Po pusės dvikovos – 11 taškų rezervas. Vilniaus „Lietuvos rytas“ laimėjo pirmas ULEB taurės pusfinalio rungtynes, antradienį namie 78:67 (22:23, 30:13, 12:17, 14:14) nugalėjęs Želežniko FMP krepšininkus. Prieš kitą savaitę vyksiančias atsakomąsias rungtynes Serbijoje vilniečiai turi 11 taškų pranašumą.

Rezultatyviai puolę bei sėkmingai per antrąjį kėlinį gynęsi vilniečiai susikrovė pergalingą pranašumą. Antrą ketvirtį „Lietuvos rytas“ laimėjo 17 taškų skirtumu ir išsaugojo pranašumą iki finalinės sirenos.

[image=7174 left]Antrojo kėlinio viduryje FMP krepšininkams pirmaujant 29:28 tritaškį pataikęs Tomas Delininkaitis iniciavo „Lietuvos ryto“ spurtą 8:0. Vieną sėkmingą ataką po kitos ėmę rengti šeimininkai dviženklį pranašumą susikrovė 19-ąją susitikimo minutę, kai Mindaugas Lukauskis pataikė iš toli – 45:33.

„Lietuvos ryto“ žaidimą pagyvino antrojo kėlinio viduryje pasirodęs serbas Ivanas Koljevičius. Jis antrą ketvirtį baigė penkiais taškais iš eilės ir įpusėjus mačui Vilniaus ekipa buvo priekyje 52:36.

Didžiausią pranašumą „Lietuvos rytui“ įgyti pavyko 26-ąją minutę. Mindaugas Lukauskis pelnė 4 taškus paeiliui, o Marijonas Petravičius įmetė dvitaškį su varžovo pražanga ir pataikęs baudą leido „Lietuvos rytui“ atitolti 19 taškų pranašumu – 61:42.

Solidaus pranašumo „Lietuvos rytui“ išlaikyti nepavyko. FMP krepšininkai pelnė 6 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 13 taškų – 50:63. Želežniko ekipai deficitą per lemiamą ketvirtį pavyko sumažinti iki vienaženklės ribos. 7 taškus iš eilės surinkę svečiai priartėjo iki 7 taškų – 63:70 (38-ąją min.). Vis dėlto tris baudas paskutinėmis mačo sekundėmis pataikę vilniečiai atstatė dviženklį pranašumą.

Per pirmąjį susitikimo kėlinį aikštėje pasirodė jaunasis „Lietuvos ryto“ krepšininkas Martynas Gecevičius. Aikštėje 3 minutes praleidusiam, tačiau taškų nepelniusiam snaiperiui tai buvo debiutinės ULEB taurės rungtynės.

„Lietuvos rytas“: Tomas Delininkaitis 14, Mindaugas Lukauskis 13, Joao Paulo Batista 11, Marijonas Petravičius ir Artūras Jomantas po 9, Ivanas Koljevičius 7, Janis Blūmas ir Robertas Štelmaheris po 5, Andrius Šležas 4, Matthew Nielsenas 1.

FMP: Zoranas Ercegas 21, Aleksandras Rasičius 14, Branko Cvetkovičius 10.

