Penktąją pergalę iš eilės SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) antrajame divizione iškovojo Ainaro Bagatskio treniruojami Valmieros „Lačplėša alus“ krepšininkai. Latviai išvykoje po atkaklios kovos 96:89 (29:27, 31:20, 14:23, 22:19) palaužė Kėdainių „Nevėžio“ komandą.

Pergalę latviams lėmė puikus pataikymas iš toli. „Lačplėša alus“ krepšininkai pataikė net 15 tritaškių ir 30. Lemiamą persvarą Latvijos ekipa susikrovė būtent tritaškiais metimais.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes ir 15 sekundžių rezultatas buvo lygus (45:45), tačiau netrukus latviai pradėjo tritaškių lietų. Iš toli pataikė Andrejus Jansonas, o net 4 iš eilės „Lačplėša alus“ ekipos atakas taikliais tolimais metimais užbaigė Rashadas Phillipsas.

Po jo tritaškių Latvijos klubas įgijo 13 taškų pranašumą (60:47). Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkams buvo pavykę išlyginti rezultatą (74:74, 77:77), tačiau keletą tritaškių pataikęs Phillipsas sugrąžino savo ekipai persvarą.

Per šias rungtynes net 9 tritaškius iš 11 pataikęs Phillipsas pasiekė naują SEB BBL rekordą.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Vladimiras Štimacas nugalėtojams per 34 minutes pelnė 12 taškų (5/11 dvitaškių, 2/7 baudų), atkovojo 16 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 1 sykį suklydo ir 5 kartus prasižengė.

„Nevėžiui“: Tomas Rinkevičius 29, Žydrūnas Stankus 19, Povilas Šakinis 12, Juozas Ramanauskas 11.

„Lačplėša alus“: Rashadas Phillipsas 31 (9/11 tritaškių), Ingusas Bankevicas 20, Vladimiras Štimacas 12 (16 atk. kam.), Andrejus Jansonas 12 (8 atk. kam.), Sandis Amolinas 10.

Dešimtą pergalę per 14 mačų iškovoję latviai SEB BBL antrajame divizione žengia pirmi. Tuo tarpu „Nevėžio“ krepšininkai, per 13 mačų laimėję 8 kartus užima ketvirtą vietą.

Nu rimtai geras macas buvo, bet tie latviai ziuriu nori aplenkt Lt klubus, atsiunte net komisara ir teiseja is latvijos(siaip lietuvoj teisejauja visad lietuviai o latvijoj latviu teisejai) nu bet cia dar ne viskas, kiek zinau kad nevezy su algom ne kas, siaip nevezis toks rimtas klubas buvo tuo klausimu, niekas nesiskunde(priesingai nei panevezys).... nu geriau kad taip nebutu, ir nesinoretu kad lietuvoj dar viena komanda skoliniku sleifa turetu.... palinkesiu sekmes Neveziui, gerbiu sia komanda....