Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Europos krepšinyje ietis surėmusios ULEB ir FIBA organizacijos užminė mįslę trims Lietuvos klubams. Klaipėdos „Neptūnas“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Utenos „Juventus“ įtraukti į ULEB organizuojamos Europos taurės dalyvių sąrašus, tačiau svarsto, ar nevertėtų pasirinkti alternatyvaus FIBA Europos projekto.

BasketNews.lt“ žiniomis, „Lietuvos rytas“ trečiadienį dieną rengė susitikimą, kuriame svarstė, kurį iš turnyrų pasirinkti. „Neptūnas“ jau sumokėjo 15 tūkst. eurų užstatą Europos taurei ir iš šių varžybų nesitrauks. Tuo metu „Juventus“ krypsta link FIBA Europos projekto.

Uteniškius labiausiai gąsdina dalyvavimo Europos taurėje kaštai. Iki rugpjūčio 1 dienos jiems reikėtų susimokėti 48,5 tūkst. eurų mokestį, kuris būtų ir užstatas, ir dalyvio mokestis, ir padengtų teisėjų išlaidas. Užstatas po sezono negrąžinamas.

FIBA Europos siūlomos finansinės sąlygos uteniškiams patrauklesnės, kadangi ten prašoma sumokėti 10 tūkst. eurų užstatą, kuris po sezono grąžinamas.

Tarp dviejų ugnių atsidūrusi LKL vadovybė apsisprendimo teisę palieka patiems klubams.

„Šita kova, kuri vyksta tarp dviejų organizacijų, nenaudinga nei LKL, nei federacijai, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė LKL prezidentas Remigijus Milašius. – Jeigu kalbėtume apie mano asmeninę nuomonę, tai palaikyčiau FIBA, nes tai vadovaujanti krepšinio organizacija. Iš kitos pusės, pagal žaidimą, kokybę, tai Europos taurėje klubai kur kas stipresni nei Iššūkio taurėje. Pasivadinti galima bet kaip, bet FIBA pusėje yra daug neapibrėžtų klausimų – kaip ten bus žaidžiama, kas ten žais? Duotos tik tam tikros gairės. Ta taurė nėra iki galo išbaigta.

Žiūrint žaidimo prasme, Europos taurė yra aukštesnio lygio nei FIBA Europos.“

FIBA Europa antradienį paskelbė organizuosianti 64 komandų turnyrą, kuris įvardijamas kaip antra stipriausia Europos krepšinio lyga. Taip Europos krepšinį valdanti organizacija metė iššūkį Euolygai, kuri organizuoja ir Europos taurės varžybas – antrąjį pagal pajėgumą turnyrą Europoje paskutinį dešimtmetį.

ULEB organizacija pirmadienį paviešino 32 komandų, kviečiamų į lygą, sąrašą. FIBA Europa kol kas jokio konkretumo nepateikia. Žinoma tik tai, kad turnyre gali dalyvauti iki 100 ekipų, o po atrankos varžybų liktų 64.

Apie būsimo turnyro detales nežino net FIBA Europos struktūroje dirbantys žmonės. Tinklalapio „BasketNews.lt“ kalbintas šios organizacijos narys teigė, kad naujojo projekto detalės saugomos po devyniais užraktais.

Europos krepšinis paskutinį kartą tokį skilimą išgyveno 2000 metais, kai ULEB įkūrė Eurolygą, o FIBA Europa organizavo Suprolygos varžybas. Tada Kauno „Žalgiris“ pasirinko ULEB struktūrą ir joje dabar turi svarbų vaidmenį, o „Lietuvos rytas“ nuėjo kartu su FIBA Europa ir po to tik epizodiškai rungtyniaudavo Eurolygoje.

Anot Milašiaus, dabartinis konfliktas lygai nepalieka kito varianto, kaip palikti sprendimo teisę pačioms komandoms.

„Jeigu tai vyktų iš anksto, likus pusmečiui iki sprendimo, ir paliekama vietos diskusijoms, tada būtų galima kalbėti. O dabar FIBA padaro susirinkimą sekmadienį, kol atsiunčia visus dokumentus, ateina antradienis. Eurolyga padaro susirinkimą pirmadienį ir sako, kad per dieną reikia pervesti pinigus. Mes nespėjame nė susirinkti ir pasikalbėti.

Todėl klubai pasilieka teisę spręsti patys. Tegul renkasi pagal savo galimybes, norus ir žinias. Aš kaip prezidentas nedraudžiu komandoms žaisti nė viename turnyre“, – teigė Milašius.

