Lietuvos studentų krepšinio lygos finale kovos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bei Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai. Abu finalo dalyviai paaiškėjo pirmadienį po įvykusių atsakomųjų pusfinalio rungtynių.

Pirmas rungtynes 25 taškais laimėję KU krepšininkai į finalą pateko tik po atkaklios kovos, laimėję pusfinalį bendru 3 taškų skirtumu. Kur kas lengvesnį kelią finalo link žengė VDU. Pirmas rungtynes laimėję 5 taškais, per atsakomąjį mačą VDU neturėjo vargo ir pusfinalį laimėjo bendru 46 taškų skirtumu.

Klaipėdiečiai išplėšė kelialapį į finalą

Vienose atkakliausių šio sezono rungtynių triuškinančią pergalę iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai. Jie 104:82 (21:14, 23:19, 27:24, 33:25) nugalėjo KU komandą, tačiau pralaimėjo pirmą pusfinalio mačą 25 taškais ir nepateko į LSKL finalą.

[image=7230 left Mindaugas Mockus suklydo net 14 kartų ir jo universitetas pralaimėjo, tačiau žais LSKL finale]Klaipėdos „Neptūno“ ekipai atstovaujantis Marius Kasiulevičius per pirmąjį kėlinį pelnė 12 taškų ir ketvirčio pabaigoje KU pirmavo 14:13. Tačiau kėlinį sėkmingiau baigė LKKA, kuri atitrūko 21:14. Antrajame kėlinyje kauniečiai įgijo dviženklę persvarą (29:19), kurią išlaikė iki didžiosios pertraukos.

Po didžiosios petrtraukos LKKA laimėjo atkarpą 11:2 ir įgijo 20 taškų pranašumą – 55:35. Skirtumas vienu metu siekė 21 taško ribą (61:40), tačiau klaipėdiečiai ėmė mažinti deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį sumažino atsilikimą iki 12 taškų – 57:69.

KU paskutiniajame ketvirtyje priartėjo iki 9 taškų ribos (65:74), tačiau kauniečiai pataikė du tritaškius ir sugebėjo atitrūkti. Mačo pabaigoje skirtumas vėl šoktelėjo iki 20 taškų ribos, o po Marijampolės „Sūduvos“ žaidėjo Viliaus Gabšio dvitaškio su pražanga ir Vidmanto Užkuraičio tritaškio LKKA atitolo reikiamu 26 taškų skirtumu  – 99:73.

Kelialapio į LSKL finalą savininkas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis. Likus 4 sekundėms iki mačo pabaigos žalgirietis Artūras Milaknis prasižengė prieš „Neptūno“ krepšininką Mindaugą Mockų, kuris realizavo abu baudos metimus ir bendroje pusfinalio serijoje išvedė KU į priekį dviem taškais. Kauniečiai nesugebėjo sėkmingai išsimesti kamuolio iš užribio ir pergalę pusfinalyje švebtė klaipėdiečiai.

LKKA: Artūras Milaknis 29 (5/10 tritaškių), Vilius Gabšys 24 (5/11 tritaškių), Vidmantas Užkuraitis 17 (5/7 tritaškių, 7 per. kam.), Paulius Abramavičius 14, Mindaugas Tamušauskas 13 (8 atk. kam.).

KU: Marius Kasiulevičius 24 (9 kld.), Mindaugas Mockus 21 (12 atk. kam., 14 kld., 15 išpr. praž.), Rolandas Žilevičius 15, Artūras Kaubrys 15 (13 atk. kam.).

VDU nesunkiai pateko į finalą

Reguliariojo sezono nugalėtoja VDU ekipa žaisdama pajėgiausios sudėties 103:62 (27:18, 31:7, 20:16, 25:21) sutriuškino be pajėgiausių krepšininkų rungtyniavusią Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipą ir pateko į finalą laimėjusi abejas pusfinalio rungtynes.

[image=7229 right VPU nepasipriešino žalgiriečių Jono Mačiulio, Manto Kalniečio ir Pauliaus Jankūno vedamai VDU komandai]VDU į priekį pabėgo nuo dvikovos pradžios. Nesunkiai rinkdami taškus kauniečiai atitolo 10:1, o po Manto Kalniečio perdavimų atakas dėjimais baigę žalgiriečiai Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas padidino VDU atotrūkį iki 13 taškų – 16:3.

Tašką pusfinalio serijoje VDU padėjo per antrąjį kėlinį. Ketvirtį kauniečiai pradėjo spurtu 19:0 ir įpusėjus ketvirčiui buvo priekyje triuškinančiu 28 taškų skirtumu – 46:18. Pirmuosius taškus vilniečiai pelnė tik septintąją kėlinio minutę, o triuškinančią persvarą įgiję VDU krepšininkai pasiekė lengvą pergalę.

VDU: Mantas Kalnietis 21 (9 atk. kam., 4 per. kam., 6 kld.), Giedrius Rinkevičius 16 (7 atk. kam., 4 blk.), Paulius Motiejūnas 14, Ridas Globys 10, Artūras Krivonis 9, Paulius Jankūnas 8.

VPU: Tadas Šablinskas 17 (14 atk. kam.), Svajūnas Stočkus 13 (7 atk. kam.), Lukas Chmieliauskas 12, Jonas Digrys 8 (8 atk. kam.), Aurimas Lukauskis 8.

Lemiamos kovos prasidės balandžio 2 dieną. Kaune 18 valandą LKKA dėl 3 vietos kausis su VPU, o 20 valandą VDU pirmame finalo mače žais prieš KU krepšininkus. Atsakomosios rungtynės balandžio 23 dieną taip pat bus žaidžiamos Kaune.