O kaip gerai būtų, kad koljevicius pasiliktu kitam sezonui
2007-03-15
+1
koljevicius geriau vadovauja komandai nei stelmaheris
2007-03-15
to stvolas
Pirmas turbut tavo komentaras kai nestumi (pats zinai ant ko).Mldc gal pagaliau atejai i sveika prota ;) Su pergale visus dar karta;)
2007-03-14
+3
_AnsweR_: O tu manai, kad FMP pajėgūs įveikt Rytą tokiu rezu? Ypač, kad galės žaist visi žaidėjai. O SIG man atrodo stipresnė komanda nei FMP atrodo.
2007-03-14
+2
Dievas su Rytu...
2007-03-14
-1
mockys> Neprišnekėk su tais stebuklais... SIG irgi manė taip pat, kol negavo:)
2007-03-14
+2
vienas dalykas kas vakar visiskai nepatiko tai stelmos vadovavimas. gal ji ileido, kad nuramintu teama ar pan, bet vos nesigavo atvirksciai ir serbai prisivijo. jau toks letas yra palikes(gal ir ligos itaka), kad geriau jau be izaidejo lostu. ir siaip pozicinis zaidimas nulis. jau geraiu duotu suzais batistai ar rushui kuris tikekimes igaus siokia tokia forma. taigi labiausiai neramina puolimas ir kova del kamuoliu(tarpais).
2007-03-14
+1
Isirasiau i video vakarykstes rungtynes. Ka tik perziurejau irasa ir kas labai sunervavo tai trecio kelinio pabaigoje serbams iskatytas tritaskis. Iki kelinio pabaigos buvo likusios 5 sekundes, iki atakos pabaigos 3 sekundes. Ekrane puikiai matesi abu laikrodziai. Nereikejo ir SLOW funkcijos, kad aiskiai matytum kaip kamuolys isleidziamas is ranku jau degant nuliui virs lentos. Perziuejau si momenta kelis kartus, cia nera net vietos interpretacijoms nes labai jau akivaizdziai matosi kaip pasibaigus atakos laikui kamuolys dar metiko rankose. Taip, lentos krastai uzsidege raudonai jau po metimo signalizuodami kelinio, o ne atakos laiko pabaiga. Matyt tai teisejus ir supainiojo. Koljeviciui prazanga gynyboje dave irgi visiskai ne i tema kai aiskiai matesi, kad jis net neprisiliete. Siuo atveju FMP serbo traukuliuojantis judesys sekmingai isdurnino teiseja. Batista viena prazanga gavo ne i tema visiskai. Nesakau, kad teisejai nesaziningi ar tendencingi, is esmes dirbo gerai ir valde situacija, tiesiog si karta su teisejavimu labiau pasiseke FMP.
2007-03-14
+5
bonus Hapoel ir Ryto pajėgumas visai kitoks. FMP tirkai reikia stebuklo, kad patektų į finala. Kitą savaitę jau ir Rushas žais, Nielsenas bus atsigaves, tikėkimės, kad ir Štelmaheris geriau atrodys, tad galim sužaist daug geriau nei vakar.
2007-03-14
+2
koljevicius manau ateity turetu but zvaigzde,ko as jam ir linkiu:) ir treneris ryto geras yra,tikiuosi jis liks trenerio poste ir kita sezona
2007-03-14
+1
to Mvai:
stebuklo nereikia... pasidomek kaip jie ketvirtfinalyje su hapoeliu lose..:) o rytas isvykose dazniausiai prastai losia.. tai kad... gal but ir ne stebuklo reikia
2007-03-14
+2
Dar prieš 3 savaites labai daug kas vare ant Delininkaičio ir Lukauskio gal pelnytai gal ne juk visiems būna juodesniu periodu O jie šaunuoliai patempe komandą Aš asmeniškai džiaugiuos kad jie atsigavo Sekmes visai komandai Serbijoje
2007-03-14
+1
ryto sansai is ties geri, nes zeleznikas gali ryta aplost, bet kad aplostu daugiau nei 11 tasku, reiketu jiems stebuklo... o kodel stvolas dar neuzbanintas as ir gi nesuprantu. juokingiausias komentaras del vysniausko...
2007-03-14
+1
sorry pataisymas "sugadines zaidima"
2007-03-14
Pamirsau manyciau viena svarbu momenta: kur Zukis? Brangiausiai zaidejas trina suola! Negerai, vakar buvo ne viena ataka, kad serbai ilgu savo ranku deka atkovojo po du kamuolius ir kartojo metimus, grynai mums jo truko. Del ko net nebande su Baptista, arba Petru isleist, nors trim minutem, nemanau, kad butu nesugadines zaidimo. Be to statistika 37 -37 kamuoliai, namie reikejo butinai laimet kamuolius, idomu kiek is ju buvo puolime atkovota, manyciau rytas pralose pagal tai.
2007-03-14
+2
Malonu ant sirdies, kad pagaliau pavyko suzaist siek tiek normaliau "Rytui", teko praleist paskutines trejas rungtynes, bet skirtumas nuo komandos buvusios vasario pradzioje akivaizdus (gal visdelto treneris savo padare) pirmiausiai tai negaliu atsidziaugt Lukauskio zaidimu, pagaliau jis suprato, kad krepsini reikia ne tik gintis, bet ir mest :) prasau vakar netgi laisvas imete :)) ko anksciau nebudavo o svarbiausia nebijojo mest. Rankele nebloga turi, tik reik pasitikejimo daugiau, fiziskai irgi atrodo stiprus - daugiau verztis ypac po 5 prazangu, kada baudos metamos, vakar pabaigoje toki viena praejima pro gala dare ir bum - bauda, du taskai yra. Paprasta. Pagaliau ir delnui krepsys atsiriso, suzaide manau taip kaip gali. Slezas - duobe, tik ar ilgam? tikiuosi iki kovo 20 islips, nes trajaku jo tuksta, laaabai. Aplamai, manyciau komandai truksta keletos derinuku, kuriais butu isvedami metikai laisvi ant trajako, pamenu toki visada turejo Kazlauskas Stombergui, Adomai ir kitiem. Cia kazkas panasaus daroma Slezui, bet tik jam. Reiktu ir kietiem tai taikyt, nes taiklia ranka turinciu yra nemazai, o pataikyti patys is eigos ne visi sugeba, reikia jiems akimirkos prisitaikyt. Na vienu zodziu, vakar ir pasidziaugiau uz zaidima ir rezultata ir pasikeikiau is sirdies uz durnas klaidas ir baudas :)) Sekmes kovo 20.
2007-03-14
+2
visus su pergale :).
to stovlas na rimtai nevertejo stumti ant kauno ir zalgirio... naudos is to jokios, tik paskui prasideda drapstymasis purvais... savo nuomone galejai pasilikti ir po finalo issakyti. nes skaitant tavo ale komentara tai buvo matyti kad tu tiki kad L.rytas laimes uleb... taigi tada dar dar suprasciau... ir dar: isversk i anglu kalba savo apsisakyma ir nusiusk eurolygos rengejams... o cia su tokiu snekejimu tik uzkabinsi zmones ir pradesi bereikalingas diskusijas...
2007-03-14
+1
Jo kaip minėjo __Flash_Dance__ Koljevičius pagyvindino atakas ir žaidmas tapdavo daug gyvesnis. O latviai 20 sekundžių pramušinėja kamuolį prie tritaškio ir tada bandoma kas nors skubotai surengt.