Motiejūnas griauna kalbas apie pasikeitimus Eurolygoje: „Niekas apie tai net nešneka“

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-06-29 20:37

Paulius Motiejūnas paneigė pasklidusius gandus
Paulius Motiejūnas paneigė pasklidusius gandus
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Europos klubinio krepšinio varžybas toliau organizuos ULEB Eurolyga ir jokie bendradarbiavimai su FIBA Europa nėra svarstomi. Taip pirmadienį vakare po Eurolygos posėdžio tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė vienas lygos valdybos narių ir Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Pasak jo, Eurolyga nekreipia dėmesio į FIBA Europa skleidžiamus gandus apie galimą perversmą Europos krepšinyje.

Pirmadienį šalies žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, esą Eurolyga kartu su FIBA Europa kartu rengs Europos taurės varžybas, kurios išsiplės iki 64 ekipų.

Tačiau pirmadienį vakare Eurolygos patvirtintame kito sezono Europos taurės dalyvių sąraše yra 32 ekipos, tarp jų – trys Lietuvos klubai – Vilniaus „Lietuvos rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Utenos „Juventus“.

„Lietuvos rytas“ siekė vardinio kvietimo į Eurolygą, tačiau vienbalsiai buvo priimtos kitos penkios komandos – Krasnodaro „Lokomotiv“, Miuncheno „Bayern“, Stambulo „Darussafaka Dogus“, Strasbūro IG ir Izmiro „Pinar Karsiyaka“.

Anot Motiejūno, šiuos pasirinkimus lėmė keli kriterijai – finansinis, sportinis, rinkos ir televizijos.

Tuo metu „Neptūno“ noras tęsti kovas Europoje buvo palaimintas – uostamiesčio ekipai skirtas vardinis kvietimas.

– Pauliau, prieš šiandienos Eurolygos posėdį buvo išplatinta informacija apie FIBA Europos ketinimus nuo dar kito sezono rengti Eurolygos varžybas. Ar šiandien per posėdį buvo apie tai diskutuojama? – „BasketNews.lt“ paklausė Motiejūno.
– Niekas apie tai nekalba. Dėliojamės kitų metų biudžetą ir tiek. Visos komandos nori toliau žaisti Eurolygoje ir niekas negalvoja apie FIBA viešai paskelbtus planus.

– Buvo minėta, kad 8 komandos gavo FIBA vardinius kvietimus prisijungti prie naujosios Eurolygos. Ar šios komandos kažką apie tai minėjo?
– Visos komandos sėdėjo prie to paties stalo ir niekas nesvarstė kitų pasiūlymų. Dėliojomės kitų metų biudžetą, tvarkaraštį ir niekas nekalba, kad gali žaisti kitur. Visi klubai vieningai laikosi, kad Eurolyga yra stiprus turnyras ir negalvoja apie kažkokius pasikeitimus.

 FIBA Europa karą Eurolygai savotiškai paskelbė pareikšdama, kad Adrijos lyga nuo šiol yra jos nepripažįstamas turnyras. Kaip reaguoja šios lygos atstovai į tokius veiksmus?
– Apie tai buvo kalbėta, buvo Adrijos lygos vadovas, kuris pasakė, kad komandos toliau žais, turnyras toliau bus vykdomas ir viskas. Jokių pasikeitimų čia nebus.

 Šiandien buvo išplatinta informacija, esą Europos taurės varžybas nuo kito sezono Eurolyga organizuos kartu su FIBA Europa. Tačiau panašu, kad viskas lieka kaip anksčiau, ir Europos taurę toliau organizuos ULEB, ar ne? 
– Net nebuvo svarstytas šitas variantas. FIBA nieko nesitarė su Eurolyga, pati išplatino pranešimą ir tiek.

FIBA jau metus laiko skelbia, kad ir 30 milijonų, ir 150 milijonų bus. Jau metai taip kalbama, bet viskas ir baigiasi pranešimais spaudai, o veiksmų nematėme. Čia valdyboje net nekreipiame į tai dėmesio, dirbame savo darbą, o ne galvojame apie kitus turnyrus. Visi klubai vieningi ir laikosi tos pačios pozicijos.

 Kalbama, kad FIBA Europa klubus gali spausti per federacijas, esą uždrausdami joms dalyvauti čempionatuose, jeigu komandos žais dabartinėje Eurolygoje. Kiek tai realu?
– Eurolyga yra turnyras, kurį organizuoja patys klubai, jie yra akcininkai, patys dalyvauja valdyme. Čia federacijų nėra. Tai yra verslo projektas ir aš sunkiai įsivaizduoju, kaip federacija gali kištis į verslo projektą ir kažką reguliuoti. Jeigu FIBA norėtų kištis į federacijų veiklą, tai negi diskvalifikuotų didžiausias Europos krepšinio šalis? Kaip atrodytų, jeigu nebus ispanų, graikų, prancūzų, italų, rusų, lietuvių ir kitų pagrindinių šalių? Kaip tada atrodytų čempionatas?

