15:19).

Seriją iki trijų pergalių "Chimki" laimėjo 3-2. "Dinamo" serijoje nė karto nepirmavo – "Chimki" buvo priekyje 1-0, vėliau 2-1.

Po trijų kėlinių "Chimki" turėjo trijų taškų pranašumą – 46:43. Tačiau per ketvirtąjį kėlinį "Dinamo" nepavyko sumažinti varžovų persvaros, kuri visas 10 minučių svyravo tarp trijų ir devynių taškų.

"Chimki": Rubenas Wolkowyski 21 taškas (10/11 baudų metimų, 13 atkovoti kamuoliai),, Aleksandras Petrenka ir Aleksejus Vuksanovičius po 9, Sergejus Krasnikovas 6.

"Dinamo": Kelly Mc Carty 19 (7 atk. kam.), Ognjenas Askrabičius 15 (6 atk. kam.), Vladimiras Veremejenka 13 (7 atk. kam.).

Į pusfinalį iškopė iš praėjusio sezono vicečempionė Kazanės "Uniks" ekipa. Ji šeštadienį 109:94 (32:22, 15:30, 36:20, 26:22) įveikė tris lietuvius turinčią Rostovo "Lokomotiv" komandą.

Seriją A.Masiulio bei G.Gusto ekipa pralaimėjo 2-3, nors po trijų susitikimų pirmavo 2-1.

Įpusėjus mačui svečiuose žaidusi "Lokomotiv" pirmavo 52:47. Tačiau įspūdingas "Uniks" trečiasis ketvirtis leido šeimininkams įgyti 11 taškų pranašumą – 83:72. 34-ąją mačo minutę skirtumas pasiekė 20 taškų (94:74), ir nugalėtojas abejonių nebekėlė.

G.Gustas per 11 minučių pelnė 5 taškus (1/3 dvitaškių, 1/1 tritaškio), atkovojo 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Aikštę lietuvis paliko dėl 5 pražangų. A.Masiulis nežaidė.

"Uniks": Shammondas Williamsas 25 (6 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai), Stevenas Nadjfeji 24, Chrisas Anstey 23 (9 atk. kam.), Ruslanas Avlejevas 20 (6 atk. kam.), Petras Samoilenka 12 (6 rez. perd.).

"Lokomotiv": Jarodas Stevensonas 24 (7 rez. perd.), Lee Matheewsas 18, Danny Lewisas 12, Konstantinas Nesterovas 10 (7 atk. kam.).

Pusfinalių serijos startuoja trečiadienį. Maskvos CSKA pirmas dvejas rungtynes namie žais su "Chimki" krepšininkais, o Maskvos "Dinamo" su Kšyštofu Lavrinovičiumi priims "Uniks" klubą.