Nuotr.: FIBA Europe
Nuotr. FIBA Europe

Pergalę paskutinėse Europos jaunimo čempionato rungtynėse iškovojo Lietuvos rinktinė, kuri po puikaus spurto trečiajame kėlinyje 77:70 (15:21, 15:19, 25:14, 22:16) nugalėjo Belgijos krepšininkus ir pirmenybes baigė 7-oje pozicijoje.

Praėjusiais metais Lietuvos dvidešimtmečiai Europos čempionate liko 5-oje vietoje.

Trečiajame rungtynių kėlinyje mūsiškiai atsilikinėjo 37:50, tačiau surengė spurtą 18:4 ir prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį 55:54 bei iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido.

Mačo pradžioje sėkmingiau žaidė Belgijos krepšininkai, kurie sužaidę 3 minutes pirmavo 7:2, tačiau lietuviai laimėjo atkarpą 5:0 ir išlygino rezultatą.

Antroje kėlinio pusėje Lietuvos krepšininkai belgams leido lengvai rinkti taškus, todėl po pirmojo ketvirčio atsiliko 15:21.

Domantas  Sabonis
PTS 19 | REB 18 | AS 3
Antrąjį kėlinį sėkmingomis atakomis pradėjo belgai, kurie greitai įgijo dviženklę persvarą – 26:15, bet lietuviai per keletą minučių sumažino deficitą perpus (22:27).

Antroje kėlinio pusėje Domanto Sabonio vedami dvidešimtmečiai lygiai kovojo su varžovais, tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pataikė belgai, kurie prieš ilgąją pertrauką pirmavo 40:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinei ir toliau nesisekė mažinti deficitą, o įpusėjus kėliniui belgai tik padidino savo persvarą (50:37).

Antroje kėlinio pusėje lietuviai po dviejų tritaškių ir Sabonio taškų atsilikimą sumažino iki 4 taškų (48:52). Kėlinio pabaigose tritaškį su sirena pataikęs Rytis Pipiras leido lietuviams pirmauti 55:54.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje komandos žaidė taškas į tašką, o sužaidus penkias minutes lietuviai pirmavo minimaliu skirtumu – 62:61.

Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 80 sekundžių Edvinas Šeškus greitoje atakoje pelnė du taškus su nesportine pražanga bei padidino lietuvių pranašumą iki 71:65. Po nesportinės pražangos Rytis Pipiras pataikė tritaškį ir lietuviai jau pirmavo 74:65.

Šiame mače puikiai žaidė rinktinės lyderis Domantas Sabonis. Krepšininkas per 31 minutę surinko 19 taškų (8/13 dvit., 0/1 trit., 3/3 baudos), atkovojo 18 kamuolių bei surinko 30 naudingumo balų.

Lietuva: Domantas Sabonis 19 (18 atk. kam.), Rytis Pipiras 15 (4/4 trit.), Paulius Valinskas 12, Lukas Aukštikalnis 11.

Belgija: Vincentas Kestelootas 17 (10 atk. kam.), Hansas Vanwijnas 16, Thomasas Akyazili 13.

Atrinkti (0) Visi (94)
...Choose who must hold the title of the xXx!...

--
2015-07-20
VienažindysSabonis sakykit ką norit, bet kaip tarp metais už jį vyresnių dar ganėtinai gerai žaidžia.

airinas
greiciau janavicius pateks, nei lekavicius, sitas jau aisku dar nuo praeitu metu, kai norejo kalniecio dubleriu statyt janaviciu.
2015-07-19
AndrasMantas KalnietisLukas LekavičiusRenaldas SeibutisArtūras MilaknisJonas MačiulisMindaugas KuzminskasPaulius JankūnasRobertas JavtokasJonas ValančiūnasAntanas KavaliauskasDeividas GailiusDomantas SabonisToks turėtų riedėt :)

Truputį ne ten pataikei.

P.S. Sutinku.
2015-07-19
+2
Pizdiec kokie yra FIBA. Camon! Visas u20 rungtynes nemokmai per jatuba galejo žiurėt, o už pačias svarbiausias finalus susimokėkite ponai. Sudaužyčiau nosis tiems fiba padugnėms nx.
2015-07-19
+1
Reikia visus siust pas alfa vyra Airina, ypac izaidejus, matomai nemoka UZDOMINUOTEEEE.