Nuotr.: basketnews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. basketnews.lt/V.Mikaitis

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistai Jonas Miklovas ir Rytis Vyšniauskas atsako į penkis klausimus, kurie kyla pirmadienį prasidėjus Lietuvos rinktinės stovyklai Palangoje.

1. Kurie žaidėjai rinktinėje praleis mažiausiai laiko?

Rytis Vyšniauskas: Manau, kad pirmieji rinktinės stovyklą paliks Marius Runkauskas ir Rokas Giedraitis. Puikų sezoną sužaidęs Artūras Milaknis turėtų nukonkuruoti juos abu. Giedraitis į rinktinę pakviestas kaip jaunas žaidėjas ateičiai, jam bus didelė nauda pamatyti rinktinės virtuvę iš vidaus. Savo ruožtu Runkauskas – jau patyręs krepšininkas, tačiau neabejoju, jog Artūras Milaknis rinktinei gali pasiūlyti daugiau. Kiek daugiau šansų nei Giedraitis praverti rinktinės duris jau šiemet turi Lukas Lekavičius. Vis tik manau, kad ir jis į Europos čempionatą nevyks. Žygimantas Janavičius jau pernai buvo rimtas kandidatas Jono Kazlausko akyse, o šiemet jis turėjo neblogą sezoną. Pagrindinis Janavičiaus koziris – geresnė gynyba.

Jonas Miklovas: Treneris Jonas Kazlauskas pirmadienį pats neakivaizdžiai atsakė į šį klausimą, pareikšdamas, kad jauni žaidėjai pakviesti tam, kad apšiltų kojas, nes jų labai reikės ateityje. Šiai dienai Lukas Lekavičius ir Rokas Giedraitis dar nėra Lietuvos rinktinės krepšininkai, todėl spėčiau, kad jie bus vieni pirmųjų, kuriems teks palikti rinktinę. Ateičiai patirtį turėtų kaupti ir Domantas Sabonis, tačiau šiemet situacija tokia, kad Sabonis gali realiai praverti rinktinės duris, todėl jo padėtis komandoje kiek kitokia nei Lekavičiaus ir Giedraičio. Ar gali rinktinėje ilgiau užsibūti Marius Runkauskas? Nebent Rumunijoje iš tiesų taip pagerino įžaidėjo savybes, kad galėtų mesti iššūkį Žygimantui Janavičiui ir Adui Juškevičiui.

2. Kas gali būti ramūs dėl vietos nacionalinėje komandoje?

Rytis Vyšniauskas: Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas, Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis – visas startinis penketas tikrai turi garantuotas vietas. Mažai abejonių, jog į Europos čempionatą keliaus Robertas Javtokas, Mindaugas Kuzminskas ir Antanas Kavaliauskas.

Jonas Miklovas: Robertas Javtokas, Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis. Dėl šių 7 krepšininkų galime būti tikri 100 proc. Labai stiprios Antano Kavaliausko, Artūro Milaknio ir Žygimanto Janavičiaus pozicijos.

3. Kurio vieno žaidėjo likimas kelia daugiausiai klausimų?

Rytis Vyšniauskas: Įdomi yra Deivido Gailiaus situacija. Manau, kad jo likimas priklausys nuo to, kaip Kazlauskas tvarkysis su sunkiojo krašto puolėjo pozicija. Mačiulis ir Kuzminskas – du lengvieji kraštai, kurie užima Gailiaus vietą ir nemanau, jog jis konkuruos dėl vietos rinktinėje su jais, tačiau jeigu treneris pasirinks mažo penketo filosofiją, labai realu, jog vietoje vieno iš aukštaūgių į čempionatą vešis būtent Gailių. Tokiu būdu Mačiuliui ar Kuzminskui žaidžiant „ketvirtu“ numeriu, atsirastų vietos aikštelėje Gailiui. Būtent šią vasarą klaipėdietis turi labai realius šansus patekti į rinktinę kaip 11-12 žaidėjas. Žinoma, visų pirma jam reikės savo vertę įrodyti gavus žaidimo laiko draugiškų rungtynių metu.

