Kamilės Nacickaitės 22 taškų pergalei nepakako
Nuotr. Fotodiena.lt
Įspūdingai po ilgosios pertraukos spurtavusi Lietuvos moterų rinktinė sugebėjo panaikinti dviženklę persvarą, tačiau tai pirmosios pergalės Europos čempionate negarantavo.

Manto Šerniaus auklėtinės antrąją pirmenybių dieną 79:85 (23:24, 12:21, 30:17, 14:23) nusileido Slovakijos nacionalinei komandai su šešis tritaškius pataikiusia Kristi Toliveri priešakyje bei patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

„Rungtynės buvo tikrai sunkios, daug emocijų, daug kraujo. Viskas vyko pagal planą pirmąjį ir trečiąjį kėlinį. Išbaudavome tris dideles jų krepšininkes, karaliavome po krepšiu, bet… Nenoriu kalbėti apie teisėjus. Yra kaip yra.

Turėjome pataikyti metimus iš po krepšio, turėjome pasiimti šitą pergalę. Džiaugiuosi, kad komanda trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje žaidė taip, kaip aš noriu ir kaip reikia, kad laimėtume kitas dvejas rungtynes“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris.

Slovakės atitrūko antrajame kėlinyje, kuomet įsibėgėjusi Toliveri pataikė du tolimus metimus ir inicijavo spurtą, po kurio jos susikrovė dviženklę persvarą (37:27).

Viskas aukštyn kojomis apsivertė trečiajame kėlinyje, kada Kamilė Nacickaitė surinko aštuonis taškus iš eilės, lietuvės laimėjo atkarpą net 17:1 bei persvėrė rezultatą savo naudai (54:50).

Visgi tada lietuvės vėl nesugebėjo sustabdyti Toliver, kuri ketvirtojo kėlinio pradžioje įskraidino dar du tritaškius ir išvedė slovakes į priekį (70:67).

Kitos dvi atakos pasibaigė Eglės Šikšniūtės pražangomis puolime, o tuo pasinaudojusi Slovakijos rinktinė laimėjo atkarpą 7:0 bei įgijo septynių taškų persvarą (78:71).

Po minutės pertraukėlės į lemiamą šturmą pakilusios lietuvės nebuvo linkusios nusileisti, atsakė šešiais taškais paeiliui ir sugrąžino intrigą į rungtynes (78:77).

Nuo varžovių atakos apsigynusios mūsiškės turėjo progą vėl išsiveržti į priekį, tačiau suklydo. Lemiamu momentu prie baudų metimų linijos neklydusios slovakės realizavo visus šešis baudų metimus ir įtvirtino pergalę (85:79).

Slovakijos rinktinė: Kristi Toliveri 23 (6/10 trit.), Zuzana Zirkova 17, Zofija Hrusčakova 11 (8 atk. kam.).

Lietuvos rinktinė: Kamilė Nacickaitė 22, Vita Kuktienė 12, Eglė Šikšniūtė 12, Gintarė Petronytė 11, Sandra Linkevičienė 11 (11 atk. kam.).

Šeštadienį lietuvės susikaus su Vengrijos nacionaline komanda.