ULEB Europos taurės dalyvių sąrašą patvirtins liepos 8 dieną.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
Vidmantas
Kaip visada - požiūrių siaurumas... ULEB mato šalia fibos, o kad Baltijos Taurės laimėtojui visada buvo skiriama vieta - niekam nebeįdomu???

Jei mums neįdomu - kodėl FIBA turi būt įdomu???
2015-07-03
Atsakyti
Šiaip tai Neptūnas ir Lietuvos rytas jau pasirinko, kad žais ULEB Europos taurėje. Tik Utena galvoja žaisti FIBA taurėje. Uteniškiai nebūkit kvailiai, žaiskite ULEB oraganizuojamoj, Europos taurėje, o ne Fiba miglos pučiamoj taurėje. Ką jūs ten rasite, belgus, rumunus, čekus ar dar kokias antrarūšes komandas? ULEB taurėje, rimtos komandos žais ir laimėjus šią taurę, gali net Eurolygoj žaisti.
2015-07-01
+3
Atsakyti
Likimas
Va lasharos is Utenos liks ant ledo- o kiti zais su stipriom komandom. Ka ten gali ta badaujanti Utena-minta utelem...
2015-07-01
-2
Atsakyti
kz
yra gandu,kad rytas su juventusu eina i ta FIBA turnyra o kitur sako,kad ne...nieko nebesuprantu :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
Rytas tikriausiai antra karta pasirinks Fibos neaisku mesla ir dar labiau nutols jiems Eurolyga. Netikiu kad rimti klubai eis i Fiba mesla :D Nu aisku ten neptunui, Juvei pats tas, bet jeigu Rytas save laiko bent krepsinio klubu tai tik kibiras :)
2015-07-01
Atsakyti
RyuzakiIs dalies turiu sutikt krepsinis nera futbolas, bet kad eurolyga eina ne tuo keliu akivaizdziai matosi, visu pirma absurdiski arenu reikalavimai, ne vietu skaiciu reik didint, o naujas arenas statyt.Visiskai nera kontroliuojamas finansinis srautas. Minimum biudetas nustatytas, o maximumas ne? Tai arba statyk abu arba nestatyk nieko. Beto nera tiriami jokie korupcijos atvejai. As esu isitikines, kad CSKA puse algu per kaimanu salas pervedineja (t.y. vokeliuose) pamenat istorija, kai CSKA Siskauskui atsiunte tuscia ceki? Jei eurolyga paskirtu sakykim prizini fonda, o sakykim kita puse finansu negali but didesne nei sakykim 10mln, o kad nebutu "juodu" sakykim klubas eurolygos paycut'a pervestu tik per lygos nurodyta banka. Viskas ir baigsis visokie CSKA bajeriai, nes biudzetas bus fiksuotas. Dabar lyga desperatiskai bando ieskot dideliu miestu, bet tai jos negelbes tik nardins i dar didesne duobe. O va Fiba gali ir su NBA bendradarbiaut, perpektyvu, kaip ne kaip daugiau :)


Manau viena yra nustatyti minimalų biudžetą priimimui į Eurolyga, nes taip atsikratom 'autsaiderių', o kita yra padaryti limitą kadangi lygoje žaidžia komandos iš kelių federacijų. Jeigu Eurolyga norėtų tapti uždara lyga, kaip NBA, CBA, PBA, tada nekiltų jokių komplikacijų taip daryti. Dabar nėra nei galimybių, nei reikalo, kadangi mažinant Eurolygos klubų biudžetą finansiškai smogtume Europos klubams, kurie jau ir taip šviesmečiais atsilieka nuo NBA, ir manau jau atsiliekinėja nuo CBA, todėl netenkam žaidėjų – krenta krepšinio lygis, o pastarasis yra svarbiausias viso šito biznio aspektas. O vietos skaičių didinimas sudaro spaudimą klubams, norintiems žaisti Eurolygoje, galų gale klubai ieškos būdų įtikinti miestų savivaldybes pradėti arenų statybas, čia nėra dalykas, kurį turėtų daryti Eurolyga.

Dėl korupcijos išsamiai nekomentuosiu, nežinau kas vyksta lygos viduje. Bet jeigu tokia sistemą nėra taikoma dabar, reikėtų ją įvesti.

