Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) pirmadienį buvo sužaistos pirmosios pusfinalio rungtynės, kuriose pergales šventė VDU ir KU komandos. Atsakomosios pusfinalio dvikovos įvyks po savaitės, kovo 26 dieną, Kauno sporto halėje.

Pusfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės, o nugalėtoją lems geresnis įmestų ir praleistų taškų santykis.

VDU pusfinalio varžybas pradėjo sunkiai, bet pergalingai

Reguliaraus sezono nugalėtoja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda sėkmingai pradėjo pusfinalio varžybas ir laimėjo pirmąją dvikovą prieš Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkus rezultatu 92:87 (19:17, 28:28, 26:25, 19:17).

[image=7203 right Jonas Mačiulis įmetė 21 tašką ir svariai prisidėjo prie VDU pergalės]VDU komandą į priekį vedė žalgiriečiai Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas bei Kėdainių „Nevėžio“ žaidėjas Povilas Šakinis. VPU komandos neabejotini lyderia buvo Vilniaus „Sakalų“ krepšininkai: Justas Sinica, Mindaugas Reminas ir Rolandas Vaičius.

Visų rungtynių metu vyko atkakli kova ir komandos žaidė taškas į tašką. Didžiausią pranašumą VDU pavyko įgyti antrajame kėlinyje, kai Šakinio ir Jankūno pastangomis kauniečiai atitolo 37:30. Vis dėlto skirtumas tuoj pat sumenko iki minimumo (37:38), o rezultatas buvo apylygis iki mačo pabaigos.

Paskutiniajame kėlinyje VPU atitolo 79:74, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi Mačiulis. VDU studentas pelnė 8 taškus iš eilės, o Šakinio tritaškis sugrąžino VDU pranašumą – 85:83. Per likusį laiką VDU sugebėjo padidinti atotrūkį iki 5 taškų.

VDU: Povilas Šakinis 22 (7 atk. kam.), Jonas Mačiulis 21 (13 atk. kam.), Paulius Jankūnas 18 (12 atk. kam.), Arūnas Krivonis 7, Žilvinas Kuklierius 7.

VPU: Justas Sinica 27 (6/10 tritaškių, 7 atk. kam.), Mindaugas Reminas 19 (7 rez. perd.), Rolandas Vaičius 19 (4 per. kam.), Justas Kaziliūnas 11 (13 atk. kam.).

KU sutriuškino LKKA krepšininkus

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai iškovojo svarbią pergalę pusfinalio varžybose. Kaune klaipėdiečiai rezultatu 116:91 (32:22, 28:19, 27:19, 29:31) sutriuškino be trijų pagrindinių žaidėjų rungtyniavusią Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ekipą ir prieš lemiamas rungtynes susikrovė 25 taškų persvarą.

[image=7202 left 34 taškus pelniusiam Mindaugui Mockui iki trigubo dublio pritrūko atkovoto kamuolio ir rezultatyvaus perdavimo]Nuo pat susitikimo pradžios daug aktyvesni ir labiau užsidegę buvo klaipėdiečiai, kurie jau po pirmųjų minučių pabėgo į priekį 9:2. LKKA komandai pavyko pasivyti svečius ir persverti rezultatą savo naudai (15:13), tačiau antrasis Mindaugo Mockaus tritaškis ir jau dešimtasis taškas grąžino persvarą klaipėdiečiams, o po pirmojo kėlinuko KU buvo priekyje dviženkliu skirtumu 32:22.

KU antroje antrojo kėlinuko pusėje pirmavo jau 20 taškų skirtumu (50:30), o po dviejų kėlinukų buvo priekyje 60:41. Po didžiosios pertraukos klaipėdiečių pranašumas tik augo ir netrukus pasiekė 30 taškų ribą (73:43), tačiau KU pavyko išlaikyti tik 25 taškų persvarą.

LKKA: Paulius Abramavičius 23, Kastytis Normantas 18 (7 per. kam.), Vidmantas Užkuraitis 13 (0/8 tritaškių, 7 atk. kam.), Martynas Bindza 12 (7 atk. kam.), Rytis Grigaitis 10.

KU: Mindaugas Mockus 34 (12/12 baudų, 9 atk. kam., 9 rez. perd., 9 kld.), Valdemaras Sevastjanovas 24 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), Rolandas Žiliavičius 18 (11 atk. kam.), Marius Kasiulevičius 17 (7 kld.), Artūras Kaubrys 14.

mockui iki keturgubo dublio pritruko vieno atkovoto kamuolio, vieno rezultatyvaus perdavimo ir vienos klaidos :D
2007-03-20
Finale pergale sves VDU :) cia faktas :D
2007-03-20
-1
na Mockui ne tik iki trigubo dublio,bet ir iki keturgubo dublio pritruko :)
2007-03-20
-1
Jo Mockus sezono pradžioje net nuo suola dažnai nepakildavo, bet pastaruoju metu atsigauna. O kas dėl studentų lygos, man asmeniškai nepatina, kad leidžiama rungtyniaut profesionalams nors tai aišku prideda lygai populiarumo.
2007-03-20
+1
Jei finale gera sudeti surinks KU bus šansu jiems laimeti kad ir prieš VDU
2007-03-20
Mockus atsigavęs. Jau Neptūne jis žaidžia kaip užtikrintai, šaunuolis. O finale ir taip aišku, kad kovos KU ir VDU