Pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape pasiekė Stambulo „Efes Pilsen“ ekipa. Ji namie 82:78 (24:17, 22:22, 21:16, 15:22) palaužė Barselonos „Winterthur“ krepšininkus.

Nors iš pradžių neišryškėjo nė vienos ekipos pranašumas, 6 pirmojo kėlinio minutę Efes Pilsen spurtavo 8:0 ir ketvirtį baigė turėdami 7 taškų (24:17) pranašumą. Per antrąjį kėlinį kataloniečiai, daugiausia Deniso Marconato pastangomis, priartėjo prie priešininkų, tačiau vėliau Keremas Gonlumas iš eilės pelnė net 10 taškų, Marcusas Haislipas pridėjo tritaškį ir Stambulo klubas pranašumą išlaikė.

Po didžiosios pertraukos „Efes Pilsen“ pradėjo rungtyniauti dar sėkmingiau ir 26 žaidimo minutę turkų pranašumas tapo rekordiniu – 17 taškų, bet Barselonos krepšininkai trečiojo ketvirčio pabaigą sužaidė tiksliau ir deficitą sumažino iki 11 taškų (67:56).

Įpusėjus lemiamam kėliniui Barselonos ekipa taikliai atakavo iš visų distancijų ir turkų persvara ėmė staigiai tirpti. 39 rungtynių minutę po taiklaus Frano Vazquezo metimo Katalonijos sostinės ekipa savo deficitą sumažino iki minimumo (78:77). Tačiau per likusį laiką Barselonos krepšininkai pelnė vos tašką, o „Efes Pilsen“ baudos metimais pelnė 3 taškus ir pranašumą išlaikė.

Ši pergalė Stambulo klubui gali turėti įtakos kovojant tik dėl trečios vietos „F“ grupėje. „Efes Pilsen“ visus šansus prasibrauti į ketvirtfinalį prarado praėjusiame Eurolygos ture.

„Efes Pilsen“: Marcusas Haislipas 25 (11 atk. kam.), Keremas Gonlumas 18, Cuneytas Erdenas 10.

„Winterthur“: Juanas Carlosas Navarro 16, Franas Vazquezas 14 (7 atk. kam.), Jaka Lakovičius 12.

13 HAISLIP, MARCUS 33:45 25 6/8 4/8 1/3 2 9 11ak. 2st. 3to. 1 bl. 4prazangos 2isprovokuots 25pts. ziekit as niekaip negaliu suprast kaip haislip galeja but suskaiciuoti 25 naudingumo balai as tj ape 35 suskaiciuojiu...