Vileita: „Panevėžio“ stiprybė – komandos draugiškumas“

2007-03-15 13:30
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

„Panevėžio“ komandoje rungtyniaujantis 31 metų 194 cm ūgio gynėjas Gintautas Vileita prieš kelias savaites pakartojo Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rezultatyvumo rekordą. Krepšininkas per mačą su „Lačplėša alus“ ekipa pelnė net 40 taškų. 2006 metais Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Tanoka Beardas tiek pat taškų buvo surinkęs per dvikovą su „Ventspils“.

Deja, svarus Vileitos indėlis „Panevėžiui“ nepadėjo  pergalę išplėšė latviai. Sėkmingiausias per savo karjerą rungtynes sužaidęs gynėjas daug reikšmės rekordui neteikia ir vadina jį antraeiliu dalyku. „Svarbiausia  iškovoti pergalę, o kai jos nėra, asmeninis pasirodymas ne toks ir svarbus“,  tvirtino Vileita.

Šį sezoną puikų žaidimą demonstruojanti „Panevėžio“ ekipa įsitvirtino trečiojoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyro lentelės vietoje. Vileita tikina per daug nesukantis sau galvos dėl to, kada skolų turintis klubas išmokės jam atlyginimą.

Krepšininkui svarbiausia, kad komanda ir toliau sėkmingai rungtyniautų bei išsaugotų išsikovotą poziciją: „Prieš prasidedant sezonui vienas apsisprendimo motyvų rinktis „Panevėžį“ buvo galimybė siekti gerų rezultatų. Mačiau, kad su šia komanda galiu šio to pasiekti“. Vis dėlto gynėjas prisipažįsta, jog vasarą, jei situacija finansinių sunkumų turinčiame klube nesikeis, ieškos naujos darbovietės.

Rekordu nesididžiuoja

– Prieš kelias savaites pakartojote SEB BBL rezultatyvumo rekordą, tačiau jūsų ekipa po pratęsimo vis tiek nusileido „Lačplėša alus“ krepšininkams. Ar skaudžiai išgyvenote nesėkmę?
 Kai žaidi, apie tokius dalykus nemąstai, mintyse būna tik pergalė. Man šis rekordas  antraeilis ar trečiaeilis dalykas. Jis nėra reikšmingas, jei nepadeda laimėti. Dėl nesėkmės komandos nuotaika buvo nekokia. Kiekvienąkart nori iškovoti pergalę, tačiau pralaimėti po pratęsimo išties skaudu. Kad surinkau 40 taškų, pasakė ekipos draugai, o kad tai rekordas, sužinojau iš spaudos.

[image=7182 left Gintautas Vileita apgailestauja, kad puikiai žaidžiančios "Panevėžio" komandos krepšininkams vėluoja atlyginimai.]– Kaip pavyko taip gerai pasirodyti?
 Tą dieną rungtyniavau kaip įžaidėjas, nes jie visi buvo iškritę iš rikiuotės. Galbūt šiek tiek ilgiau kontroliavau kamuolį. Latviai mane spaudė ir tai buvo naudinga  stengiausi žaisti agresyviau. Rekordas yra rekordas, bet rungtynių pabaigoje, kai reikėjo pelnyti taškus, nepataikiau iš po krepšio ir baudų metimų. Svarbiausia  taikliai mesti pabaigoje, o ne per mačą.

– Tai sėkmingiausias pasirodymas jūsų karjeroje?
 Taip, tai buvo mano rezultatyviausios oficialios rungtynės. Studijuodamas JAV tiek taškų irgi nesu pelnęs, ten viskas paremta gynyba.

Sistema – neaiški

– Kodėl šiais metais „Panevėžys“ daug sėkmingiau žaidžia LKL negu SEB BBL?
 Sezono pradžioje per SEB BBL pirmojo etapo varžybas keletą kartų mums nepasisekė  rungtynių pabaigoje pralaimėjome „Ventspils“, keliskart nedideliu skirtumu nusileidome kitoms komandoms. Sportuojant turi šiek tiek ir sektis. Per SEB BBL antrąjį etapą taip pat keletą sykių pralaimėjome rungtynių pabaigoje. Nusileidome Vilniaus „Sakalams“, Klaipėdos „Neptūnui“, Tartu „Rock“ ir Kauno „Atletui“.

