Aštuoniolikos taškų deficitas pirmajame kėlinyje nepalaužė Vilniaus "Akademijos-LTU" ekipos. Vilniečiai Lietuvos krepšinio A lygos (LKAL) finalo ketverto varžybų rungtynėse dėl trečios vietos 76:68 (16:31, 18:15, 23:13, 19:9) įveikė Klaipėdos "Nafta-Uni-Laivitę" ir iškovojo bronzos medalius.

Vilniečiai, penktadienį tik po atkaklios kovos nusileidę Jonavos sporto klubui, šįkart tragiškai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje turėjo 18 taškų deficitą. Po dešimties rungtynių minučių ekipas skyrė 15 taškų – 31:16.

Antrajame ketvirtyje kelis kartus paspaudę varžovus, vilniečiai priartėjo iki 33:38, tačiau klaipėdiečių spurtas 8:1 kėlinio pabaigoje vėl sukrovė dviženklį pranašumą – 46:34.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Po 10 iš eilės "Akademijos-LTU" lyderio Gintaro Leonavičiaus taškų vilniečiai išlygino rezultatą – 53:53.

Rezultatą vilniečiai persvėrė po Remigijaus Deveikos dvitaškio ketvirtajame kėlinyje (61:59). Nuo šios akimirkos klaipėdiečiai sutriko ir nebeatsitiesė, o per paskutines tris minutes "iš žaidimo" nepataikę nė vieno metimo, klaipėdiečiai varžovams leido susikrauti aštuonių taškų persvarą.

Rezultatyviausiai "Akademija-LTU" komandoje žaidė: Gintaras Leonavičius 28 taškai, Tomas Lisauskas 19, Tadas Stankevičius 11.

"Nafta-Uni-Laivitė": Remigijus Kasparavičius 15, Darius Kurmis 11.

Reguliariajame sezone vilniečiai užėmė vos aštuntąją vietą ir ketvirtfinalyje iš tolimesnių kovų eliminavo favoritus Pasvalio "Pieno žvaigždžių" krepšininkus. Tuo tarpu klaipėdiečiai po reguliariojo sezono buvo treti.

2005-05-15 16:42
nu laivite turejo zaisti finale kartu su silute... taciau ka jau padaryti, kad taip nepasiseke. trecia vieta turetu iskovoti