Elvis Juozaitis Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Aidas Bakutis Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Vitalijus Kozys Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Arnas Velička Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Grantas Vasiliauskas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas

Lėtai užsikūręs, Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės variklis įsibėgėjo po ilgosios pertraukos. Kaune vykstančiame Europos šešiolikmečių čempionate Gedimino Petrausko auklėtiniai 102:67 (17:18, 24:15, 31:19, 30:15) pranoko Anglijos rinktinę ir iškovojo trečią įskaitinę pergalę E grupėje.

Šis laimėjimas lietuviams reiškia tai, kad jie jau yra tikri dėl vietos ketvirtfinalyje. Grupėje likus sužaisti dvejas rungtynes, jie mūsiškiai jau nebenukris žemiau ketvirtosios vietos.

Tomas  Balčiūnas
PTS 12 | REB 6 | AS 1 | ST 3 | BS 1
Pergalingą pranašumą lietuviai įgijo po ilgosios pertraukos. Lukas Uleckas pataikė 3 tritaškius iš eilės, vieną pridėjo Aidas Bakutis ir šeimininkų persvara šoktelėjo iki 59:44. Kėlinio pabaigoje po Elvio Juozaičio metimo mūsiškiai įgijo ir 20 taškų pranašumą (70:50).

Antrą rungtynių dalį lietuviai laimėjo net 61:34.

Taip mūsiškiai niekais pavertė anglų pastangas, kurios po pirmo kėlinio jiems padėjo pirmauti 18:17.

Lietuviai pirmajame ketvirtyje pataikė tik 7/19 metimų, tačiau per likusį rungtynių laiką jų taikiklis buvo kur kas geriau sureguliuotas – tikslą pasiekė 33/61 metimų.

Po šio laimėjimo mūsiškiai išlieka E grupės lyderiais – jie ir turkai turi po 3 įskaitines pergales. Antradienį lietuviai kausis su Vokietijos krepšininkais.

Lietuva: Grantas Vasiliauskas 16, Lukas Uleckas ir Vitalijus Kozys po 14, Tomas Balčiūnas 12, Lukas Kišūnas 11 (10 atk. kam.), Arnas Velička 10, Elvinas Juozaitis 8 (8 atk. kam.).

Anglija: Joshua Edwardsas 11, Jacobas Roundas 10.

Gediminas Petrauskas (Lietuvos jaunučių rinktinės vyriausiasis treneris): „Pirmoji rungtynių pusė mūsų nedžiugino, ypač sunkiai sekėsi žaisti gynyboje. Anglai neturi daug derinių. Jie dažniausiai žaidžia vienas prieš vieną, o prieš tokį žaidimą mums gintis buvo gana nelengva.

Antrojoje mačo dalyje gynybą suagresyvinome, anglai sunkiau dirbo dėl taškų ir tai darydami pavargo, todėl po ilgosios pertraukos ir perlaužėme mačo eigą.

Turbūt bus rungtynių, kai per du kėlinius negalėsime leisti į aikštelę išbėgti visiems 12 žaidėjų, bet iki tol stengiamės, kad žaisti gautų visi ir taip įrodytų savo vertę.

Dalis žaidėjų klaidų atsiranda dėl keičiamų derinių. Dalis klaidų yra žioplos, o kitos yra darbinės. Bent 3 iš 8 Aido Bakučio klaidų buvo padarytos dėl trenerių pateiktų siurprizų. Klaidų skaičių reikia mažinti bet kokiu atveju.

Tos keturios pergalės dar nieko nereiškia. Rytoj turėsime galimybę išmėginti savo jėgas prieš pajėgesnę priekinę liniją. Smagu, jog šiandien atkovojome 22 kamuolius puolime, tačiau tenka pripažinti, kad tai leido padaryti varžovų ūgiai.“

Grantas Vasiliauskas (Lietuvos jaunučių rinktinės puolėjas): „Per pertrauką rūbinėje gavome barti, tuomet susikaupėme, pradėjome greičiau grįžti į gynybą ir geriau gintis vienas prieš vieną. Todėl ir matome tokį rezultatą. Ką nors pagerinti galėtume visuose žaidimo aspektuose. Tobulėti stengiamės kiekvienose rungtynėse. Po sėkmingos čempionato pradžios našta nuo mūsų pečių nukrito, dabar kiek atsipalaidavome ir jaučiamės gerai.“