Tai keturi mačai, kuriuos turėjome laimėti, bet mums nepavyko. Be to, beveik visas tas nesėkmes patyrėme išvykoje, o namie žaidžiame daug geriau. Kiekvienos rungtynės yra neprasta treniruotė, tad dabar einame į priekį ir demonstruojame neblogą žaidimą. Vis dėlto, manau, SEB BBL antrajame divizione galime patekti tarp keturių stipriausių komandų. Tikrai neturime tikslo likti priešpaskutiniai. Bandysime nugalėti „Sakalus“ ir Talino „Kalev/Cramo“, labai norime atsirevanšuoti ir „Lačplėša alus“ ekipai. Tačiau mums svarbiausia  LKL. Manau, kiekviena komanda siekia kuo geriau pasirodyti savo šalies lygoje.

– Ar kitą sezoną tikitės žaisti SEB BBL?
 Dabar reformuojama SEB BBL varžybų sistema, tad kol kas neaišku, nei kiek komandų joje žais kitą sezoną, nei kokia bus rungtynių sistema. Atrodo, lygoje kovos 4 Lietuvos, 5 Latvijos ir 3 Estijos ekipos. Blogiausia tai, kad niekas nieko nesako, viską išgirstame tik pasibaigus sezonui. Jeigu lygos nuostatai būtų normalūs ir žinotume, ko mums tikėtis, būtų viena, o kai nežinome,  visai kas kita.

Sėdime ir laukiame, kas bus. Jei žinotume, kas, kaip ir kada bus, visiems būtų geriau. Dabar vieną sezoną yra vienaip, kitą  kitaip. Būtų daug geriau, jeigu turnyro sistema nebūtų keičiama. Kitą sezoną SEB BBL turėtų likti mažiau ekipų. Nežinau nė vienos lygos, kuri norėtų komandų skaičių mažinti, o ne didinti.

– Ar šį sezoną latvių ir estų klubai stipresni negu praėjusiais metais?
 Latvijos ekipų lygis pakilęs, o estų komandos yra panašios kaip pernai, tik praėjusį sezoną joms labai nesisekė. Latvijoje sustiprėjo „ASK Riga“. „Ventspils“  panašus, su juo ir Rygos „Barons/LMT“ galima kovoti. Nemanau, jog silpnesnės ir Lietuvos komandos. Visos yra apylygės. Jeigu nebūtų Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“, bet kuri ekipa galėtų įveikti viena kitą. Visos rungtynės labai įdomios, SEB BBL lygis tikrai neblogas.

„Panevėžys“ vis dar skolingas

– Keletą sezonų žaidėte užsienyje, tačiau grįžote į Lietuvą. Kodėl?
 Neseniai su žmona susilaukėme dukrytės, todėl norėjau šiuos metus praleisti Lietuvoje. Be to, neturėjau jokio gero pasiūlymo iš svetur. Jei būčiau jo sulaukęs, būčiau rinkęsis užsienį. Tie, kuriuos gavau, smarkiai nesiskyrė nuo Lietuvos klubų, tad nusprendžiau likti namie. Negana to, pamačiau, kad „Panevėžys“ gali ką nors pasiekti, o mano tikslas  ne tik žaisti, bet ir iškovoti titulų su komanda.

– Šį sezoną „Panevėžio“ ekipa turi finansinių sunkumų. Ar jie jau išspręsti?
 Ne, klubas dar neatsiskaitė. Šiuo metu jis man skolingas pusantro mėnesio atlyginimą. Kol neatsibodo laukti pinigų, bandau į tai nekreipti dėmesio, treniruotis ir žaisti. Kai atsibos  neberungtyniausiu.

– Jeigu situacija komandoje nepasikeis, kitą sezoną ieškosite naujo klubo?
 Mano nuomone, nė vienas nenorės žaisti, jeigu klube niekas nepasikeis. Naujos komandos ieškos visi krepšininkai. Kas norės likti ekipoje, kuri tau skolinga? Jei ir toliau bus taip, kaip dabar, galimas dalykas, kad nebeliks ir pačios komandos.

Jeigu „Panevėžio“ vadovai susitvarkys, tada svarstysiu, ką daryti. Dabar laukiu, kol klubas ištesės pažadus, ir treniruojuosi bei žaidžiu. Aikštėje apie pinigus negalvoju. Ką mąsto kiti žaidėjai, nežinau.

