Nuotr. Facebook.com
Greta Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos esanti krepšinio aikštelė be lankų išbuvo neilgai. Sulaukę gyventojų skundų dėl vakarais neva keliamo pernelyg didelio triukšmo, keli Kelmės policijos atstovai parodė „iniciatyvą“ ir nukabino lankus, tačiau po socialiniame tinkle Facebook kilusio pasipiktinimo jie šiandien bus sugrąžinti atgal.

Vakar vakare internete patalpinta nuotrauka, kurioje įamžintas be lanko likęs krepšys Kelmėje, privertė suglumti žmones iš įvairių Lietuvos kampelių. Tarp pasipiktinusių besiskundžiančiais gyventojais bei pareigūnų poelgiu buvo ir komikas Paulius Ambrazevičius.

„Čia yra tokia nesąmonė, kad aš visiškai apakęs. Aikštelė turi būti ta vieta, kurioje vaikai žaidžia iki išnaktų, svajoja tapti profesionaliais krepšininkais, kopijuoja Jordaną, LeBroną, Šiškauską ar Kalnietį, po to sėdi dar kokią valandą, kalbasi, bendrauja, leidžia laiką drauge ir neturi laiko daryti nesąmonėms. Galiausiai gal ir netampa, ir krepšiny nieko reikšmingo nepasiekia, bet tas dienas atsimena tik su nostalgija kaip vienas iš geriausių gyvenime, – rašė Ambrazevičius. – Aš visiškai turiu savo paauglystės pavyzdį prieš akis.

Tie, kurie rinkosi pas mus kaime į aikštelę, pasiekė kažką gyvenime, kažkur nuėjo (draugas Evaldas yra „Žalgirio“ treneris skautas, dar pora draugų studijuoja mediciną, bus gydytojai, vienas LKL'o vinjetes montuoja, dar esam aš su broliu, kurie irgi blogais keliais nenuėjo ir daug kitų pavyzdžių). Senos piktos moterys yra progreso stabdis, o šita gali sau pasiploti, kad sugadino vaikams vasarą.“

Neilgai trukus į situaciją sureagavo ir Kelmės rajono savivaldybės atstovai. Išgirdusi naujieną, į rajono komisariato viršininką Robertą Jagminą kreipėsi savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. Paaiškėjo, kad lankai buvo nukabinti be viršininko žinios.

„Komisaras mane patikino, kad su juo dėl tokios „prevencijos“ niekas nesitarė. Viena iš jo darbuotojų, dirbanti su nepilnamečiais, susitarė su Graičiūno gimnazijos direktoriumi ir nuėmė tuos lankus. Šiandien pat jie tikrai bus sugrąžinti atgal. Galbūt direktorių nuvargino nuolatiniai žmonių skundai, todėl buvo priimtas skubotas sprendimas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Sirusienė.

Kelmės rajono taisyklės draudžia triukšmauti po 22 val., tačiau, anot administracijos direktorės, gyventojai į sportuojantį jaunimą galėtų žvelgti kiek atlaidžiau.

„Mėginsime spręsti šią situaciją. Miesto seniūnas kalbės su gyventojais ir prašys, kad ilgiau pažaisti norintiems vaikinams jie būtų nuolaidesni. Problema ta, kad šalia aikštelės esančiuose namuose gyvena vyresnio amžiaus žmonės, kuriuos monotoniškai dunksintis kamuolys trikdo, neleidžia miegoti. O uždarytais langais būti jie nenori, nes butuose – karšta, – pažymėjo Sirusienė. – Iš esmės tie žmonės yra teisūs, nes po 22 val. triukšmo kiemuose būti nebeturėtų. Galvojame šalia aikštelės pakabinti lentelę su prašymu vėlai vakarais nebežaisti. O iki tol jaunimas lai daro ką nori. Reikia mėginti ieškoti kompromisų. Lankų nukabinimas – tikrai ne išeitis.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (31)
...
22 val nera tamsu, ir kasi zaidzia...
2015-07-15
-3
Atsakyti
Siauliuose prie 1 statybininku mokyklos net stovus 4 krepsiam nupjove ir pardave i metala!!!krepsinio salis vadinas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-15
Atsakyti
jo
jo nori,kad jaunimas gatvėse bastytusi ir gertų,MERAS turi pasiaiškinti del tokio akibrokšto.22h jau tamsu,tai patamsyjekrepšinio niekas nežaidžia.
2015-07-14
+1
Atsakyti
asdasdas
o jeigu tiesiog tos aiksteles neapsviestu, tada tikrai iki isnaktu nezais juk. siaip nuimdavi lankus tik skantina chuliganizma ir alaus gurksnojima, nes jai vaikas nesportuos tai tuo metu veiks kazka kita
2015-07-14
+1
Atsakyti
mediatorius
klaipėdos centre, skulptūrų parke tai net lentų neberasi, ką jau kalbėt apie lankus ar tinklelius...
2015-07-14
+2
Atsakyti
dddGimnazijos direktorius skystas, leido, kad pareigūnai pasiimtų už ES pinigus nupirktą turtą? ? ? Juk turi patvirtintus projektus (tos pačios savivaldybės), jį gina teisės aktai, kad triukšmas iki 22 valandos. Bet ne...Kažkaip taip nemąstyt, sunku patikėti


