Sunkią trečiąją pergalę Eurolygos „Top-16“ etapo varžybose iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai. Žydai išvykoje tik po pratęsimo 98:94 (26:20, 22:25, 19:13, 22:31, 9:5) palaužė Po Ortezo „Elan Bearnais“ ekipą ir užsitikrino kelialapį į Eurolygos ketvirtfinalį.

Jame Izraelio čempionai susikaus su Eurolygos čempionų titulą ginančiais Maskvos CSKA krepšininkais. Praėjusių metų Eurolygos finalininkės susitiks jau ketvirtfinalyje ir kažkuriai jų sezonas bus baigtas. Ketvirtfinalyje ekipos, kaip ir praėjusiais metais, kovos iki dviejų pergalių.

Rungtynes sėkmingiau pradėję žydai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo minutės, tačiau puikiai ketvirtajame kėlinyje žaidę aikštės šeimininkai pratesė mačą dar penkioms minutėms.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2,4 sekundės ir „Maccabi“ komandai pirmaujant 89:86 prie baudų metimo linijos stojo „Elan Bearnais“ puolėjas Aaronas Milesas. Pataikęs pirmąją baudą, antrą jis tyčia švystelėjo pro šalį, atkovojo kamuolį ir pelnęs du taškus išplėšė pratęsimą.

Jam prasidėjus atrodė, kad prancūzai pasiekė persilaužimą ir išplėš pergalę – „Elan Bearnais“ pelnė pirmuosius 5 pratęsimo taškus ir pirmavo (94:89), tačiau netrukus iš miego pabudę žydai surinko 9 taškus be atsako ir šventė pergalę, garantavusią jiems kelialapį į ketvirtfinalį.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Simas Jasaitis nugalėtojams per 21 minutę pelnė 9 taškus (2/2 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 pražangą, tačiau pats 1 sykį prasižengė.

„Elan Bearnais“: Michaelis Wrightas 24 (8 atk. kam.), Clintas Harrisonas 17 (6 rez. perd.), Aaronas Milesas 14, Melvinas Sandersas 12, Ricardo Greeras 10 (14 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Maccabi“: Talis Buršteinas 21 (7 atk. kam.), Willas Bynumas 20, Lioras Eliyahu 12 (8 atk. kam.), Yanivas Greenas 10, Simas Jasaitis 9.