Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė (2-1) Italijoje vykstančiame Europos čempionate iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Tomo Masiulio auklėtiniai po permainingos kovos 61:52 (17:11, 6:22, 22:12, 16:7) įrodė pranašumą prieš Vokietijos dvidešimtmečius.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviomis abiejų komandų atakomis, o ledus sužaidus beveik tris minutes pralaužė Pauliaus Valinsko tolimas metimas. Domanto Sabonio ir Edvino Šeškaus dėka lietuviai netrukus atitrūko 8:2. Likusio kėlinio metu komandos žaidė taškas į tašką, o Lietuvos krepšininkai išsaugojo 6 taškų persvarą – 17:11.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui vokiečiai spurtavo 14:0 ir įsiveržė į priekį 25:17. Pirmuosius taškus šiame kėlinyje dvylika tritaškių iš eilės prametę lietuviai pelnė tik jam įpusėjus, o vokiečiai artėjant ilgajai pertraukai įgijo dviženklį pranašumą – 31:19.

Po ilgosios pertraukos tarp komandų vyko atkakli kova, o paskutinėmis trečiojo kėlinio minutėmis lietuviai perėmė iniciatyvą į savo rankas, laimėjo atkarpą 14:4 bei išlygino rezultatą 42:42.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui lietuviai susigrąžino pranašumą (47:45), o Šeškaus ir Žydrūno Jurgučio taškų dėka netrukus atitrūko 56:47. Lietuvos dvidešimtmečiai išlaikė mačo kontrolę iki pat jo pabaigos ir pasiekė antrąją pergalę šiose pirmenybėse.

Lietuva: Žydrūnas Jurgutis 15, Edvinas Šeškus 11, Paulius Valinskas 10, Domantas Sabonis 9 (14 atk. kam.), Martynas Sajus 5.

Vokietija: Maximilianas Ugrai 11, Ismetas Akpinaras ir Christianas Sengfelderis po 9.