Grantas Vasiliauskas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Lukas Kišūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Vitalijus Kozys Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas

Tritaškiais nuo pirmųjų susitikimo minučių varžovus užmėčiusi Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė (3-0) užtikrintai pasiekė antrąjį Europos čempionato etapą.

Turnyro šeimininkai paskutiniosiose B grupės rungtynėse 96:70 (30:17, 28:21, 22:12, 16:20) sutriuškino bendraamžius iš Izraelio (0-3).

Antrajame čempionato etape Gedimino Petrausko auklėtiniai kovos su Turkijos, Vokietijos ir Anglijos jaunučių rinktinėmis.

Lietuviai susitikimą pradėjo pataikydami du tritaškius iš eilės, o pirmajame ketvirtyje prabėgus keturioms minutėms, dar trijų tolimų metimų dėka, jie jau turėjo dviženklę persvarą – 15:5.

Paskutinę pirmojo kėlinio sekundę sudėtingą tolimą metimą pataikęs Tomas Balčiūnas leido savo komandai pirmauti jau 30:17.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos krepšininkai įgijo 20 taškų persvarą – 39:19. Nors tuomet jų taikiklis nusimušė, o tuo pasinaudoję varžovai laimėjo atkarpą 11:2 ir priartėjo 30:41, kėlinio pabaigoje sėkmė buvo triuškinančią persvarą susigrąžinusių lietuvių pusėje – 58:38.

Po ilgosios pertraukos situacija aikštelėje nesikeitė. Galingą puolimą demonstravę Petrausko auklėtiniai ir toliau bėgo į priekį bei prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui jau turėjo net 30 taškų pranašumą – 80:50.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Nors paskutiniosiomis mačo akimirkomis lietuviai atsipalaidavo ir kiek sustojo puolime, triuškinančios pergalės iš rankų jie nepaleido.

Lietuva: Ignas Sargiūnas 17, Tomas Balčiūnas 16 (9 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 13 (8 atk. kam.), Lukas Uleckas 12, Lukas Kišūnas 11, Elvis Juozaitis ir Arnas Velička po 8.

Izraelis: Tomeras Levinsonas 15, Tomeras Poratas ir Amitas Ebo po 12, Amitas Sussas 10.