Lukas Kišūnas atakuoja krepšį Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Aidas Bakutis pelnė penkis taškus Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Elvis Juozaitis ieško komandos draugų Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Graikų treneris Nikolaos Toufas reaguoja į įvykius aikštėje Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Ignas Sargiūnas diriguoja Lietuvos rinktinės puolimui Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas

Puikią gynybą antrajame kėlinyje pademonstravę Lietuvos rinktinės žaidėjai Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionate nugalėjo graikus ir įsirašė antrąją pergalę paeiliui.

Pasak nacionalinės komandos trenerio Gedimino Petrausko, būtent šis ketvirtis ir jame atliktas darbas gynyboje buvo pagrindas pasiektai pergalei.

„Geriau metėme baudas, – juokaudamas pokalbį pradėjo Petrauskas. – Iš tikrųjų, raktas į pergalę buvo gynyba, kuria pademonstravome antrajame kėlinyje ir graikai įmetė tik du taškus. Tai buvo padėtas pagrindas mūsų pergalei.

Pirmasis ketvirtis nebuvo toks geras, startavome vangokai, bet antrajame pusdevintos minutės neleidome varžovams pelnyti taškų, o tuos du taškus prasileidome greitos atakos metu. Tai parodo, kad auklėtiniai noriai dirba gynyboje. Tokį ritmą privalome išlaikyti visada.“

Antrąjį kėlinį 19 taškų persvara laimėję Lietuvos šešiolikmečiai dar iki ilgosios pertraukos įgijo triuškinamą – 23 taškų pranašumą (38:15). Petrauskas prisipažino, jog šiek tiek nerimavo, kad anksti įgyta tokia persvara gali pakišti koją antroje rungtynių pusėje.

„Visada ta baimė yra. Tačiau ji kur kas didesnė, kuomet atsilieki didesniu skirtumu ar yra lygus rezultatas. Tada bijai, jog neatitrūktų. Mes per minutės pertraukėlės kartojome, kad negalime atsipalaiduoti ir turime žaisti iki galo“, – aiškino Petrauskas.

Pirmose rungtynėse su ispanais panaudojęs 10 krepšininkų, rinktinės strategas antrajame susitikime su graikais leido pasireikšti visiems dvylika rinktinėje esančių žaidėjų.

„Mūsų toks tikslas yra, kad varžovams būtų sunku žinoti, kas gali tą dieną gerai sužaisti. Šiandien Lukas Uleckas gerai pataikė iš tritaškio zonos, komandos draugai šaunuoliai, jog jį sugebėdavo rasti. Net neabejoju, kad kitose rungtynėse iššaus kitas žaidėjas“, – komentavo Petrauskas.

Antrajame ketvirtyje tris tritaškius į Graikijos šešiolikmečių krepšį pataikęs Uleckas buvo būtent tas žaidėjas, kuris inicijavo mūsiškių spurtą, leidusį susikrauti solidžią persvarą.

Ketvirtadienį 16-ąjį gimtadienį minėjęs gynėjas iš viso per 20 minučių pelnė 18 taškų (2/2 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 3 kartus suklydo.

„Pergalę lėmė gynyba, geriau nei pirmose rungtynėse pataikėme baudų metimus ir taip pat geriau krito tritaškiai. Šiandien pavyko geriau sužaisti, nes buvo mažesnė įtampa. Sustoti nežadame, kadangi kiekvienos kitos rungtynės yra vis svarbesnės bei reikia kovoti iki galo“, – po rungtynių kalbėjo sužibėjęs Uleckas.

Šeštadienį lietuviai B grupės kovas baigs rungtynėmis su Izraelio krepšininkais. Mačo pradžia – 16.45 val.