Jonas Miklovas: Artūro Gudaičio. Jis nori žaisti sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, Lietuvos rinktinei reikia sunkiojo krašto puolėjo. Bėda ta, kad paskutinius dvejus metus Gudaitis nežaidė šioje pozicijoje ir klausimas, ar tikrai gali joje žaisti. Gudaitis turi daugiau aukšto lygio rungtynių patirties nei Domantas Sabonis ir turėtų turėti pranašumą konkurencinėje dviejų aukštaūgių kovoje. Tačiau tai gali būti bene vienintelis jo aiškus pliusas prieš jaunąjį Sabonį, jeigu kalbėtume apie jų galimybes sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Tiek Gudaitis, tiek Sabonis neturi stabilaus metimo iš vidutinio ar tolimo nuotolio, tačiau Sabonis yra greitesnis ir mobilesnis. Jaunojo Sabonio aikštės matymas ir sugebėjimas perduoti kamuolį taip pat yra nelygintinas – Gudaitis per visą praėjusį sezoną atliko vos 21 rezultatyvų perdavimą (per 58 rungtynes, t.y. 0,36 per rungtynes), kai Sabonis tiesiog maitino perdavimais komandos draugus ką tik pasibaigusiame dvidešimtmečių čempionate. Gudaitis yra labiau patyręs ir geresnis vidurio puolėjas šiai dienai, tačiau ar sugebėtų žaisti šalia kito vidurio puolėjo, yra didelis klausimas.

4. Skylė sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje – problema ar pervertintas klausimas?

Rytis Vyšniauskas: Tai yra problema, tačiau ji tikrai nėra neišsprendžiama. D grupėje lietuviai nesutiks jokios itin galingos priekinės linijos. Sakykime, žaidžiant su tokia snaiperių komanda kaip Latvija, žaisti žemu mobiliu penketu net būtų parankiau. Atkrintamosiose varžybose, susitikus su komandomis, kurios turi ženkliai daugiau jėgos po krepšiu, Jankūnas yra pajėgus žaisti 27-30 minučių. Trenerių štabui tiesiog reikės taikyti įvairesnę rotaciją čempionato metu, kad lemiamose kovose Jankūnas nebūtų pervargęs. Neatmetu ir varianto, jog spragai užkaišyti bus pasirinktas ir Artūras Gudaitis arba Domantas Sabonis, tačiau mano akimis, realiausias yra planas „mažas penketas“.

Jonas Miklovas: Tik nereikia sakyti, kad komanda, neturinti savo sudėtyje Donato Motiejūno, nieko neprarado. Ji prarado šiai dienai bene geriausią puolimo arsenalą turintį Lietuvos krepšininką, kuris baudos aikštelėje suteiktų kur kas daugiau variantų. Lygiai taip pat skaudus Darjušo Lavrinovičiaus praradimas, kadangi jis buvo vienintelis iš likusių vidurio puolėjų, galinčių pataikyti iš toli, todėl galintis žaisti greta kito vidurio puolėjo. 

Paulius Jankūnas šioje pozicijoje bus solidus ir dėl to nereikia abejoti, tačiau treneriams skauda galvą, kas bus, kai Jankūną reikės pakeisti. Mačiulis ir Kuzminskas gali pagelbėti – mažo penketo taktika dabar iš pagrindų keičia NBA puolimą ir gali būti lygiai tokia pati veiksminga Europos čempionate. Bet dėl to nesame tikri. Ką šioje pozicijoje gali Sabonis ar Gudaitis, kol kas irgi nežinome. Todėl sakyčiau, kad šis klausimas, bent jau kol nesužaista didžioji dalis draugiškų rungtynių, yra labai aktualus.

