Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) po antrųjų ketvirtfinalio rungtynių paaiškėjo trys pusfinalio dalyviai, o antrą sykį atkakliai kovojusios VPU ir VGTU komandos dėl patekimo į kitą varžybų etapą kovos trečiąkart.

VGTU tik po pratęsimo atsirevanšavo pedagogams

Itin atkaklios rungtynės pirmadienį vyko Vilniuje, kur vietos Gedimino technikos universitetas (VGTU) po pratęsimo išplėšė pergalę 102:93 (23:19, 21:13, 18:20, 27:37, 4:13) prieš Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipą ir išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą 1–1.

Trečiojo kėlinio pradžioje pedagogams buvo pavykę įgyti 19 taškų pranašumą – 51:32, tačiau jau ketvirtojo kėlinio pabaigoje po Martyno Girniaus tritaškio VGTU deficitas sumažėjo iki 6 taškų – 74:80. Per likusias dvi minutes technikai sugebėjo išlyginti rezultatą ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimą 5 „sausais“ taškais pradėjo VGTU ekipa - 94:89. Papildomą laiką uždirbusiems technikams geriau sekėsi kontroliuoti situaciją ir jie išlaikė įgytą persvarą iki pat pabaigos. Mačas baigėsi jų pergale 102:93.

VPU: Justas Kaziliūnas 25 (8 kld.), Svajūnas Stočkus 20 (11 atk.kam.), Aurimas Lukauskis 18 (8 atk.kam.), Tadas Šablinskas 17 (14 atk.kam., 6 kld.), Jonas Dirgys 10.

VGTU: Martynas Girnius 25 (6 atk.kam.), Rimvydas Stankevičius 18 (9 atk.kam.), Mindaugas Norkus 13 (7 atk.kam.), Justas Pociūnas 11, Saulius Žurauskis 10 (7 atk.kam.).

VDU sulaukė rimto pasipriešinimo Vilniuje

Pusfinalio dalyve tapo reguliaraus sezono nugalėtoja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda, kuri svečiuose, Vilniuje, antrąsyk 102:93 (25:24, 22:31, 29:11, 26:27) įveikė Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus ir iškopė į kitą atkrintamųjų varžybų etapą.

Pirmąjį tarpusavio mačą Kaune VDU krepšininkai buvo laimėję triuškinamu rezultatu 126:91.

Likus 5 minutėms iki finalinės sirenos VDU buvo priekyje 89:74. Prabėgus dar minutei aikštelę buvo priverstas palikti koją susižeidęs M.Kalnietis. Visgi Kauno komandos žaidimas neišsiderino ir ji toliau turėjo saugią persvarą.

Mačo pabaigoje už ginčus su teisėjais jau buvo nubausti svečiai, o šia situacija pasinaudojo MRU ekipa, kuri pataikė tritaškį ir priartėjo iki 91:96. Tačiau likusią mačo dalį VDU sužaidė užtikrintai ir laimėjo rungtynes 102:93.

MRU: Šarūnas Žala 16, Andrius Montrimas 15 (12 atk.kam.), Tomas Ambrasas 13, Marius Kliokys, Janas Jurgo ir Vidas Niparavičius (6 atk.kam.) – po 10.

VDU: Povilas Šakinis 32 (10 atk.kam.), Jonas Mačiulis 16 (14 atk.kam.), Karolis Kalvaitis (11 atk.kam.) ir Mantas Kalnietis – po 15, Arūnas Krivonis 11.

LKKA tik mačo pabaigoje išplėšė kelialapį į pusfinalį

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai po atkaklios ir sudėtingos kovos Kauno sporto halėje rezultatu 75:81 (13:20, 18:25, 27:11, 17:25) nusileido Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komandai ir pralaimėję ketvirtfinalio varžybas 0-2 užleido varžovams vietą pusfinalyje.

Antrajame kėlinyje LKKA krepšininkams buvo pavykę įgyti solidžią 17 taškų persvarą (36:19), tačiau jau trečiajame kėlinyje laimėję atkarpą 11:0 LŽŪU sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų – 48:54, o dar po kelių sėkmingų atakų komandas skyrė jau tik 3 taškai – 53:55.

Mačo pabaigoje po taiklaus Tomo Rekčio tritaškio LKKA pranašumas sumažėjo iki minimumo – 74:73. Dvikovos baigtis sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis. Tik du baudos metimus iš keturių pataikė Paulius Abramavičius, tačiau LŽŪU ekipos tolimi metimai skriejo pro šalį. Dar sykį prie baudų metimo linijos stojęs Abramavičius pataikė abu baudos metimus ir užtvirtino LKKA pergalę 81:75.

LŽŪU: Povilas Stasiulionis (19 atk.kam., 5 per.kam.), Modestas Šidlauskas (4 rez.perd., 6 kld.) ir Remigijus Kazulis – po 15, Tomas Rekstys 14, Vygintas Grinis 7.

LKKA: Paulius Abramavičius 24 (10 atk.kam., 4 rez.perd., 4 per.kam.), Artūras Milaknis 19 (tritaškiai 5/11), Vidmantas Užkuraitis 18 (9 atk.kam.), Ramūnas Barys ir Rytis Grigaitis – po 7.

Šiauliečiai dėl čempionų vardo nekovos

Nugalėtojų titulą gynę Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai savo aikštelėje rezultatu 90:97 (28:27; 24:21; 16:27; 22:22) pralaimėję ir antrąsias ketvirtfinalio rungtynes Klaipėdos universiteto (KU) komandai, pasitraukė iš kovos dėl šių metų LSKL čempionų titulo.

Iki rungtynių pabaigos likus 30 sek. ŠU komanda sumažino skirtumą iki 5 taškų, tačiau netrukus M. Kasiulevičius taikliai užbaigė klaipėdiečių ataką ir tuo užtvirtino KU komandos pergalę – 97:90.

KU: Mindaugas Mockus 25, Marius Kasiulevičius 23 (8 atk.kam., 4 per.kam.); Artūras Kaubrys 16 (9 atk.kam.), Julius Žurna 13, Žilvinas Jašinskas.

ŠU: Vygintas Grigaitis 30, Renatas Jonelis 25 (9 atk.kam.); Donatas Orelik 14 (6 atk.kam.), Mažvydas Čepliauskas 11, Vytautas Padgureckas 10 (7 atk.kam., 6 rez.perd.).