VKML sezono kulminacija – "MRU-II" pergalė

2005-05-16 01:10
Mantas Kulbokas, "BasketNews.lt"

Vilniaus krepšinio mėgėjų lyga (VKML) sekmadienį (05.15) baigė savo antrąjį sezoną. Paskutinėse dvejose varžybose keturios stipriausios 2004-05 metų komandos pasiskirstė vietas.

Finale "MRU-II" įrodė savo pajėgumą

[image=3402 left]Antrus metus į finalą patekę "Valdžios" krepšininkai, antrą kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą bei užimti antrąją vietą. Per paskutines sezono rungtynes "Valdžia" tik po atkaklios ir permainingos kovos 71:58 (17:13, 15:15, 26:15, 13:15) nusileido čempione tapusiai "MRU-II" ekipai. Finalo mačui teisėjavo du FIBA kategorijos teisėjai: Martynas Gudas ir Tomas Jasevičius.

Nuo susitikimo pradžios iniciatyvą į savo rankas perėmę "MRU-II" krepšininkai per pirmąsias tris minutes sugebėjo savo krepšį išlaikyti "sausą" bei išsiveržti į priekį 7:0. Tačiau po minutės pertraukėlės "Valdžios" žaidėjai atsitiesė, iš eilės pelnė 8 taškus ir penktąją minutę sumažino asilikimą iki minimumo (8:9).

Per likusį pirmojo kėlinio laiką "MRU-II" krepšininkai padidino pranašumą iki 5 taškų (13:8), tačiau 4 taškus be atsako pelnę varžovai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (13:15).

Antrojo kėlinio pradžia vėl sėkmingiau klostėsi "MRU-II" komandai. Pastaroji per pirmąsias penkias minutes turėtą pranašumą padidino iki 8 taškų (27:19). Vis dėlto keturių minučių atkarpą puikiai (9:2) sužaidę "Valdžios" krepšininkai pasivijo varžovus iki minimalaus skirtumo – 28:29 priekyje vis dar buvo "MRU-II" ekipa.

Po didžiosios pertraukos, kaip ir per pirmuosius tris ketvirčius, iniciatyva priklausė "MRU-II" komandai, kurios žaidėjai puikiai gynėsi bei dar geriau puolė. Per keturias minutes "MRU-II" krepšininkai pelnė 13 taškų be atsako, o įpusėjus kėliniui buvo priekyje 15 taškų skirtumu (47:32).

Aštuntąją trečiojo kėlinio minutę po dviejų greitų kontratakų, per kurias Tomas Ambrasas pelnė 4 taškus, o po to Mindaugas Kulvinskas pridėjo dvitaškį bei baudos metimą, "MRU-II" pasiekė didžiausią skirtumą per susitikimą – 22 taškai (56:34). Tačiau per likusias dvejas minutes "Valdžios" žaidėjams pavyko sumažinti atsilikimą iki 15 taškų (43:58).

[image=3404 right]Paskutinysis kėlinys itin sunkiai klostėsi pirmaujančiai "MRU-II" ekipai. Nors pirmuosius 4 taškus nesunkiai pelnė Tomas Šunksis bei R.Retkus (62:49), po to pastarieji pradėjo strigti "Valdžios" gynyboje. Tris minutes "MRU-II" nepelnė nė taško, o jų varžovai tuo pasinaudodami, sumažino atsilikimą iki 6 taškų (56:62) bei sugrąžino intrigą. Tačiau "MRU-II" atsitiesė, suaktyvino gynybą ir po 7 iš eilės taškų atstatė dviženklį pranašumą – 69:56 iki mačo pabaigos likus mažiau kaip minutei.

Sėkmingiausiai nugalėtojų ekipoje rungtyniavo 17 taškų pelnęs ir 5 kamuolius sugriebęs Simonas Dzidolikas. 15 surinko M.Kulvinskis (15 atk. kam., 3 blk.), 14 pelnė Tomas Šunskis (4 rez. perd.). Robertas Retkus įmetė 12 (8 atk. kam.), Tomas Ambrasas – 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).

Pralaimėjusių komandoje išsiskyrė Antanas Zaveckis (19 tšk., 8 atk. kam.), Kęstutis Šriupša (11 tšk.) ir Šarūnas Baleišis (10 tšk., 4 atk. kam.).

"Concept Events & Media" iškovojo trečiąją vietą

Praėjusių metų čempionai "BC TŪTA-Meškos" krepšininkai šiemet liko be nieko. Praėjusiais metai laimėję VKML turnyrą, šįmet kovoje dėl trečiosios vietos turėjo pripažinti "Concept Events & Media" krepšininkų pranašumą 75:71 (17:17, 15:16, 23:25, 20:13).

[image=3403 left]Pirmąsias keturias minutes, vedami Pauliaus Augulio bei P.Vroblevičiaus, "BC TŪTA-Meškos" savo krepšį gynė beveik be priekaištų, varžovams leidę įmesti tik 2 taškus, tuo tarpu patys pelnę jų net 12. Tačiau tuomet prabilo vienas varžovų lyderių Vytautas Gapšys, pataikęs dvitaškį, bei paskutiniuosius taškus iš žaidimo varžybose pelnęs Robertas Krejeras, kurie leido sumažinti atsilikimą iki 3 taškų (9:12).