5. Kai galvojate apie Lietuvos rinktinę dabar, kas kelia daugiausiai klausimų?

Rytis Vyšniauskas: Daugiausiai klausimų kyla kalbant apie antrąjį rinktinės įžaidėją. Pagrindinis kandidatas juo tapti yra Janavičius, tačiau komandai, kuri neretai susiduria su problemomis pataikant iš toli, turint įžaidėją, kuris nepasižymi geru metimu, puolimas gali strigti. Adas Juškevičius jau pernai įrodė, kad atitinka rinktinės standartus, tačiau manau, kad komandai jis naudingesnis kaip metikas, o ne kūrėjas. Realu, jog į čempionatą vyks ir Janavičius, ir Juškevičius, tiesiog pastarasis atliktų panašias funkcijas kaip praeityje Tomas Delininkaitis, tai yra, galėtų pakilti nuo suolo pavaduoti tiek atakų organizatorių, tiek vieną iš atakuojančių gynėjų, susidūrus su pražangų ar kitomis problemomis. 

Jonas Miklovas: Manto Kalniečio sveikata. Jis sako esąs visiškai išgijęs po traumų ir nejaučiantis nei peties, nei kelio skausmų. Tačiau sezoną beveik nežaidęs, dabar jis turės pratintis prie didelių krūvių kiekvieną dieną ir kaip į tai reaguos organizmas, ko gero nežino niekas. Laikau špygas, kad viskas būtų gerai.


Rodyti komentarus
100 proc i rinktine keliaus :

1.Mantas Kalnietis

2.Renaldas Seibutis

3.Mindaugas Kuzminskas

4.Jonas Maciulis

5.Robertas Javtokas

6.Jonas valanciunas

7.Antanas Kavaliauskas

8.Paulius Jankunas

kitiems teks pakariaut del vietos ;)
2015-07-22
Atsakyti
Manau klausimai yra 2. Gailius ar Giedraitis? Adas ar Janavičius? Imt abu, manau, būtų klaida nes 4ių puolėjo būtų per mažai. Gudaitis ar Sabonis, manau, aišku, kad pastarasis. O visą kitą aišku.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-22
Atsakyti
arturas97neverta ipaisyti kslno i rinktine visa sezona nezaides o kiek zaide tai apgailetinai atrode net eurocupe tuo tarpu adas su janavicium turejo neblogus sezonus--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Durniuk, ka pasieke siemet adas su janavicium? Ka pasieke tavo arelikas? Tu rimtai durnas ar nesuvoki kad nei kibire nei tuo labiau lkl nieko nepasiekta?
2015-07-21
Atsakyti
jd
man tai juskevicius niekaip neisipaiso i siu metu rinktine,nei kaip izaidejas nei kaip 2nr
2015-07-21
+1
Atsakyti
Tavo tėvas
Nusiskuto jis jau tuos ūsus.
2015-07-21
Atsakyti
arturas97

Neatsibodo tau nusisneket? Kalno jam mat neverta imt i rinktine :D Priminsiu as tau cempionato eigoj kokias nesamones rasineji. Jis net 2 sezonus nezaides butu visa galva geresnis uz Juske ir Zygi. Sakai tie du turejo gerus sezonus? Janavicius gal dar,bet Juskevicius akivaizdziai viena prasciausiu sezonu uzturejo. Gal bicas apie vestuves per daug galvojo,dabar jau vedes tai suzais sekanti sezona geriau :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-21
Atsakyti
neverta ipaisyti kslno i rinktine visa sezona nezaides o kiek zaide tai apgailetinai atrode net eurocupe tuo tarpu adas su janavicium turejo neblogus sezonus

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-21
-2
Atsakyti
Anonimas
lietuvos rinktine sieks medaliu
2015-07-21
Atsakyti
multisenisMaumo sapnas. Kad rinktinėje bus trys centrai, tai jau akivaizdu: Kazlauskas nerizikuos ir nevažiuos su 2 centrais, be to, ir taip aukštaūgių nėra daug. Tikrai bus Jankūnas ir Sabonis, Mačiulis ir Kuzminskas, Milaknis ir Seibutis, Kalnietis. Tikrai nebus Gudaičio ir Lekevičiaus, netgi Juškevičiaus, Giedraičio. BET PROBLEMA YRA KITA: NE KĄ VEŠIMĖS, O KIEK DUOSIME ŽAISTI. Pernai važiavo Kuzminskas, bet jis beveik nežaidė. Pirmose rungtynėse pasirodė 6 minutėms, o žaidėme tik prieš varganą Meksiką. Todėl viskas Kazlausko rankose. gali vežtis ir uošvę, bet jai neduos žaisti.