– Kaip buvo paskirstyti penki vardiniai kvietimai? Ar „Lietuvos rytas“ turėjo galimybių jį gauti?
– Svarstymų nelabai buvo. Buvo pateiktas sąrašas komandų, kurios labiausiai atitinka visus kriterijus – sportiniai rezultatai, ekonominiai rezultatai, rinkos ir televizijos. Norinčių buvo 9 ar 10 klubų, bet visi vienbalsiai pritarė tiems 5 klubams, kurie ir buvo atrinkti. Net nebuvo kažkokių diskusijų, visi sutiko su pateiktu pasiūlymu.

– Ar „Lietuvos rytas“ buvo viena iš 9-10 komandų?
– Taip, buvo jų prašymas.

– „Neptūnui“ Europos taurės durys atsivėrė. Kodėl?
– Buvo sėkmingai įvertintas jų pasirodymas Eurolygoje ir Europoje. Vėl nebuvo net diskusijų – jie buvo įrašyti į vardinių komandų sąrašą ir visi vienbalsiai patvirtino.


Rodyti komentarus
1 2  »
taip iseina Motiejunas nebalsavo uz ryta? butu rytas EL, tai zalgirio dalis remeju nuviliotu komunistu laikrastis
2015-06-30
Atsakyti
Galėtų NBA perimt Eurolygą.
2015-06-30
Atsakyti
Man irgi gera naujiena: brolio masina sudege
2015-06-30
Atsakyti
ZaliaBaltaZaliaBaltaSiandien dvi geros naujienos:1. Rytas negavo vardinio kvietimo i Eurolyga.2. Neptunas pakviestas i Uleb taure.


Neuzmirsk kad viskas prasidejo jau vakar kai buvo paskelbta kad Jankis ir toliau lieka Zalgiryje baladoti vainauskine anomalija, o siandien dar ir situ geru naujienu padave.
2015-06-30
Atsakyti
Siandien dvi geros naujienos:

1. Rytas negavo vardinio kvietimo i Eurolyga.

2. Neptunas pakviestas i Uleb taure.
2015-06-29
Atsakyti
Pauliaus veiksmai pastarasias kelias dienas:

1. nuskrido

2. rankas uz pateikta sarasa be ginco pakele

3. rankas uz antra pateikta sarasa be ginco pakele

4. atsigere kavos

5. parskrido
2015-06-29
Atsakyti
Super naujiena!!! Tikiuosi Kemzūra bus treneris, na ir Adomaitis visai neprastas variantas.
2015-06-29
Atsakyti
Nerosasna rudeni suzinosim, kas cirkavoja ar uleb ar fiba, kai paaiskes kur kitais metais dalyvaus eurolygos top-8 komandos.


tu nerosai ziuriu vis tikiesi ir tikiesi kazko. ble ble :D

Dabar tu man paaiskink kam tiem elitiniams klubams kazka keisti, jie eurolygoj gerai atrodo, turnyras pakankamai stiprus, dabar eit kazkur i nezinomybe i visiskai nauja lyga, kuri neaisku ar pasiteisins. Gal zlugs, kaip suprolyga. Nx jiem rizikuot?

O cia del tu grasinimu, kad tipo uzdraus zaist cempionatuose tegu iisvis nebejuokina, kai visi neatvaziuos i cempa, gales apsisike sedet. Aplamai vis daugiau kalbu, kad WC nori NBA perimt, taip kad tavo ta FIBA gales ir toliau tik chalenge turnyrelius organizuot.
2015-06-29
-1
Atsakyti
UKV
Aš manau, kad Lietuva ULEBe yra pakankamai gerai įvertinta, nes net 3 Lietuvos komandos gavo vietas Eurocupe. Kita vertus reiktų pasižiūrėti į Lietuvos pasirodymą Euro taurėse. Žalgiris tik šį sezoną Top16 nebuvo daužomas, o Neptūnas net neišėjo iš grupės. Lietuvos rytas (kaip ir Neptūnas) eurocupe neblizga jau ilgai. Be to, kelialapio siekęs Lietuvos rytas turi neaiškią situaciją su sirgaliais. Tad, kad ir kaip gaila, bet nors klubinio krepšinio padėtis Lietuvoje gerėja, tačiau vis dar nesame verti turėti 2 vietų Eurolygoje.