Aš manau, kad ULEB gerai daro ieškodami didesnių miestų, kur galėtų kelti susidomėjimą krepšiniu, pagrindinė misija ULEB dabar turėtų būti (nežinau ar yra) kelti susidomėjimą krepšiniu. Aišku, banalu galvoti, kad galima aplenkti futbolą Europoje, bet jeigu krepšinis taptų antra, pagal populiarumą, sporto šaką Europoje, atsivertų naujos galimybės, tai taptų pelninga lygai/klubams. Didžiąją dalį pinigų NBA klubai uždirba iš televizijos kontraktų (jeigu neklystu apie 30 milijonų dolerių per metus vienai NBA komandai), kad gauti tokius arba bent panašesnius pinigus pirmas dalykas ką reikia padaryti – priversti Europos metropolitus domėtis krepšinį. Tada manau turėtų atsirasti verslininkų, norinčių investuoti. Jau tenka matyti kaip domimasi FIBA projektais, kai Olimpinių žaidynių krepšinio turnyras yra didesnis tiek fanų, tiek žaidėjų prioritetas atstovaujant šalies rinktinę.

Gal ir labai lengvai atrodo aš išdėščiau savo perspektyvą, nesu verslininkas, nežinau ar ką aš kątik parašiau įmanoma pritaikyti lygoje, kuri nėra uždara. Bet tikiu, kad judame teisinga linkme, tik tikiuosi, kad tai nereikš jog ateityje nebematysi Lietuvos komandos elitiniame Europos krepšinio turnyre.
2015-07-01
Atsakyti
djgaffer
FIBA aišku didesnė organizacija,nei ULEB,bet nerti stačia galva į nežinomybę yra rizikinga.Aiškus tik klubų skaičius naujos lygos,daugiau praktiškai nieko.Aišku,mažesniems klubams tai būtų į naudą pažaisti su kitų šalių komandom,bet vėlgi-neaišku,kas dalyvaus ten.Žodžiu,čia reikia niekur neskubėti ir viską rimtai apsvarstyti.Šitas karas niekam nenaudingas,todėl tikrai keista,kam reikia kelt kažkokius vėjus,kai galima ramiai susėdus aptart situaciją abiejų organizacijų vadovams.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-01
Atsakyti
tundra64Ir kur tas Londono "visoks" pakviestas klubas? Į kur jį pakvietė? :) Tai ką rašinėja žurnalistai, nebūtinai ką nors bendro turi su tikrove, jūsų žiniai :)


Na nezinau gal kazka praleidau, bet buvo naujienu, kad Londonas gaus wild card :) si sezona nedave kita-duos :) Juk Bartolomeu pats sake, kad eurolyga labiau koncentruojasi i didelius miestus su didelem arenom, ir netgi neslepe, kad tai daro tik is finansines naudos :)
2015-07-01
+1
Atsakyti
Malderisrytui per sunku zaist su kibiro komandom tai bega ten kur gales kautis kaip lygus su lygiais pries visokius olandus, fereru salas ir gal vel gales vadintis europos uzkariautojais :D


Nu kam rašyt, kai dar nežinojai, ar bėga į ta nauja lyga ar ne? Paaiškėjo, kad lieka Eurocupe ir niekur nebėga
2015-07-01
-1
Atsakyti
rytui per sunku zaist su kibiro komandom tai bega ten kur gales kautis kaip lygus su lygiais pries visokius olandus, fereru salas ir gal vel gales vadintis europos uzkariautojais :D
2015-07-01
-1
Atsakyti
RyuzakiNors dabar pagalvojus, blogai parasiau, per nustatyta banka, nieko nesigaus ir niekas to nedarys, bet, kad eurolyga nebenulaiko kontroles tai pasidare aisku, pradejo kviest i lyga visokius Londono klubus, akivaizdu, kad Eurolyga isleidzia daugiau nei uzdirba, o tokia situacija veda tik i viena.


Ir kur tas Londono "visoks" pakviestas klubas? Į kur jį pakvietė? :) Tai ką rašinėja žurnalistai, nebūtinai ką nors bendro turi su tikrove, jūsų žiniai :)
2015-07-01
-1
Atsakyti
>Big Daddy3000