Pernai Kuzminskas pradžioj sustresavo, o tai pas jį būna ilgam. Su JAV pusfinalį sužaidė, tai gavo lošt ir dėl bronzos. Visiems šįmet laiko pakaks, pirmos 6 rungtynės tikrai toli gražu su komandom ne iš elito. Bus sočiai laiko apsitrint. Rimtos bus tik trys paskutinės rungtynės, va ant jų reiks visų geriausią formą turėt.
2015-07-21
+1
Atsakyti
Maumo sapnas. Kad rinktinėje bus trys centrai, tai jau akivaizdu: Kazlauskas nerizikuos ir nevažiuos su 2 centrais, be to, ir taip aukštaūgių nėra daug. Tikrai bus Jankūnas ir Sabonis, Mačiulis ir Kuzminskas, Milaknis ir Seibutis, Kalnietis. Tikrai nebus Gudaičio ir Lekevičiaus, netgi Juškevičiaus, Giedraičio. BET PROBLEMA YRA KITA: NE KĄ VEŠIMĖS, O KIEK DUOSIME ŽAISTI. Pernai važiavo Kuzminskas, bet jis beveik nežaidė. Pirmose rungtynėse pasirodė 6 minutėms, o žaidėme tik prieš varganą Meksiką. Todėl viskas Kazlausko rankose. gali vežtis ir uošvę, bet jai neduos žaisti.
2015-07-21
+1
Atsakyti
Keltas
Runkauskas turi didelius sansus. Jis gali perimti Delininkaicio role rinktineje

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-21
Atsakyti
Q7
ProtagonistasDvi žalios krepšinio zanūdos, nuolat naudojančios savo žurnalistines privilegijas spjaudymuisi lryto daržan. Pakalbinkit geriau neutralius krepšinio ekspertus; jūsų krepšinėžiūrą jau ir taip visi žino: žalius į rinktinę, raudonai juodus - už borto. Jau ko vertas tas jūsų gopnikas naujokėlis iš tsn.


Kokie tie neutralus krepsinio ekspertai?

1. Kvedaravicius

2. Lapinas

3. Narkomanas.

4. Kurtinaitis

5. Marciulionis.

Kokie dar bus variantai?
2015-07-21
-2
Atsakyti
Labai teisingi pastebejimai, ypac del Gudaicio, taciau visa tai labai buvo nuspejama po pirmuju Kazlausko bei zaideju interviu. Juokingi gi buvo vainauskiniu raudonpadliniu seilejimaisi apie tai kad Javtokas kris ar bus nereikalingas rinktinei. Cia be jokiu variantu, Javtokas prie Kazlo buvo ir bus vienas is pagrindiniu ramsciu. Kur Gudaitis isipaisys su savo inoriais tai cia tik jo paties problema.
2015-07-21
+1
Atsakyti
Anonimas
Janavicius nemoka varytis kamuoli tai jis man neturetu patekti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-07-21
-1
Atsakyti
Garantuoti
c. Valanciunas, Javtokas.

Daug kas mano kad bus Kavaliauskas taciau jie visai nemasto, kam ji imti jei jis bus trecias centas ir zaidiminio laiko jam visai nesisviecia, taciau jo sansei padidetu jei mes ji isvystume bandoma pf, taciau apie tai kolkas nebuvo kalbama.

Net Gudaicio sansai tampa didesni del savo univesalumo preikines linijos pozicijose, taciau jo sansas buti tarp 12 vistiek lieka mazi.

pf. Jankunas.