Per likusį laiką "Concept Events & Media" žaidėjams pavyko sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų, o iki kėlinio pabaigos likus 37 sekundėms, po taiklaus M.Lapėno metimo iš vidutinio nuotolio, rezultatas tapo lygus – 17:17. Nors likus 12 sekundžių iki ketvirčio pabaigos, M.Skendelis dar turėjo šansą persverti rezultatą "Concept Events & Media" ekipos naudai, tačiau abu jo baudos metimai skriejo pro šalį.

Antrojo kėlinio pradžioje V.Gapšys persvėrė rezultatą (19:17), tačiau po to 4 minčių atkarpą "BC TŪTA-Meškos" laimėjo 11:2 ir pastarieji išsiveržė į priekį (28:21). Tačiau sėkmingai rungtyniavęs V.Gapšys pataikė du tolimus metimus, V.Paukštas bei J.Skliuzmantas pridėjo po dvitaškį ir "Concept Events & Media" didžiąją pertrauką pradėjo atsilikinėdami minimaliu skirtumu (32:33).

Trečiasis kėlinys buvo itin atkaklus ir lygus. Nors per pirmąsias tris minutes "BC TŪTA-Meškos" krepšininkai ir įgijo 3 taškų persvarą (37:34), tačiau taikliu tolimu metimu atsakęs V.Paukštas išlygino rezultatą – 40:40. Per likusį laiką "BC TŪTA-Meškos" žaidėjams nepavyko įgyti didesnio nei 4 taškų pranašumo (40:42, 46:49, 49:52, 50:54), o paskutinę ketvirčio sekundę po taiklaus Pauliaus Augulio metimo "BC TŪTA-Meškos" įgijo 3 taškų pranašumą (58:55).[image=3400 right]

Paskutinįjį kėlinį taikliais metimais pradėję "Concept Events & Media" žaidėjai, persvėrė rezultatą (59:58). Nors po to "BC TŪTA-Meškos" ir išsiveržė į priekį 65:61, septintąją kėlinio minutę po taiklaus M.Skendelio metimo rezultatas tapo lygus – 67:67. Iki varžybų pabaigos likus 1 minutei ir 14 sekundžių, po vienos taiklios V.Gapšio baudos, "Concept Events & Media" krepšininkai išsiveržė į priekį (72:71).

Pastarieji sėkmingai apsigynė nuo varžovų atakos, o per kitą varžovų antpuolį tas pats V.Gapšys vėl stojo prie baudos metimo linijos, ir likus žaisti 20,6 sekundės padidino skirtumą dar 2 taškais (74:71). Nors likus 9 sekundėms iki kėlinio pabaigos "BC TŪTA-Meškos" žaidėjas P.Vroblevičius ir turėjo šansą sumažinti atsilikimą, tačiau abi jo mestos baudos skriejo pro šalį.

"Concept Events & Media" gretose nesulaikomas buvo 29 taškus pelnęs (5/8 tritaškių) ir 8 kamuolius po krepšiais atkovojęs V.Gapšys. 11 taškų ir 13 atkovotų kamuolių į savo sąskaitą įsirašė Robertas Krejeras.

Pralaimėjusiems Paulius Augulis pelnė 33 taškus (11/13 dvitaškių) ir atkovojo 18 kamuolių. 18 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 6 blokus surinko Mindaugas Galinis.

Naudingiausias finalinio ketverto žaidėjais – Mindaugas Kulvinskis

[image=3428 left]Pasibaigus rungtynėms dėl pirmosios vietos, nugalėtojų komandos vidurio puolėjas, Mindaugas Kulvinskis, buvo pripažintas naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju.

Pusfinalio rungtynėse prieš "BC TŪTA-Meškos" krepšininkus, "MRU-II" ekipai atstovaujantis "centras" pelnė 14 taškų, po krepšiais sugriebė 13 kamuolių bei prasižengė 3 sykius.

Kiek sėkmingiau krepšininkui sekėsi per svarbiausias sezono varžybas – finalą. M.Kulvinskis į savo sąskaitą įsirašė 15 taškų, 15 atkovotų kamuolių, vieną rezultatyvų perdavimą bei 3 blokus.

Naudingiausias reguliariojo sezono žaidėjas – Pranas Skurdauskas

Naudingiausiu reguliariojo sezono krepšininku buvo pripažintas "SK BŪSTOS" pagrindinis vidurio puolėjas bei vienas jauniausių žaidėjų lygoje Pranas Skurdauskas.

Krepšininkas vidutiniškai per kiekvieną mačą įmesdavo 13,6 taško, po krepšiais sugriebdavo 15,3 atšokusio kamuolio, komandos draugams rezultatyviai perduodavo 0,4 kamuolio bei blokuodavo beveik po 3 metimus. Vidutiniškai per rungtynes P.Skurdauskas surinkdavo 23,1 naudingumo balą.