Na ir pavarei. NBA klubai puikiai išsilaiko ir kainuoja ne mažiau nei futbolo grandai. Ir ULEBas eina tuo keliu. Na o Lietuvos futbolo klubai, kaip ir didžiosios dalies kitų ne elitinių šalių, gyvena tik rėmėjų dėka :) Futbolo populiarumas daug didesnis, čia faktas, ten pinigų daugiau, taip, bet jie irgi sukoncentruoti keliasdešimties turtingiausių rankose, o visi kiti tik juos aptarnauja :)
2015-07-01
-1
Atsakyti
Nors dabar pagalvojus, blogai parasiau, per nustatyta banka, nieko nesigaus ir niekas to nedarys, bet, kad eurolyga nebenulaiko kontroles tai pasidare aisku, pradejo kviest i lyga visokius Londono klubus, akivaizdu, kad Eurolyga isleidzia daugiau nei uzdirba, o tokia situacija veda tik i viena.
2015-07-01
-1
Atsakyti
Malderis ne tokiem durniam suprast :D


Jo del to futbolo klubai verti milijardu ,o kirepsinio dauguma klubu gyvena is kapeiku,kurias numeta futbolo klubas.....nes nej vienas klubas krepsinio nesugeba pats issilaikyti.
2015-07-01
-2
Atsakyti
Big_Daddy3000LMAO dar reikia moketi kad zaistum Eurolygoje ar eurocupe???lolllll ziauru....futbole moka didziulius pinigus uz pergales komandoms FIFA ,o cia patiems dar moketi reikia :PP
ne tokiem durniam suprast :D
2015-07-01
Atsakyti
Čia istorija va tokia. Įsivaizduokim, kad į LKF valdžią išrenkama nupušėlių šaika, su krepšiniu neturintys nieko bendro. Pinigus iššvaisto, naujų gaut neina, o gyvent sočiai taigi norisi. Ir va jiems užkliūna beveik uždara LKL lyga. Nutariama ją sužlugdyt, perimant jų finansus. Tam sparčiai organizuojamas naujas turnyras, kuriame bus daug mažesni reikalavimai. Priverst jėga klubus pereit iš LKLo neina, tai pradedami mėginimai gundyt pažadais, kaip ateityje bus gerai, visi maudysis piniguose, bus ir sportinis principas, mat turnyre dalyvaus až 100 komandų, tai Balbieriškio ar Švėkšnoos kolektyvai netgi turi šansų susitikti su grandais :)

Nieko neišeis, elitinių klubų neperviliosi, ten liks geriausi teisėjai ir krepšininkai, per daugybę metų atidirbta organizacija, tv dėmesys, ir žiūrovai. O antrarūšių-trečiarūšių komandėlių turnyrams teliks trupiniai.
2015-07-01
-2
Atsakyti
LMAO dar reikia moketi kad zaistum Eurolygoje ar eurocupe???lolllll ziauru....futbole moka didziulius pinigus uz pergales komandoms FIFA ,o cia patiems dar moketi reikia :PP
2015-07-01
-3
Atsakyti
8obisEurolygoj sportinio principo nėra? Tik viena komanda, Darussafaka, pateko nelabai sportiniu principu, bet vistiek Turkijos lygos reguliajame sezone buvo viena stipriausių komandų, turnyrinė lentelėje nusileido tik Eurolygos komandom, kurioms kelis kartus net davė antausį.Ir be to, nemaišyk futbolo su krepšiniu, konkretus faršmachas tokią sistema būtų pritaikius krepšiniui. Krepšinyje tikrai daugiau rūpi komandos lygis, nėra taip, kad kažkokia antro diviziono komanda galėtų mesti rimtesnį iššūkį Eurolygos klubui, kaip prieš kelis mėnesius teko matyti Anglijos futbolo taurėje ir apskritai futbole daug daugiau tokių Dovydo prieš Galijotą laimėjimų (https://www.youtube.com/watch?v=Otno2kUN... šitam video daug jų yra paminėta)100 komandų sudėliojus į grupes gautume daug grupių su komandomis, kurių lygis yra tiesiog per mažas, kad ir kaip formuotum tas grupes. Arba būtų aiškūs favoritai išeit iš grupės, arba sukristų stiprios komandos į vienas grupes, o silpnos į kitas grupes ir tada iš grupių išeitų kažkokie mėgejai, kuriuos traiškytų 50 taškų skirtumu, galima sakyti, kad ir dabar taip yra, bet daug mažesniu mąstu, todėl nėra taip žiauru.


Is dalies turiu sutikt krepsinis nera futbolas, bet kad eurolyga eina ne tuo keliu akivaizdziai matosi, visu pirma absurdiski arenu reikalavimai, ne vietu skaiciu reik didint, o naujas arenas statyt.