Sabonis kolkas turi bene didziausius sansus buti 2 sunkiuoju krastu. Taciau paiskes viskas kaip jisai pats atrodys aiksteleje.( Reiketu nepamirsti A. Sabonio itakos).

Maciulio buvimas pf pozicijoje priklausys nuo Kuzmincko ir Jankuno zaidimo aiksteleje.

Jei kuzminskas ir tolio zais kaip pastaruosius 2 metus, tuomet, maciulis ir liks pagrindiniu sf ir antuojo pf.

sf. Maciulis, Kuzminskas

Gailiaus buvimas galutiniame dvyliktuke priklausys ne tiek nuo saves, o nuo Maciulio bandymo zaisti pf, ir nuo Kuzminko sugebejimo priimti didesni kruvi. Taciau vis del to jo sansai labia mazi

.

sg. Seibutis, Milaknis, Juskevius.

Giedraitis arba Runkauskas rinktine paliks vien pirmuju kaip ir kazkuris tarp Kavaliauko ir Gudaicio. .

Seibuti ir toliau bus realu isvysti pg.

Milaknio minusas universalumas,taciau tai tik vienas minusas kuris jam netrukdo buti tarp dvylikos.

Juskevius bus del praitu metu ir univesalumo maziuku pozicijose.

pg Kalnietis

Tarp Lekaviaus ir Janaviciaus daugiau sansu turi pastarasi nes, auksnesnis, labiau patyres, vyresnis ir kas savarbiasiausia treneriu del gynybos

================================

Taigi, pirmausiiau jei ne traumos bus padekota,

Runkauskui, Giedraiciuii , Lekaviciui.

Prie cempa,

Kavaliaukui, Gailiui
2015-07-21
Atsakyti
Rimas
Į 1-2 pozicijas tikrai bus 5 gynėjai, 4 vežtis galėtų nebent čia rašinėjantys diletantai. Idealiausiu atveju 2 tikri įžaidėjai, 2 atakojantys ir 1 combo. Taigi Kalnietis, Janavičius/Lekevičius, Seibutis, Milaknis ir Juškevičius/Runkauskas.

Toliau reikalingi 2 lengvieji kraštai ir tai 100% Mačiulis ir Kuzminkas.

Lieka 5 aukšti, t.y. Valančiūnas, Javtokas, Kavaliauskas, Jankūnas ir Sabonis (kaip tikras 4 ir apskritai kaip 12 žmogus komandoj.

Jokių šansų neturi 3G: Giedraitis, Gudaitis ir Gailius. Minimalūs pas Runkauską, o tarp Janavičiaus ir Lekevičiaus, sakyčiau, 50/50.
2015-07-21
+1
Atsakyti
JD
Valanciunas su savo NBA patirtim ir dominavimu yra 35 kartus geresnis PF siai dienai uz visus imanomus kandidatus, jis zais atsarginiu PF, kai nebus zaidziama zemu penketu tas ~7min per varzybas, paminesit mano zodi. Dabar dekit minusus, poto prtscreen metysiu visur. Gudaicio ir Sabonio praverti duris visiskai minimalus, jeigu reiketu sakyti pateks ar ne, sakyciau, kad abu out.
2015-07-21
-2
Atsakyti
Dvi žalios krepšinio zanūdos, nuolat naudojančios savo žurnalistines privilegijas spjaudymuisi lryto daržan. Pakalbinkit geriau neutralius krepšinio ekspertus; jūsų krepšinėžiūrą jau ir taip visi žino: žalius į rinktinę, raudonai juodus - už borto. Jau ko vertas tas jūsų gopnikas naujokėlis iš tsn.
2015-07-21
-2
Atsakyti
LMAO Kalnietis tai galetu statyma daryti,kiek per varzybas jis padarys klaidu maziau/daugiau 7 klaidos......ziauru,izaidejaspagrindinis kuris net kamuoli0o nemoka varytis :PPPP
2015-07-21
-4
Atsakyti
Ekspertas
Rinktinei būtų dabar pravertęs Lukauskis
2015-07-21
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.