Manau, tegu permainos LKL toliau eina į gera, krepšinis grįžta į TV ekranus, komandos stiprėja (nebe 3, o 4 Lietuvos komandos žais stipriausiose žemyno varžybose) ir turėsim tas 2 vietas Eurolygoje. Na o Lietuvos rytas gaus pirmiau susitvarkyti savo kiemą ir tik tada pradės stumti iš 1 vietos Žalgirį. Tada ir kaskart iš Eurolygos gaunami kelialapiai bus nebe sėkmės reikalas kaip šįkart, tinkamo įdirbio išdava 2 Lietuvos komandoms
2015-06-29
Atsakyti
žaliaSieraTai reiškias FIBA cirkavoja. Kazkaip nerimtai tai is ju puses. Bet reliai mastantjie neturi jokiu ginklu pries ULEB. Vienintelis ginklas ju uzdraust federacijom dalyvaut Europos cempionate kas butu nerealu. FIBA tiesiok nori demesio, nori buti svarbus. Delto ir formata pakeite nuo 2017 Europos ir pasaulio cempionatu, nors nieviena šalis tam nepritatre.


na rudeni suzinosim, kas cirkavoja ar uleb ar fiba, kai paaiskes kur kitais metais dalyvaus eurolygos top-8 komandos.
2015-06-29
Atsakyti
EL CrapikoEurolygai ant tiek tokie klubai kaip rytas yra niekiniai kad net ju prasymo pasirodo niekas nesvarste nesvarste:D
tai aisku kad net nesvarste, pazvenge pamate ir i siuksliu deze :D isvis sadomazohistinis buvo tas ju noras :D dar mazai gedos jie ten pridare ? norejo sturmuot naujas aukstumas, 0-10 :D
2015-06-29
-1
Atsakyti
Tai reiškias FIBA cirkavoja. Kazkaip nerimtai tai is ju puses. Bet reliai mastantjie neturi jokiu ginklu pries ULEB. Vienintelis ginklas ju uzdraust federacijom dalyvaut Europos cempionate kas butu nerealu. FIBA tiesiok nori demesio, nori buti svarbus. Delto ir formata pakeite nuo 2017 Europos ir pasaulio cempionatu, nors nieviena šalis tam nepritatre.
2015-06-29
-1
Atsakyti
Eurolygai ant tiek tokie klubai kaip rytas yra niekiniai kad net ju prasymo pasirodo niekas nesvarste nesvarste:D
2015-06-29
-1
Atsakyti
papirktas motiejukas apsimelaves senai jau gaves savo dali . voska lemia pinigu kiekis ech motiejau tau negeda? negi neužtenka ant grietinės ,duonos kad reikia tapi prostitute?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-06-29
Atsakyti
Nerosashttp://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/e... pagrindine diskusiju tema buvo fiba turnyras, o tas melagis motiejus aiskina, kad apie tai niekas nekalbejo :)
juk sitas sikpopierius skirtas tik visiskiemidiotam, neturintiem smegenu :D
2015-06-29
-2
Atsakyti
Nerosashttp://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/e... pagrindine diskusiju tema buvo fiba turnyras, o tas melagis motiejus aiskina, kad apie tai niekas nekalbejo :)


Tu dar tiki savo laikrasciu?:DDDD oh my god:DDDDDDD
2015-06-29
-1
Atsakyti
http://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/e... pagrindine diskusiju tema buvo fiba turnyras, o tas melagis motiejus aiskina, kad apie tai niekas nekalbejo :)
2015-06-29
Atsakyti
BaserAle kaip greitai sukruto zk, puikiai suvokia, jeigu FIBA perims vadeles i savo rankas zk nasharas iskart baigsis


Ne vien zaliems baigtusi ta chaliava, visa eile komandu butu praspirti kaip sunys. Garantuotas vietas turnyre turetu tik europos krepsinio elitas, tokie kaip CSKA, Real, Barca, Oly,Pao, Ulker
2015-06-29
+1
Atsakyti
Nerosastai aisku, kad motiejus nesakys, kad elitines komandos gavo fiba pasiulymus. :) Gales apie fiba pavapeti motiejus kitamet, kai privales rinktis tarp uleb ir fibos.


O tu ir toliau tikek kad kazkas pasikeis nes tiek metu kazko tikites, bet kaip visada gaunasi tik iliuzijos. Kazkada jau reikejo pasirinkti ir mes pasirinkome, o ka pasirinko jusu vainauskine parodija tai puikiai zinome ir kaip viskas paskui gavosi.
2015-06-29
-1
Atsakyti
tai aisku, kad motiejus nesakys, kad elitines komandos gavo fiba pasiulymus. :) Gales apie fiba pavapeti motiejus kitamet, kai privales rinktis tarp uleb ir fibos.
2015-06-29
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas