„Lietuvos rytui“ teks ieškoti vidinių rezervų atsitiesti po dviejų nesėkmių finale
„Lietuvos rytui“ teks ieškoti vidinių rezervų atsitiesti po dviejų nesėkmių finale
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Tomas Pačėsas sekmadienį per LRT televiziją tiesiogiai komentavo antrąsias LKL finalo serijos rungtynes, o po jų tinklalapiui „BasketNews.lt“ analizavo trenerių taktinius sprendimus, individualius žaidėjų pasirodymus ir tolimesnes Vilniaus „Lietuvos ryto“ galimybes.

Apie aikštės gynybą: „Pirmose tarpusavio rungtynėse „Žalgiris“ suteikė varžovams šansą, nes prieš tai turėjo ilgesnę pertrauką be rungtynių, buvo techninio broko, o šiandien mes matėme visai kitą jų lyderį Jamesą Andersoną. Puikus jo žaidimas atsakė į visus klausimus apie sportinę formą. Visi kiti žaidėjai irgi davė daug komandai. Javtokas puikiai gynėsi ir žaidė daug.

Antroje mačo dalyje „Lietuvos rytas“ sustojo gintis „aikšte“ ir tai buvo taktinis jų trenerių sprendimas. Apsiginti asmenine gynyba jie neturėjo šansų, o „pastačius aikštę“, sutriko „Žalgirio“ puolimas. Visą trečią kėlinį jie ieškojo sudėties, dėl to Jankūną pakeitė Vene, daugiau laiko aikštėje turėjo praleisti Milaknis. Tai pasiteisino. Lietuvoje turbūt visi žino, kad Artūras Milaknis laisvas gali pataikyti tritaškį. „Lietuvos rytas“ prieš jį blogai gynėsi ir asmeniškai, ir aikšte. Milaknis dažnai buvo laisvas ir tai puikiai išnaudodavo. Todėl „Lietuvos rytas“ neturėjo jokių šansų šiose rungtynėse.

Apie „Lietuvos ryto“ lyderių dingimą: „Lietuvos ryto“ treneris buvo priverstas dažnai keisti žaidėjus ir ieškoti optimalaus penketo, nes tiek Gecevičius, tiek Juškevičius, tiek Leslie, tiek Orelikas nežaidžia pagal savo galimybes. „Lietuvos ryto“ ginklai, kuriuos turėjo visą sezoną, kai puikiai atakuodavo ir pataikydavo, šiuo metu visai nefunkcionuoja. Galvoju, kad taip yra ne tik dėl geros „Žalgirio“ gynybos, bet ir dėl to, kad šie žaidėjai dėl tam tikrų priežasčių nėra geros sportinės formos. O laimėti prieš „Žalgirį“ be 4-5 pagrindinių žaidėjų yra neįmanoma.

„Žalgiris“, aišku, prisidėjo prie jų neutralizavimo, bet reikia nepamiršti, kad taip pat „Lietuvos rytas“ bando eliminuoti Andersoną. Bet dėl to lyderiai ir yra lyderiai – jie turi rasti sprendimus nepaisant to, kaip juos saugo priešininkai. Šiandien „Lietuvos ryto“ lyderiai absoliučiai nefunkcionuoja ir suprantu „Lietuvos ryto“ trenerį, kuris dažnai keisdamas žaidėjus, ieško būdų, kaip laimėti. Juk ir tą patį Kavaliauską „Žalgiris“ bando sustabdyti, bet jis puikiai atrodė abejose rungtynėse, yra labai stiprus žaisdamas nugara į krepšį. Aišku, jį būtų galima daugiau „maitinti“ kamuoliais, nes jis yra geros sportinės formos. Bet žiūrint į Juškevičiaus formą, to sunku tikėtis. Todėl šiandien vieną atkarpą „Lietuvos rytas“ žaidė su Gecevičiumi ir Baronu, be nominalaus įžaidėjo – reikėjo vytis, rizikuoti. Trenerių taktiniai sprendimai pasako, kad jie dirba ir stengiasi, bet žaidėjai turi atsakyti tuo pačiu.

Apie „Žalgirio“ drausmę: „Įdomu stebėti trenerių taktinius sprendimus. „Žalgiris“ pradėjo labai įdomiu penketu – su Andersonu ir Ulanovu. Iš karto buvo tikslas „centruoti“ prieš Gecevičių ir tai pasiteisino. „Žalgiris“ yra stipriai taktiškai pasiruošęs ir tikrai išnaudoja menkiausias galimybes. Be to, „Žalgiris“ žaidžia disciplinuotai, o to nėra „Lietuvos ryte“. „Lietuvos ryte“ pabando tai vienas, tai kitas, nėra disciplinos, puolime – chaosas. Visi bando, bet nepavyksta. Nėra tikslinio puolimo, kai įvyksta pasikeitimas ginamaisiais ir galėtų išnaudoti ūgio ar greičio persvarą, to nematome, todėl jų puolimas labai buksuoja.