– Ar daug laiko praleidžiate su komandos draugais?
 Dažnai būnu su šeima, tačiau susitinkame ir su ekipos nariais. Panevėžio komanda labai draugiška, todėl neretai su žaidėjais nueiname drauge pavakarieniauti. Jaučiu, jog tai  tikra komanda. Kai pastarąjį kartą po pralaimėjimo „Neptūnui“ važiavome vakarieniauti, iš 11 mūsų buvo 10. Kartu negalėjo vykti tik vienas žaidėjas. Manau, komanda turi būti ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Tai mums irgi padeda siekti pergalių.


Rodyti komentarus
Gerai, kad komandoje geri santykiai. Gaila, kad tokia vadovybė. Reik tikėtis, kad iki kito sezono susitvarkys finansines problemas, nes nesinorėtų, kad komanda stipriai sumažintų biudžetą ar net bankrutuotų.
2007-03-18
+1
Atsakyti
vap
Ch_Barkley, teisus. Jei vadovams labiau rūpėtų klubo, o ne kišenės interesai būtų geriau.
Žinoma negalima labai nuvertinti ir klubo vadovų. Vis dėlto komandą neblogą surinko. Tik va jei būtų be skandalų sezoną užbaigę tikrai nemažai šansų, kad ir kitąmet dalis žaidėjų būtų likusi.
O turint tęstinumą, manau, lengviau pasiekti geresnius rezultatus. Tuo tarpu dabar perspektyvos gana miglotos. Baigs sezoną (gal net ir labai gerose pozicijose), didžioji dauguma žaidėjų išsiskirstys. Ir vėl bus neaišku dėl kito sezono. O kai nėra aiškumo, tai ir rėmėjus sunku pritraukti.
2007-03-16
-1
Atsakyti
maniakas: pritrauk rėmėjų kiek nori, bet jei vadovai ir toliau kals pinigus sau į kišenę nepadės net aludarių skiriami milijonai...
2007-03-16
-1
Atsakyti
To de facto, kad turi skolu tai nereiskia, kad bankrutuos. Panevezys vienas is seniausiu Lietuvoje klubu su savo tradicijomis ir t.t. Tikrai manau atsiras remeju, kurie pades klubui uzbaigti gerai sezona. Dabar vyksta derybos su Lietkabeliu, gali buti, kad nuo kitu metu vadinsis Panevezio "Lietkabelis".
2007-03-16
+1
Atsakyti
Ne, čia ne Vileita į Macą panašus, o Macas į Vileitą:))
2007-03-16
+1
Atsakyti
Tai kad pastoviai rašo kad panevėžys neturi pinigų algom mokėt ir tt
2007-03-15
-2
Atsakyti
vILEITA TOKS BISKI KING KONGAS
2007-03-15
-1
Atsakyti
To de facto. Nesvaik nesamoniu, jau ko bet Panevezys tikrai nebankrutuos.
To diego. Man irgi panasus i Maca, o panasus delto, kad plaukai lygiai tokie pat vienodi. Taip pat ugis ir sudejimas labai panasus.
2007-03-15
+1
Atsakyti
Net nežinau kuo, bet jis man primena atnrąjį Macijauską :D Neįsivaizduoju kuo, bet jis vis dėl to kažkuo panašus :D O šiaip tikrai geros rungtynės jam buvo, tik gaila, Panevėžys pralaimėjo... Tikrai ne kiekvienas krepšininkas Lietuvos gali Lietuvoje pelnyti 40 taškų, bo savanaudžiu mažoka pas mus :D Net taip kaip kokioj superstoj NBA...
2007-03-15
+1
Atsakyti
Bl nepadeda jermeinas indianai
2007-03-15
-4
Atsakyti
Man atrodo kitamet panevežio nebebus. BANKROTUOS...
2007-03-15
-2
Atsakyti
Vileita jau su metais, bet zaidzia tikrai gerai. Belieka tiketis, kad Panevezys isspres problemas su finansais, o Vileita pasiliks ir kitam sezone.
Labai gerai, kad komandoje yra gera atmosfera. Visi yra kartu, niekas nesiskirsto i kazkokias tai grupeles.
Aisku, jei Panevezys dels dar ilgiau ismoketi algas, tai gali atsiliepti rezultatams atkrintamosiose.
2007-03-15
+4
Atsakyti
Saunuolis vileita, tik jis jau senokas ir jam karjera eina link pabaigos, bet parode kaip reike lost istikruju pelnant 40 tasku.. Jei finansus sutvarkys panevezys tai tikrai uzmis trecia vieta lkl :) Mldc vyrukai, taip ir toliau!
2007-03-15
+1
Atsakyti
gryyyyyyyyyyyyyyygas.......... ..........
2007-03-15
-8
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas