Top 10: talentingiausi 15-mečiai Lietuvos krepšininkai

2015-07-01 11:00
Vilius Stalgaitis, „BasketNews.lt“ korespondentas

Praeityje žinomų krepšininkų sūnūs dominuoja tinklalapio „BasketNews.lt“ sudarytame talentingiausių 2000 metais gimusių krepšininkų sąraše. Šis dešimtukas buvo sudarytas apklausus su jaunaisiais talentais dirbančius trenerius, o jų perspektyvos vertintos atsižvelgiant į vaikinų sugebėjimus ir potencialą ateityje.

1997 m. gimusių vaikinų dešimtuką rasite paspaudę čia.

1998 m. gimusių vaikinų dešimtuką rasite paspaudę čia.

1999 m. gimusių vaikinų dešimtuką rasite paspaudę čia.

Justas Vieversys įspūdingus rezultatus demonstruoja žaisdamas Kretingos sporto mokykloje
Justas Vieversys įspūdingus rezultatus demonstruoja žaisdamas Kretingos sporto mokykloje
Nuotr. facebook.com

10.

Justas Vieversys

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-01-04 Palanga 182 Gynėjas Kretingos SM

2014 metais antrajame MKL divizione triumfavusios Kretingos sporto mokyklos ekipos žaidėjas Justas Vieversys 2014-2015 metų sezone buvo neabejotinas komandos lyderis. Gynėjas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 24,4 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio bei atlikdavo po 3,2 rezultatyvaus perdavimo. Vis tik 182 cm ūgio krepšininkas savo komandoje pajėgesnių pagalbininkų neturėjo ir jo atstovaujama Kretingos sporto mokyklos komanda sezoną baigė aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Nepaisant solidžios Vieversio statistikos, specialistai jaunojo talento galimybes vertina atsargiai – manoma, kad veržlusis palangiškis savo vertę turėtų įrodyti komandoje, kurioje jis turėtų kur kas mažiau laisvės.

Tautvydas Kupstas pasiekė rezultatyvių perdavimų rekordą
Tautvydas Kupstas pasiekė rezultatyvių perdavimų rekordą
Nuotr. M.Gailiūnas

9.

Tautvydas Kupstas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-02-14 Kaunas 187 Gynėjas Tornado KM

Vienas naudingiausių praėjusio sezono MKL pirmenybių krepšininkų jau spėjo garsiai pareikšti apie save – reguliariojo sezono rungtynėse į čempionato lyderių – A.Sabonio krepšinio centro komandos krepšį kaunietis įmetė net 57 taškus. Negana to, pirmose sezono rungtynėse spalio mėnesį Tautvydas Kupstas atliko 17 rezultatyvių perdavimų, taip pagerindamas lygos rekordą. Verta pastebėti, jog tai nebuvo laikinas blykstelėjimas – 187 cm ūgio kaunietis praėjusiame sezone vidutiniškai pelnydavo po 24,7 taško, atkovodavo po 11 kamuolių, atlikdavo po 8,2 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo net po 27,3 naudingumo balo. Tokie stulbinantys statistiniai rodikliai neliko nepastebėti ir Kupstas buvo pakviestas į Lietuvos krepšinio federacijos rengiamą „Talentų U15 karta“ projektą, kurio dalyvių pagrindu kitais metais bus sudaroma šalies šešiolikmečių rinktinė. Gynėjas pasižymi techniškais judesiais puolime, taiklia ranka bei aikštelės matymu, o pagerinus fizinį pasiruošimą, kaunietis dar labiau padidintų savo potencialą.

Klaidas Metrikis – vienas iš „Talentų U15 kartos“ krepšininkų
Klaidas Metrikis – vienas iš „Talentų U15 kartos“ krepšininkų
Nuotr. facebook.com

8.

Klaidas Metrikis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-02-21 Klaipėda 198 Puolėjas V.Knašiaus KM

Vienu techniškiausių šios kartos krepšininkų vadinamas Klaidas Metrikis sulig kiekvienais metais demonstruoja vis aukštesnius statistinius rodiklius. Vos prieš dvejus metus MKL pirmenybėse klaipėdietis vidutiniškai pelnydavo po 9,6 taško, tačiau 2014-2015 metų sezone  klaipėdiečio taškų vidurkis pakilo iki 22,5, o atkovodamas po 16 kamuolių ir rinkdamas po 29,7 naudingumo balo krepšininkas buvo antras pagal naudingumą lygos krepšininkas. Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje rungtyniaujantis Metrikis praėjusiame sezone vilkėjo ir tos pačios mokyklos metais vyresnių žaidėjų komandos marškinėlius, tačiau ten klaipėdiečio vaidmuo buvo gerokai kuklesnis. Nepaisant to, tarp savo bendraamžių žaidėjas išsiskiria universalumu bei fizinėmis savybėmis. Treneriai Metrikį apibūdina kaip technišką, puikiai savo kūną išnaudojantį ir iš įvairių padėčių pataikyti galintį krepšininką. Vis tik pastebima, kad uostamiestyje krepšinio paslapčių besimokančiam puolėjui dar reikalingi keli papildomi centimetrai.

Rokas Jokubaitis iš Mažeikių persikėlė sportuoti į Klaipėdą
Rokas Jokubaitis iš Mažeikių persikėlė sportuoti į Klaipėdą
Nuotr. musukrepsinis.lt/V.Mikaitis

7.

Rokas Jokubaitis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-11-19 Mažeikiai 180 Puolėjas V.Knašiaus KM

Dar vienas praėjusiame MKL sezone bronzos medalius iškovojusios V.Knašiaus krepšinio mokyklos komandos atstovas kartu, kuris su Nujumi Mineikiu ir Klaidu Metrikiu sudarė uostamiesčio ekipos lyderių trejetą, atvedusį savo komandą iki pat apdovanojimų pakylos. Remiantis asmeniniais statistiniais rokliais, 2014-2015 metų sezonas Rokui Jokubaičiui buvo neabejotinai sėkmingiausias. Puolėjas per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 20,8 taško, atkovodavo po 6,2 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 2,8 rezultatyvaus perdavimo. Didžiausiais šio krepšininko privalumais yra laikoma sugebėjimas gerai žaisti vienas prieš vieną ir neblogas metimas iš įvairių padėčių. Tiesa, krepšinio specialistai priduria, jog mažeikiškis turėtų pagerinti gynybą ir aikštelėje skirti didesnį dėmesį komandos draugams. 

Domantas Vilys – perspektyvus įžaidėjas
Domantas Vilys – perspektyvus įžaidėjas
Nuotr. krepsinioakademija.lt

6.

Domantas Vilys

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-01-12 Kupiškis 187 Gynėjas Š.Marčiulionio KA

Ankstesniais metais stebuklus gimtajame Kupiškyje išdarinėjęs Domantas Vilys pastarajame sezone jau gynė Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos garbę. Po fantastiško 2013-2014 metų sezono, kuomet per rungtynes vidutiniškai rinko net po 46,6 taško ir atkovodavo po 11,3 atšokusio kamuolio, gynėjas į save atkreipė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio specialistų dėmesį. Vilys netruko adaptuotis ir sostinėje, o lenktynes dėl jaunojo talento laimėjusi prestižinė krepšinio akademija nukeliavo iki MKL čempionato finalo. Gerokai pajėgesnėje komandoje atsidūręs įžaidėjas praėjusiame sezone vidutiniškai pelnydavo po 18,8 taško ir atkovodavo po 6,9 kamuolio. Taip pat verta pastebėti, jog kupiškėnas iš taškus pelnančio žaidėjo tapo tikru įžaidėju bei aukštesnio kalibro komandos varikliu, o atlikdamas po 6 rezultatyvius perdavimus šioje kategorijoje buvo antras visame čempionate. Tarp savo bendraamžių Vilys išsiskiria brandžiu mąstymu aikštelėje, profesionaliu požiūriu į treniruotes bei greičiu, o pagerinus metimą, krepšininkas ateityje taptų rimtu kandidatu užpildyti įžaidėjo spragas įvairaus amžiaus rinktinėse.

Nojus Mineikis su Donatu Motiejūnu
Nojus Mineikis su Donatu Motiejūnu
Nuotr. facebook.com

5.

Nojus Mineikis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-11-29 Klaipėda 194 Puolėjas V.Knašiaus KM

Buvusio krepšininko Audriaus Mineikio sūnus Nojus sėkmingai žengia tėvo pėdomis. Per pastaruosius metus ženkliai pagerinęs savo žaidimą, praėjusiame sezone puolėjas tapo vienu pagrindinių Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komandos pergalių kalviu. 2014-2015 metų sezone Mineikis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 18,1 taško, ir atkovodamas po 13,4 atšokusio kamuolio, tapo vienu ryškiausių lygos žaidėjų. Taip pat klaipėdietis buvo pakviestas į „Talentų U15 karta“ projektą, todėl kitą vasarą turi realius šansus debiutuoti šalies jaunučių rinktinėje. Krepšinio specialistai teigia, kad Mineikis jau dabar yra vienas talentingiausių savo kartos žaidėjų, o vėlyvas jo brendimo faktorius dar labiau padidina penkiolikmečio potencialą.

Martynas Arlauskas – „auksinio“ „Žalgirio“ gynėjo Mindaugo Arlausko sūnus
Martynas Arlauskas – „auksinio“ „Žalgirio“ gynėjo Mindaugo Arlausko sūnus
Nuotr. musukrepsinis.lt/V.Mikaitis

4.

Martynas Arlauskas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-07-10 Kaunas 182 Gynėjas A.Sabonio KC

Vienas iš čempioniškos A.Sabonio krepšinio centro komandos lyderių praėjusiame sezone buvo svarbus Aurimo Jasilionio treniruojamos ekipos ginklas. Martynas Arlauskas, kurio tėtis Mindaugas žaidė auksiniame Kauno „Žalgiryje“ praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje, vidutiniškai pelnydavo po 15,3 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo. Finalinio ketverto metu kauniečio indėlis tapo dar svaresnis ir, per dvejas rungtynes vidutiniškai pelnydamas po 19 taškų, jis buvo svarbus faktorius, nulėmęs laikinosios sostinės ekipos triumfą moksleivių pirmenybėse. Krepšinio treneriai Arlausko pranašumu laiko tvirtą kūno sudėjimą bei protingą mąstymą aikštelėje. Kita vertus, pažymima, kad žaidėjui vis dar trūksta tiek fizinės, tiek ir kokybinės brandos.

Tomas Balčiūnas patraukė Madrido „Real“ komandos dėmesį
Tomas Balčiūnas patraukė Madrido „Real“ komandos dėmesį
Nuotr. musukrepsinis.lt/V.Mikaitis

3.

Tomas Balčiūnas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-04-04 Kupiškis 200 Puolėjas A.Sabonio KC

Pastarieji metai vienai iš didžiausių Lietuvos krepšinio vilčių vadinamam Tomui Balčiūnui buvo kupini pasisekimo – neprilygstamas pasirodymas MKL pirmenybėse, su Madrido „Real“ jaunimo ekipa iškovota mažoji Karaliaus taurė, pelnytas naudingiausio žaidėjo titulas, o viską vainikavo su karališkuoju klubu pasirašytas kontraktas. 2013 metais į Kauną atvykęs kupiškėnas praėjusiame sezone moksleivių lygoje vidutiniškai pelnydavo po 29 taškus, atkovodavo po 20,6 atšokusio kamuolio ir rinkdavo po 35,2 naudingumo balo – šie statistiniai rodikliai 200 cm ūgio krepšininkui užtikrino naudingiausio lygos žaidėjo titulą. Su Linu Kleiza neretai lyginamas jaunasis talentas tarp bendraamžių yra nepralenkiamas savo fizine jėga, krepšinio suvokimu bei kovotojo savybėmis. Tiesa, krepšinio specialistai pastebi, kad Balčiūnas privalo pagerinti savo metimą, kadangi didelę taškų dalį jis renka po puolime atkovotų kamuolių atlikdamas pakartotinius metimus. 

Dovydas Giedraitis kartu su treneriu Tomu Keršiu paliko Š.Marčiulionio KA
Dovydas Giedraitis kartu su treneriu Tomu Keršiu paliko Š.Marčiulionio KA
Nuotr. musukrepsinis.lt/V.Mikaitis

2.

Dovydas Giedraitis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-08-17 Vilnius 178 Gynėjas „Visi kartu“

Buvusio Lietuvos rinktinės krepšininko Andriaus Giedraičio sūnus Dovydas praėjusį sezoną savo vertę turėjo įrodinėti iš naujo. Dar 2013-2014 metų sezone jo atstovaujama Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos ekipa buvo viena realiausių pretendenčių iškovoti MKL čempionų titulą, o pats Giedraitis, vidutiniškai pelnydamas po 17 taškų ir atkovodamas po 3,5 kamuolio, buvo tos komandos lyderis. Tačiau viskas pakrypo netikėta linkme, kuomet dėl prestižinės krepšinio akademijos ir trenerio Tomo Keršio konflikto perspektyvi vaikinų komanda iširo. Tada talentingojo vilniečio kelias pasuko į to paties Keršio vadovaujamą „Visi kartu“ komandą, kuri rungtyniavo trečiajame lygos divizione. Čia Giedraitis ir toliau išliko komandos lyderiu ir savo ekipą atvedė iki pat antrojo diviziono atkrintamųjų varžybų. Krepšinio specialistai mano, kad vienu telentingiausių Lietuvos penkiolikmečių laikomas vilnietis moksleivių krepšinyje savo galimybių ribos dar nepasiekė. Krepšininkas yra vadinamas universaliausiu savo kartos žaidėju, kuris pasižymi technišku puolimo arsenalu, šiai amžiaus grupei neįprastai kūrybingu žaidimu bei pagirtina darbo etika. 

Deividui Sirvydžiui piešiama šviesi ateitis
Deividui Sirvydžiui piešiama šviesi ateitis
Nuotr. krepsinioakademija.lt

1.

Deividas Sirvydis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2000-06-10 Vilnius 196 Puolėjas Š.Marčiulionio KA

Panašu, kad sąrašo viršūnėje įsitaisęs praeityje žinomo krepšininko Virginijaus Sirvydžio sūnus iš tėvo paveldėjo ne tik krepšinio suvokimą, bet ir taiklią ranką. Praėjusiame sezone visoje lygoje taikliausiai tritaškius metęs Deividas nestokoja pasitikėjimo savimi ir sėkmingai žygiuoja tėvo pėdomis. Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos marškinėlius vilkintis puolėjas 2014-2015 metų sezone vidutiniškai rinkdavo po 17 taškų, atkovodavo po 7,1 kamuolio ir atlikdavo po 3,8 rezultatyvaus perdavimo. 196 cm ūgio krepšininkas suspėjo apšilti kojas ir metais vyresnių vaikinų pirmenybėse, o jų finaliniame ketverte vilniečio statistika buvo dar solidesnė - per dvejas rungtynes vidutiniškai pelnydamas po 21 tašką ir atkovodamas po 7,5 atšokusio kamuolio, Sirvydis buvo naudingiausias komandos žaidėjas. Puolėjas buvo svarbus ir praėjusią vasarą vykusiose Baltijos taurės varžybose, kuriose gynė Lietuvos keturiolikmečių rinktinės garbę ir, turnyro finale į latvių krepšį įmetęs 19 taškų, buvo rezultatyviausias savo ekipos gretose. Talentingiausiu šalies penkiolikmečiu Sirvydį įvardinę krepšinio specialistai pažymi aukštą krepšininko intelektą, protingai išnaudojamą tvirtą kūno sudėjimą bei kovingą charakterį, kuris jau netolimoje ateityje vilniečiui gali atverti kelią į profesionalų krepšinį. 


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (39)
Kutra
Girdejau neblogu Birzu 2001-2002 metu krepsininku karta auga
2015-07-02
+2
Atsakyti
dsdsdssssssssssssss
Meškos paslaugos jūs, jei manot, kad jaunas žaidėjas sužvaigždės/nustos rimtai treniruotis/you name it vien dėl to, kad pamatys savo pavardę kur nors kokiam nors sąraše, tai labai tikėtina, kad vienu ar kitu savo karjeros metu jis sustotų tobulėt ir taip. Jei žaidėjas yra sąraše aukštai, jis gali jaust atsakomybę ir toliau rimtai treniruotis, jei žemai ar net nepatenka - pasitempt, norėt įrodyt, kad yra neįvertintas ir dirbt dar daugiau. Viskas priklauso nuo pačio žaidėjo charakterio.
2015-07-02
+1
Atsakyti
Choose who must hold the title of the xXx!
Choose who must hold the title of the xXx! http://www.thequeenofmusic.com

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-02
Atsakyti
kio
Vaikams yra daroma meskis paslauga

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-02
+1
Atsakyti
jo
nu ka, beliko surasyt talentingiausius trimecius ir vienmecius. Tada tikrai visi vaikai bus patenkinti.
2015-07-02
Atsakyti
to kacinskas
Zinau pas tave ir zablackas auga

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
Atsakyti
Hs
Kur Naimovičius?
2015-07-01
+2
Atsakyti
cia jau atrodo padoriau, yra gyneju, tik klausimas ar nebus, kaip visada, kad po metu kitu visus sustums zaisti puolejais, kad maziau dirbti reiktu :D
2015-07-01
Atsakyti
Rimvix
Kur balsevicius ?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
Atsakyti
buves krepsininke
nojus 2001
2015-07-01
-4
Atsakyti
Alibaba
Tomas Keršis geras treneris (gal nera teisingas visiems - cia taisytina beda), bet sistemingas ir mokantis mokinti treneris.
2015-07-01
Atsakyti
buves krepsininkas
didziausia nesamone ne straipsnis :))) o dzin kad MKL rezultatyviausio ir naudingiauso 2000metu gimimo berniuko Nojaus Pankratjevo net nera tarp top10 :D
2015-07-01
+3
Atsakyti
Kačinskas
Kur Erikas Venskus?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
Atsakyti
na
Na Basketnews nusikliedejot gan nemazai, Balciunas dominuoja kolkas savo amziaus grupeje, Realas ji nusipirko , nesuprantu kaip gali buti antroje vietoje zaidejes renkantis 17 tasku ir 3 rebus, cmon nemazai tokiu zaideju mkle yra.. Mesti po 29 taskus ir 20 rebu imtu manau yra kur kas ispudingiau , tuo labiau, jog jis atvede ir komanda finale i pergale..
2015-07-01
+1
Atsakyti
nesuprantu
nuo kada 2 divizione yra vedama statistika ?
2015-07-01
+1
Atsakyti
manau pavadinima drasiai galima keisti amžinai perspektyvus bus geriausiu atveju 1-2 grajokai kiti toletus valys like taps redikais

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
+1
Atsakyti
djgaffer
Man tai visada įdomu paskaityti apie mūsų krepšinio ateitį.Iš visų čia išvardintų daugiausiai esu girdėjęs apie Balčiūną.Bet jei treneriai gerai atsiliepia ir apie kitus čia išvardintus,reiškias jie talento tikrai turi.Palinkėsiu šitiems vaikinams daug dirbti,gerinti savo trūkumus ir ateityje tapti tikrai gerais krepšininkais.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
+4
Atsakyti
kases fanatas
Centro pozicijoje gal ir geriausias
2015-07-01
+2
Atsakyti
Hecarim
Nesupratau.. kur Luxoras??
2015-07-01
-2
Atsakyti
andrius
Sakyčiau kiek per anksti vertint žaidėjus. Dauguma dar nesubrendę ir sunku nuspet kokie išaugs. Kaip Kuzminskas 15m jau norėjo baigt karjera, bet paaugo, sutvirtejo ir tapo geriausiu 89 kartos žaidėjų. Dauguma rasot, kad Balčiūnas, vilys, kupstas

kupstas. Šiuo metu taip, bet jie visi 3 dominuoja dėl ankstyvaus fiz brendimo. Potencialo didelio nėra. Jie, kad vėliau taip žaist galėtu, visi turėtų dar 10cm paaugt, kas nėra tikėtina.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 39

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.