Nepasakyčiau, kad „Lietuvos rytas“ neturi ginklų. Juk nesakysime, kad Juškevičius yra prastesnis už Lekavičių ar Cherry. Kodėl jis nefunkcionuoja, nežinau. Treneriai jį mato kiekvieną dieną.

Man labai patiko, kaip drausmingai ir atsakingai elgiasi „Žalgiris“. Treneris Krapikas valdo komandą, ko kartais nėra „Lietuvos ryte“, nes jie įsivelia į chaosą, bėgimą. Ir komentuojant rungtynes pastebėjome, kad buvo 4 tuščios „Lietuvos ryto“ atakos – ir vienas pabandė, ir kitas, viskas skubotai, nėra kryptingo žaidimo, tempo kontrolės. Sunkiai žiūrisi, nes kontrolės nėra. „Žalgiris“ žaidžia labai drausmingai, net pirmaudami didele persvara žaidžia tvarkingai, stengiasi vėlinti atakas: daug niuansų, kurie parodo, kaip treneriai ruošiasi. Geras treneris – tas, kuris sugeba išreikalauti. Treneriai žino daug taktinių ir techninių gudrybių, tik nesugeba to įgyvendinti ir išreikalauti iš žaidėjų. O geras treneris sugeba išreikalauti ir įgyvendinti. „Lietuvos rytui“ to trūksta.“

Ar vertėjo sezono vidury keisti trenerius? „Sunku pasakyti. Orelikas prie Šeškaus gal funkcionavo geriau, bet buvo gerų rungtynių ir prie Nicolos. Aš nesiimu spręsti, manau, „Lietuvos ryto“ vadovai matydami situaciją ir bendraudami su treneriais, žaidėjais, sirgaliais mato ir priima sprendimus tikėdamiesi naudos. O ar ji yra? Galime pasakyti, kad šiandien „Lietuvos ryto“ rezultatas yra geresnis nei pernai, teisingai? Rezultatas – žaidimas finale – jau yra geresnis, nes pernai to nebuvo. Apie sprendimus žinote, kaip yra sakoma, – kas pinigus moka, tas ir muziką užsako. Vadovai mato geriau ir palikime jiems tai spręsti.“

Apie teisėjų darbą: „Reikėtų pažymėti puikų teisėjų darbą abejose rungtynėse. Jiems nėra daug pretenzijų ir klausimų, jie puikiai valdo rungtynes ir tai didelis pliusas. Rezultatą lemią žaidėjų forma ir trenerių spendimai, o ne teisėjų nesuprantami švilpukai. Didelis pliusas mūsų geriausiems teisėjams.“

Apie tolimesnę serijos eigą: „Šios rungtynės turėjo labai didelę psichologinę reikšmę, nes pralaimėjus namie, ypač taip – be šansų, be pasipriešinimo – važiuoti į Kauną ir tikėtis pergalės yra labai sunku. „Lietuvos ryto“ trenerių laukia sunkus darbas nuteikti komandą ir prieiti iki žaidėjų širdžių. Dar priklauso, ar žaidėjai patys nusiteiks, ar jie jau netiki, kad gali laimėti. Jeigu netiki, tai serijos baigtis aiški.

Šiai dienai „Lietuvos ryto“ situacija – nepavydėtina. Jeigu po pirmų rungtynių dar buvo galima kalbėti, kad namie revanšuosis, tai antrose rungtynėse „Žalgiris“ atrodė visa galva geresnis. 

Prieš trečiąsias rungtynes svarbiausias klausimas yra toks, kaip „Žalgiris“ joms nusiteiks. Ar pirmaudami 2-0 jie bus pasirengę šimtaprocentinei kietai ir fizinei kovai ,ar bus truputį atsipalaidavę ir suteiks „Lietuvos rytui“ galimybę? Visi matome, kad „Lietuvos rytas“ yra duobėje ir iš jos išlipti bus labai sunku. Pralaimėjus trečias rungtynes, serija bus aiški.“

Rungtynių vaizdo reportažas:

http://www.youtube.com/watch?v=YdeIAZvDcFA


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (2)
Malonu girdėti iš kito trenerio pagyros žodžius Žalgirio trenerių komandai. Šiaip Pačėsas neskuba girti - tai labai geras įvertinimas Krapikui. Pradžioje sezono nemaniau, kad Krapikas taip gerai susitvarkys. Šaunuolis.
2015-06-01
Atsakyti
Pagarba. Gražu žiūrėti.
2015-06-01
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.