Atrinkti (0) Visi (23)
up
ar neatsibodo jums verkti del tu izaideju. Nu nera ir nebuvo. Pries kelis metus du antri numeriai Santa ir Gabriele paimti ir padaryti izaidejomis, nes kitu nepriaugo. Tai verskimes tuo, kas yra, o ne myzciokim istisai.
2015-06-13
nu jo problema izaideja gal reiketu kokios juodos kaip turi to pacios slovakes ir baltaruses uzmete trajakais ir vsio. trys pagrindines zaidejos su penkiom bet musu serniukas nesugeba sustatyti zaidimo ! petronyte tai I ringa nosis palauzyti gali :D
2015-06-12
sesk
Sernius minutes net nejaucia kada paimti
2015-06-12
-1
Tevas
o kada Sernius prisiima atsakomybe....kiek stebiu ji trenerio poste , tai vis randa kaltu kitur ,bet ne savo darbe- o kaji kaip treneris laimejo LKL AR BBL , ogi nieko
2015-06-12
-1
UKV
Absoliučiai pateisinu trenerį, kad žaidėjos per kėlinį žaidžia atkarpas po +- vid. 5 minutes. Vienas dalykas, neatlaikys komanda krūvio žaisdama 5 dienas iš eilės be keitimo. Kitas dalykas, lošdamas 10 žaidėjų nesijaučia esminio meitriškumo skirtumo tarp žaidėjų. Trečia, kaip pakelti komandos meistriškumą, jei ne duodant žaisti maksimaliai dideliam įmanomam žaidėjų skaičiui? Pasigendu komandoje nebent sportinio pykčio nuo pat pirmų dvikovos minučių, tikėjimo savimi ir pergale bei geresnės gynybos. Bet stebuklų nebūna. Neabejoju, kad reikės nuryti ne vieną pralaimėjimo piliulę kol tai grįš pas mūsų moteris. Todėl privalome apsišarvoti kantrybe ir tiesiog palaikyti moteris, personalą kad ir kaip joms sektųsi. Kryptingai dirbant - pergalės sugrįš į mūsų kiemą. Lyginant su situacija vyrų futbole, Lietuvos moterų krepšinio situacija grįžti į pergalių kelią nelyginamai dėkingesnė
2015-06-12
+1
UKV
Sako, kad Lietuvoje nėra gerų teisėjų galinčių teisėjauti tarptautinėse varžybose :D Po Slovakijos - Lietuvos moterų krepšinio rinktinių dvikovos tą pasakęs žmogus turi atsiprašyti Lietuvos teisėjų, nes nes RKL teisėjaujama geriau nei buvo sušvilpta šiose varžybose