jei bobuciu paprasyti policininkai grasino ginklu, tai dar ne tokiu dalyku galejo padaryti direktorius ;)
2015-07-14
+2
Atsakyti
djgaffer
Žiauru.Taip išeina tada,visuose kiemuose sunaikinkim kašės aikšteles ir leiskim pensininkams ilsėtis.O jaunimas tada,neturėdamas ką veikt,eis gert,rūkyt ir vogt iš tų pačių pensininkų!Pensininkai vėl rėks,kad jaunimas iš jų terbą pavogė,bet nepagalvoja,kad jei jaunimas žaistų kašę,tai ir nevogtų.Kažkoks užburtas pensininkų ratas. :-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-14
-4
Atsakyti
Kokio bybio jie ten skundzias? Aikstele pastatyta tam, kad zaist. Miego jie nori gi matai, tablete tegul ykala ir ramu ir taip daugelis rija saujom nuo visko.
2015-07-14
+2
Atsakyti
ddd
Gimnazijos direktorius skystas, leido, kad pareigūnai pasiimtų už ES pinigus nupirktą turtą? ? ? Juk turi patvirtintus projektus (tos pačios savivaldybės), jį gina teisės aktai, kad triukšmas iki 22 valandos. Bet ne...Kažkaip taip nemąstyt, sunku patikėti
2015-07-14
+1
Atsakyti
FlamboyantPensininkai visai pabludo. Aisku, juk jiems miegoti reikia. Ar kada nors pagalvojote, kokia sudetinga ju dienotvarke? Atsikelia 5 val ryto ir atsiseda virtuveje prie lango, ziuri i kiema, kad va, ramu grazu, jokio triuksmo, niekas nesikeikia, niekas nemeto sviedinio po aikstele. Ruso laikais aikstelese krepsiai ir buvo be lanku, o cia isivaizdina snargliai. Pasipiktinusi sene susiraukia ir uzsikaicia sena sena dar jos veselei dovanota ceinika. Kuris kol uzverda sunaudoja 400 kubu duju ir tris kilometrus kilowatvalandziu elektros. Sene pasidaro arbatos, nes kavos negali gerti bo neis nakti (18.30 val.) uzmigti. Taigi isgerusi arbatos, paglosto savo katina, nuplauna jam supelijusia desra, pasikalba su ant sienos prikabintu senu tsrs laiku laikrodziu "gegute" ir iseina i seimos sveikatos centra. Atidaro nuo 8 bet sena bezda iseida dvi valands anksciau kad dar pries atidarant ji butu pirma eileje. Nors daktare jos dirba tik nuo 11 val. Taigi prabuvusi gera pusdieni tenai, gryzta visiskai neturedama sveikatos. Pareina, uzsikacigarina dar viena porcija arbatos (zoleliu aisku kuriu pati prisirenka) ir uzsitepusi geriausio "kubo" pasteto atsiseda prie lango. Ir staiga senei paskutiniai plaukai pasisiausia kai pamato, kad ant po langais esancio darzelio su gelemis myza kazkoks suo. Sene greitai prasidaro langa ir iskisusi savo supelijusi ir susiraukslejusi snuki ima rekti "ka cia sikini savo suni po gelynus?" ... po geros valandos kivircu su savimi, nes tas zmogus senai jau namie mylisi su zmona, sene uzdaro langa ir eina pamiegoti "parpycio" miego. Iki 22 val., dar daug laiko, todel atsibudusi susideda savo senas susiraukslejusias ir tris karus maciusias kojas i vieta ir iseina pasikalbeti su tokiomis paciomis "draugemis" kaip ir ji. Pokalbiai buna astrus : apie tai kad vagys visur, jaunimas narkomanai, triuksmas, pabrange vaistai ir kaip gera budavo rusu laikais kai visos mergos nesiojo cheminius dar nuo 14 metu amziaus. Ir dabar tokiam zmogui, kuris isgeria tablete nuo miego 18.00 , isijungia televizoriu ant viso garso, radija ir atsisuka kriaukleje krana salto vandens, ramybes ir poilsio metu kieme kazkokie vaikigaliai meto kamuoli, Tiems vaikams pasirodo linksma zaisti, sukauti, megdzioti savo vaikystes herojus ir varzytis vienas pries kita. Kas do nesamone. Nes senes laikais visi eidvo i darba, i fermas, karves augindavo ir pono zasis ganydavo. Aiskukad nukabinti lankus yra jos noras.Krepsinio salis!


Šitas tai mldc, čia jum ne "raudonoji menstruacinė komjaunimo *adla" su n acc; bent yra ką paskaityt. Dar buvo parašęs gerą komentarą, kurį kažkoks čmo ištynė. Užeikit į jo profilį, pamatysit apie ką, ir kad nebuvo už ką trint, bet minėtam čmo teisybė labai nepatiko :)
2015-07-14
Atsakyti
Jeffas skredikas
Senukai visur pasipiktine, kad ir kur bebutum ar krepsinio aikstelei ar troleibuse. Jau neberanda prie ko prisipisinet.
2015-07-14
Atsakyti
Kiek panasia situacija as su chebra turim.

Vilniuje krepsinio aiksteleja kas vakara susirenkam ir kas vakara islydi policijos pareigunai,nes neva vienam zmogui trukdo triuksmas.

Mes kadangi jauni ir karstakosiai net gi specialiai vel gryztam,tad policijos pareigunams tenka ir antra kart atvykti.

Pradzioje angelai sargai grasindavo ispejimais ir baudomis,veliau kaip tai tesiasi apie pusantru metu jau patys pamate kad beviltiska ir net juokaudami sako-langus geriau ismuskit jam jau pabodo vazinet.

Tad juoka sukele,nebuciau patikejas kad pareigunas taip pasakys.

Na tai tesiasi ir dabar kekviena miela vakara. Tik si kart policija papraso itin tyliai zaist,bet zinot emocijos ir sportinis noras nebuna tylus tad vel gaunasi painiava.

Na bet zaidem ir zaisim!
2015-07-14
+4
Atsakyti
Valdzios mastymas: Jeigu vakarais vazinejasi automobiliai ir triuksmauja-reikia isleisti ora is padangu. Jeigu istatymo niekas nesilaiko- reikia ji legalizuoti ir nereikes kontroliuoti. Jeigu Pranas nesugeba ideti i krepsi - reikia nuleisti lanka ir tai iteisinti pasauliniu mastu. Jeigu seimininko suo kanda- jam reikia israuti dantis ,o seiminkui nieko israuti nereikia...Galeciau testi ir testi...Marazmas...
2015-07-14
-1
Atsakyti
rr
Reikia pateikti policijai naują užsakymą. Ten dar futbolo vartai yra, reikia juos išrauti, neduok dieve nebetekę lankų dar futbolą pradės žaisti.
2015-07-14
+3
Atsakyti
FlamboyantPensininkai visai pabludo. Aisku, juk jiems miegoti reikia. Ar kada nors pagalvojote, kokia sudetinga ju dienotvarke? Atsikelia 5 val ryto ir atsiseda virtuveje prie lango, ziuri i kiema, kad va, ramu grazu, jokio triuksmo, niekas nesikeikia, niekas nemeto sviedinio po aikstele. Ruso laikais aikstelese krepsiai ir buvo be lanku, o cia isivaizdina snargliai. Pasipiktinusi sene susiraukia ir uzsikaicia sena sena dar jos veselei dovanota ceinika. Kuris kol uzverda sunaudoja 400 kubu duju ir tris kilometrus kilowatvalandziu elektros. Sene pasidaro arbatos, nes kavos negali gerti bo neis nakti (18.30 val.) uzmigti. Taigi isgerusi arbatos, paglosto savo katina, nuplauna jam supelijusia desra, pasikalba su ant sienos prikabintu senu tsrs laiku laikrodziu "gegute" ir iseina i seimos sveikatos centra. Atidaro nuo 8 bet sena bezda iseida dvi valands anksciau kad dar pries atidarant ji butu pirma eileje. Nors daktare jos dirba tik nuo 11 val. Taigi prabuvusi gera pusdieni tenai, gryzta visiskai neturedama sveikatos. Pareina, uzsikacigarina dar viena porcija arbatos (zoleliu aisku kuriu pati prisirenka) ir uzsitepusi geriausio "kubo" pasteto atsiseda prie lango. Ir staiga senei paskutiniai plaukai pasisiausia kai pamato, kad ant po langais esancio darzelio su gelemis myza kazkoks suo. Sene greitai prasidaro langa ir iskisusi savo supelijusi ir susiraukslejusi snuki ima rekti "ka cia sikini savo suni po gelynus?" ... po geros valandos kivircu su savimi, nes tas zmogus senai jau namie mylisi su zmona, sene uzdaro langa ir eina pamiegoti "parpycio" miego. Iki 22 val., dar daug laiko, todel atsibudusi susideda savo senas susiraukslejusias ir tris karus maciusias kojas i vieta ir iseina pasikalbeti su tokiomis paciomis "draugemis" kaip ir ji. Pokalbiai buna astrus : apie tai kad vagys visur, jaunimas narkomanai, triuksmas, pabrange vaistai ir kaip gera budavo rusu laikais kai visos mergos nesiojo cheminius dar nuo 14 metu amziaus. Ir dabar tokiam zmogui, kuris isgeria tablete nuo miego 18.00 , isijungia televizoriu ant viso garso, radija ir atsisuka kriaukleje krana salto vandens, ramybes ir poilsio metu kieme kazkokie vaikigaliai meto kamuoli, Tiems vaikams pasirodo linksma zaisti, sukauti, megdzioti savo vaikystes herojus ir varzytis vienas pries kita. Kas do nesamone. Nes senes laikais visi eidvo i darba, i fermas, karves augindavo ir pono zasis ganydavo. Aiskukad nukabinti lankus yra jos noras.Krepsinio salis!


Užskaitau! Skaičiau ir juokdamasis įsivaizdavau tip top tokią bobulę :D
2015-07-14
-3
Atsakyti
rr
Policininkai eilinį sykį parodė kad jie nemasto, jei passiskundė, tai nuimam. Viskas įstatymo vardan. O tokių senų moteriškių, kovotojų už teisybę visur yra. Tik gaila kad visada klausoma vieno, o ne daugumos.
2015-07-14
+3
Atsakyti
...
idomus padarai tos bobutes. be to nera ta aikste taip jau po langais. pvz pas mane kieme i balkona isejas ir labai panorejas ir i kasi dar imestum :) o ir bobiuciu per tris namus pilna, bet jos ne tai kad nepyksta, bet dar ir dziaugiasi kad vaikai sportuoja, o ne geria ar ju manymu velnio isradimu - kompiuteriu sedi. kiek zinau tai seniau tos gimnazijos stadiono gale jaunimas gerdavo, tai dabar matyt nebeturi ka apkalbineti ir pasiilgusios tu laiku kai buteli, o ne kamuoli matydavo bei galedavo apkalbineti ir skusti pazystamu jaunima taip pasitenkinima patirdamos.
2015-07-14
Atsakyti
Jadzė
Cia tai konkretus cirkas. Nuplėšė lankus, kad triukšmo nekeltu. O girtokliaujantys paugliai px.
2015-07-14
Atsakyti
Policija
Policija pradejo pyzdinti is zmoniu :D
2015-07-14
+5
Atsakyti
Ball is life!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-14
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 31

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.