Visiskai nera kontroliuojamas finansinis srautas. Minimum biudetas nustatytas, o maximumas ne? Tai arba statyk abu arba nestatyk nieko. Beto nera tiriami jokie korupcijos atvejai. As esu isitikines, kad CSKA puse algu per kaimanu salas pervedineja (t.y. vokeliuose) pamenat istorija, kai CSKA Siskauskui atsiunte tuscia ceki? Jei eurolyga paskirtu sakykim prizini fonda, o sakykim kita puse finansu negali but didesne nei sakykim 10mln, o kad nebutu "juodu" sakykim klubas eurolygos paycut'a pervestu tik per lygos nurodyta banka. Viskas ir baigsis visokie CSKA bajeriai, nes biudzetas bus fiksuotas. Dabar lyga desperatiskai bando ieskot dideliu miestu, bet tai jos negelbes tik nardins i dar didesne duobe. O va Fiba gali ir su NBA bendradarbiaut, perpektyvu, kaip ne kaip daugiau :)
2015-07-01
-1
Atsakyti
FIBA numetė kaulą (apie kurį niekas neaišku) ir tikrina kokia bus klubų reakcija. Jei užkibs kažkokie rimtesni klubai tada bus bandoma gąsdinti ir kitus didesniu klubus. Aišku, kad tokie klubai kaip Juventus iškart renkasi pigesnį variantą. Taip buvo ir su VTB, kur buvo finansiškai naudinga, bet...

FIBA, VTB yra politika, o ULEB marketingas ir pinigai. Kiekvienas renkasi pagal savo supratimą!
2015-07-01
+1
Atsakyti
RyuzakiImciau Fiba projekta net tam paciam Zalgiriui. Manau Eurolyga merdeja, ir geriau jau nebebus, o zinant Fiba, tai jei ji uzsinores Ulebui nebeliks ka zvejot, visgi Fiba yra Fiba tai didesne organizacija, realiai ji turi perpektyvu padaryt zemynini klubini cempionata, kazkas panasaus i UEFA. O Ulebas del to ir merdeja, nes niekaip neskatina lygos sviezumo, ir ji jau pradejo "gesti". Pvz i ta pacia UEFA gali pakliut net Vilniaus zalgiris nes yra sportinis principas, o vat eurolygoje tik vardiniai kvietimai ir tai suteikinejami pagal galima financine nauda. Aisku yra B licenzijos bet jos irgi apraizgytos: tas laimes, jei tas pralos tai anas iseis varijacijomis[/i] o Final4 trys dalyves jau buna zinomos sezonui net neprasidejus. As pats prisimenu kaip idomu buvo stebet Eurolyga iki 2005 ir kaip neidomu dabar. Zodziu Bartalomeu nemoka valdyt sistemos ir ji jau gyvena paskutinius sezonus. FIBA bet kokiu atveju turi geresnes perpektyvas, gal ir nesigaus nieko, bet bent busi pabandes, o kaip sakiau jeigu Fiba nores ji gali :) Savo laiku Zalgiris irgi pasirinko Eurolyga vietoj EuroTaures :)


Eurolygoj sportinio principo nėra? Tik viena komanda, Darussafaka, pateko nelabai sportiniu principu, bet vistiek Turkijos lygos reguliajame sezone buvo viena stipriausių komandų, turnyrinė lentelėje nusileido tik Eurolygos komandom, kurioms kelis kartus net davė antausį.

Ir be to, nemaišyk futbolo su krepšiniu, konkretus faršmachas tokią sistema būtų pritaikius krepšiniui. Krepšinyje tikrai daugiau rūpi komandos lygis, nėra taip, kad kažkokia antro diviziono komanda galėtų mesti rimtesnį iššūkį Eurolygos klubui, kaip prieš kelis mėnesius teko matyti Anglijos futbolo taurėje ir apskritai futbole daug daugiau tokių Dovydo prieš Galijotą laimėjimų (https://www.youtube.com/watch?v=Otno2kUN... šitam video daug jų yra paminėta)

100 komandų sudėliojus į grupes gautume daug grupių su komandomis, kurių lygis yra tiesiog per mažas, kad ir kaip formuotum tas grupes. Arba būtų aiškūs favoritai išeit iš grupės, arba sukristų stiprios komandos į vienas grupes, o silpnos į kitas grupes ir tada iš grupių išeitų kažkokie mėgejai, kuriuos traiškytų 50 taškų skirtumu, galima sakyti, kad ir dabar taip yra, bet daug mažesniu mąstu, todėl nėra taip žiauru.
2015-07-01
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.