Nuotr.:

Merginos sužaidė dar dvejas rungtynes su amerikos universitetų komandomis tačiau pergalės iškovoti nepavyko.

Lietuvos studentės vadovaujamos Rasos Kreivytės ir Laimono Eglinsko antrąsias rungtynes žaidė su „Alabama“ universiteto komanda. Pergalę rezultatu 67:55 (12:11 20:17 20:11 15:16) šventė amerikietės.

Šiose rungtynėse nepadėjo net 6 Kristinos Alminaitės blokuoti metimai ir puikus Eglės Tarasevičiūtės žaidimas. Rungtynių pradžia, kaip jau tapo įprasta, sėkmingiau klostėsi lietuvėms. Kurios įpusėjus kėliniui pirmavo 11:4, tačiau tuomet amerikietės laimėjo atkarpą 8:0 ir įgijo 1 taško pranašumą. Antrojo kėlinuko pradžia ir vėl buvo sėkmingesnė mūsiškėms, tačiau „Alabama“ universiteto merginos ir vėl sužaidė geriau kėlinuko pabaigą taip įgydamos 4 taškų pranašumą (32:28).

Po ilgosios pertraukos viskas pasisuko amerikiečių naudai, kuomet jos suaktyvino gynybą ir nesulaikomai puolime rungtyniavo H. Cook (5 tritšk.), taip susikraudamos dviženklšį pranšumą, kurį išsaugojo iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę 12 taškų skirtumu.

Šiose rugtynėse pasižymėjo visos lietuvos krepšininkės: L. Svarytė 12 tšk. (6 atk. k., 5 rez. perd.), E. Tarasevičiūtė 9 tšk. (8 atk. k.), K. Druskytė 7 tšk. (6 išprov. praž.), N. Skadaitė ir G. Tamašauskaitė pridėjo po 6 tšk., K. Alminaitė 5 tšk. (6 bl.), K. Balčiūnaitė (7 atk. k.) ir I. Stankevičiūtė po 4 tšk., E. Liutkutė pridėjo 3 tšk.

„Alabama“: H. Cook 20 tšk., S. Wade 11 tšk., M. Knight 8 tšk.

Kitą dieną merginos turejo 5 valdandų kelionę į kitą miestą (Montecatini terme) kur sužaidė trečias rungtynes su šio turo viena stipriausių komandų „Tennessee“ universitetu. Ši komanda praėjusiame NCAA čempionate pasiekė ketvirtfinalį. Šiose rungtynėse nepadėjo net įspūdingas Neringos Skadaitės žaidimas.

Rungtynes ir vėl sėkmingiau pradejo lietuvaitės, kurias 6 taškais iš eilės pradėjo N. Skadaitė, tačiau kaip ir ansktesnėse rungtynėse gera pradžia neatnešė pergalės. Pirmus du kėlinius merginos žaidė taškas į tašką su kur kas atletiškesnėmis amerikietėmis, o antro kėlinio sėkmingas G. Tamašauskaitės ir  K. Druskytės duetas neleido joms atitrūkti. Bet trečiojo kėlinuko pradžioje lietuvaitės ir vėl papuolė į duobę, kuria pasinaudojusios amerikietės buvo įgijusios net 17 tšk. pranašumą. Tačiau viskas pasikeitė po minutės pertraukėlės. Kuomet tritaškiais pasižymėjo E. Liutkutė ir I. Stankevičiūtė ir sumažino atsilikimą iki 14 tšk. Ketvirtąjame kėlinyje net ir turėdamos kur kas trumpesnį žaidėjų rezervą lietuvaitės stojo į lememią šturmą ir laimėjo kėlinuką, tačiau pergalei jėgų pritrūko (61:71).

Lietuvaitės: N. Skadaitė 22 tšk., K. Alminaitė 12 tšk., K. Druskytė 7 tšk., K. Balčiūnaitė 6 tšk., E. Liutkutė 5 tšk., L. Svarytė ir E. Tarasevičiūtė po 4, I. Stankevičiūtė 3 tšk.

„Tennessee“: J. Jones 16 tšk., T. Cooper ir M. Russel po 12 tšk.

Rytoj, paskutinėse turo rungtynėse, merginos sieks iškovoti pergalę prieš „Purdue“ universiteto komandą. Kuomet merginos baigs savo pasirodymą į Italiją atvyks „Atletas-LSU“ komanda, kuri taip pat rungtyniaus su NCAA universitetų vaikinų komandomis.