Stebuklų nebūna. Žaisdamos tik LMKL ir nežaisdamos Euro turnyruose, ypatingai Eurolygoje Lietuvos krepšininkės tobulės lėtai. Todėl nereikia moterų rinktinės kalti prie kryžiaus, kad žaidžia pagal savo galimybes. Turime gerą trenerį, komanda pakankamai kvalifikuotai valdoma. Tiek, kad mūsų krepšininkėms dar trūksta meistriškumo, todėl turite apsišarvoti kantrybe ir "mėgautis reginiu" kad ir koks jis būtų tą dieną. Deja, bet teisėjavimas šiandien buvo dar silpnesnis nei mūsiškių meistriškumas - kiek žingsnių nesušvilpta ir kokių pramanytų baudų prišvilpta puolime! Po laiko galima pasakyti, kad nepasiteisino Šerniaus sprendimas 4 kėlinyje iškritus priešininkių priekinei linijai išplėšti pergalę žaidžiant per Petronytę ir Šikšniūtę, tame ne trenerio kaltė, bet tiesiog toks mūsų komandos ir varžybų teisėjų meistriškumas. Bet kuris normalus logiškai mąstantis treneris taip būtų elgęsis. Bet kuriuo atveju, žudytis dėl poros pralaimėjimų neverta. Taip susikomplikavome padėtį, tačiau viskas mūsų rankose. Panos, šaunuolės, viskas gerai ir sukovokite iki galo. Ir nekreipkite dėmesio į mažvaikių sapaliones. Eilinį kartą matome, kad Lietuvoje toli gražu iki 3 milijonų ekspertų. Duok Dieve, bent 10 proc. turėtume tikrų ekspertų nuo tų nepilnų 3 milijonų
2015-06-12
to as
Tikru lyderiu neperlaikysi. Perlaikomos tik vadinamos lyderes, jos tik pacios sau lyderes, nu gal ir treneriui.
2015-06-12
-1
Kad ir kaip butu gaila, bet sitas pralaimejimas laidoja Lietuves. Sakysite kad tai tik antros varzybos, bet Slovakes buvo ivardijamos kaip paskutine grupes komanda. O gaila, ant popieriaus rinktine nors ir kele abejoniu, bet pilnai tikejau sia pergale. Deja. Bet krepsinis zaidimas keistas, todel tikiuosi ir viliuosi kad jos sulos savo geriausia atkarpa butent dabar.
2015-06-12
-1
www
Bijo Sernius, kad Petronyte nepabegtu vidury EC, kaip pernai atrankoj, todel ir laiko. O Monika naudingiau zaidzia, uz abi ilgas. Linkeviciene uz abu centrus kartu paemus daugiau kamuoliu atkovojo, ka cia bepridursi.
2015-06-12
-1
as
O man Petronytė vežį varo.. Žvaigždė, padariusi keturias pražangas puolime, prametusi 2-3 kartus iš po krepšio ir padaranti per 5min trisklaidas.. Nusivažiavusi Gintarė :( Ir kas čia sakė, kad Monika tuščia vieta tai labai klysti. Kai tik išeina labai gerai atidirba gynyboj, nusiėmė daugiau kamuolių nei dvigubai daugiau žaidusi Kuktienė ir Petronytė, atliko 2perdavimus, beveik tiek kiek 25minutes žaidžiančios įžaidėjos, tad nereikia čia stumt. Aplamai perlaikomos lyderės, nors šiandien tik Linkevičienė ir Nacickaitė iš jų gerai žaidė. Mažiau reikia leist Kuktienę, Petronytę, daugiau duot Monikai, Gutkauskaitei ir išbandyt Alminaitę bent keletai minučių.
2015-06-12
erger
bet ka as pastebejau ir pirmose varzybose, moteriskos gan stipriai zingniuoja, o teisejai daznai praleidzia pro akis...
2015-06-12
...
Visi spangsta, kad nera izaideju, bet ka centrai isdarineja, kaip reikia dar geriau paduot kamuoli, kad sugebetu is po krepsio imest. Visas zaidimas per centrus, o tokia Nacickaite, kuri realiai zaidzia, ir visos kitos sau turi progas pasidaryti. O labiausiai pikta, kad negalim surinkti visos stiprios komandos. Plika akimi matosi, kaip truksta Sulciutes, Paugaites. Siandien - treneris, centrai, teisejai.
2015-06-12
sernius kaip maksvytis-bbz ka ir su kuo galvoja...
2015-06-12
-1
Rungtynes visiškai nulėmė nelogiški teisėjų sprendimai, bjauru žiūrėti buvo...
2015-06-12
Ar teisėjai šiai sporto šakai teisėjauja?
2015-06-12
jd
as girtas o jus chebra?
2015-06-12
-2
Arunas
Bet kaip baisiai lietuves zaidzia. As be zodziu... Apie kokias olimpiadas cia buvo svaigstama? SU TOKIU ZAIDIMU???
2015-06-12
+3
anonimas2
Baisu ziuret.i akis krenta Serniaus vadovavimas.atrodo kad treneris visai nestudijaves slovakiu zaidimo,jauciasi jo nepatirtis.Nera deriniu prie tritaskio,viska norima padaryt per baudos aikstele.Antrose rungtynese Grigalauskyte tuscia vieta.Svajone apie olimpiada ......tolima svajone
2015-06-12
anonimas
sernius klaidu pridare pirmam keliny pabaigoj ne kad laikyt kamuoly iki galo bet dar ir neprasizengt turint tik 2 prazangas, antras kelinys galas toks pat, ne kad laukt iki galo 24sec kad priesininkem nepalikt laiko, ne metimas bet koks ir dar aisku speja slovakes imest
2015-06-12
Pradejo gerai - tritaskiu... tikekimes po finalinio svilpuko pirmaus lietuvaites.