Atrinkti (0) Visi (18)
anonimas
17-18 pirmas kelinys gaunam nuo anglu...prisiminkim startinio penketo netiketus pakeitimus
2015-08-11
Esu baisus petrausko antipatas,bet viskas tobula aisku zaidejai irgi specai kieti,bet matosi,kad treneris irgi turi autoriteta.su baudom virukus sutvarke ir kas svarbiausia tai kamuolio dalinimasis.medaliai sitai rinktinei garantuoti pamatysim kokios spolvos
2015-08-10
-1
Eh
Na kagi , manau is musu sios jaunimo rinktines gali isaugti nemazai neblogu zaideju , viskas realiai nuo ju paciu priklauso jeigu neprades girtuokliaut jaunimas tai gali pasiekt tikrai auksta lygi

--
2015-08-10
27
Pats esu is sitos kasio laidos ir losiau beveik pries kiekviena zaideja is sitis rinktines tai galiu pasakyt kol kas labai stebina. Vienintelis nuviliantis kol kas tai Zitkus.. Mkle siauteja, pries ispanus starte rungtynes pradejo bet tikrai prastai zaidzia, kazkas jam nesiklijuoja. Siaip Uleckas labai gerai stebina, galvojau nelabai ka padarys, vidutiniskai metys max 3 taskus bet kai issove tai neatrodo kad ruosiasi sustot. Velicka, Vasiliauskas ir Kisunas siaip zverys manau aukstai eis sitie 3 pamatysit. Balciunui pagarba, metais jaunesnis taip zaidzia, tikiuosi nesustos ir jeigu daug dirbs tai nba garantuota. Saunuoliai, tikekimes be pralaimejimu i kita etapa iseisim.

--
2015-08-10
EINA EINA
2015-08-10
Jei ne fiba bajeriai neturėjo čia tu anglų buti šitam etape dabar tik kankinsis su ispanais ir graikais. Su rusais loštumem ar vokiečiais.
2015-08-10
-1
klisas
Idomu kaip Velicka atrodytu su vyrais zaisdamas, nes sudejimas tai kaip veterano, kaip ambalas atrodo krv, bijociau pries toki zveri gynyboj lost, nes kai verziasi atrodo kai nupis tai neatsikelsi, kaip hardenas koks krc.
2015-08-10
;D
2015-08-10
-1
Yap
Viskas vieta ketvirtfinalyje jau turi, nes graikai gaus nuo turku jau 100proc, dabar like 2 mača itik dėl to kokioj vietoj bus :D
2015-08-10
-1
Rondo
leidziafiba jaunimo cempionatams atskirai varzytis britams dar. Nes tik 2016 metu sutartis isigalioja, kad FIBA jau atstovaus vientisas darinys Britų federacija.
2015-08-10
Yolo
Šita rinktinė gerai lošia nes nėra aiškaus lyderio ir visi žaidžia labai komandiškai. Panašiai buvo ir su vadinama auksine rinktine kur JV aiškesnis lyderis, tačiau kaskart vis iššaudavo tai Redikas tai Pukis tai Cizauskas tai Ulanovas tai dar kuris, šičia vėl puikus komandinis žaidimas padeda šluot varžovus.
2015-08-10
+1
Uleckas ir Velička labai gražiai žaidžia. Apskirtai labai daug talentingų jaunuolių, tikiuosi kuo daugiau jų sėkmingai prasimuš į vyrų krepšinį ir gins pagrindinės vyrų rinktinės garbę :)
2015-08-10
-1
as
Kiekvienas rungtynes triuškint po 20-40 taškų?! Išimtis su Ispanija kuri irgi galėjo būt sutriuškinta jei ne baudos ir pirmųjų rungtynių jaudulys... Įspudinga

--
2015-08-10
Da
4 kėlinys tai jau gulinčio spardymas :D Bet nieks nekaltas nenustosi gi žaist :D