Jaunučiai varžovus pribloškia ilgu atsarginių suolu

2015-08-10 22:12
Aidas Bakutis Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Ignas Sargiūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Lukas Kišūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas

Visi 12 Lietuvos jaunučių rinktinės žaidėjų mače su Anglija pelnė taškus, o 11 iš jų rungtyniavo bent 10 minučių. Prieš tai dvejose rungtynėse pasižymėjo po 11 krepšininkų, o dvikovoje su Graikija bent 10 minučių aikštėje praleido visi 12 žaidėjų.

Toks ilgas atsarginių suolas ir dažna žaidėjų rotacija tampa galvos skausmu varžovams. Gedimino Petrausko auklėtiniai paskutines trejas rungtynes laimėjo 26,3 taško persvara ir nė neįsibėgėjus antro etapo varžyboms užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Šaudyti šventinius fejerverkus dar anksti – įveiktos Graikijos, Izraelio ir Anglijos rinktinės toli gražu nėra čempionato favoritės, – tačiau namie žaidžiantys lietuviai demonstruoja, kad Europos čempionate gali pretenduoti į aukščiausias vietas.

Tos keturios pergalės dar nieko nereiškia, – tikina treneris Petrauskas. – Rytoj turėsime galimybę išmėginti savo jėgas prieš pajėgesnę vokiečių priekinę liniją. Smagu, jog šiandien atkovojome 22 kamuolius puolime, tačiau tenka pripažinti, kad tai leido padaryti varžovų ūgiai.“

Lietuviai kol kas rimtesnių problemų turėjo tik pirmajame čempionato mače, kai 66:61 įveikė Ispanijos krepšininkus, nepaisant to, kad suklydo 21 kartą ir pataikė vos 36 proc. metimų.

Dvikova su ispanais buvo vienintelė, kurioje lietuviai rėmėsi ne visais žaidėjais – Aidas Bakutis ir Danielius Lavrinovičius tada liko ant suolo.

Tačiau kitose trejose rungtynėse jau žaidė visi, o Bakutis ir Lavrinovičius netgi pradėjo rungtynes su anglais starto penkete.

„Tai mūsų stiprybė. Šiandien pakankamai anksti išbandėme 11 žaidėjų, o tempo palaikymas duoda vaisių, – po dvikovos kalbėjo Petrauskas. – Turbūt bus rungtynių, kuriose mes negalėsime išleisti 12 žaidėjų per 2 kėlinius, bet iki tol bandome taip padaryti, kad visi gautų žaisti, rastų savo vietą komandoje.“

Ilgo atsarginių žaidėjų suolo dėka Petrauskas galėjo pernelyg nesijaudinti, kai Grantas Vasiliauskas, rezultatyviausias lietuvių krepšininkas mače su anglais, dar antrajame kėlinyje užsidirbo trečiąją pražangą.

Jis visą trečią kėlinį prasėdėjo ant suolo, o be savo lyderio likę lietuviai ketvirtį laimėjo 31:19.

„Per pertrauką rūbinėje gavome barti, tuomet susikaupėme, pradėjome greičiau grįžti į gynybą ir geriau gintis vienas prieš vieną. Todėl ir matome tokį rezultatą“, – sakė 16 taškų per 16 minučių pelnęs Vasiliauskas.

Po ketverių rungtynių visi 12 Lietuvos rinktinės žaidėjų gali pasigirti aikštėje vidutiniškai praleidžiantys bent po 10 minučių. Septyni iš jų pelno bent 7 taškus.

Lietuviai įspūdingai kovoja dėl kamuolių (vid. 51 per rungtynes), dalijasi kamuoliu (vid. 20 rezultatyvių perdavimų), daug jų ir perima (vid. 10,3). Tačiau dar yra kur pasitempti – tikslą pasiekia vos 49,1 proc. baudų metimų (54/110) ir prarandama po 17,8 kamuolio.

„Ką nors pagerinti galėtume visuose žaidimo aspektuose, tobulėti stengiamės kiekvienose rungtynėse, – tikino Vasiliauskas. – Po sėkmingos čempionato pradžios našta nuo mūsų pečių nukrito, dabar kiek atsipalaidavome ir jaučiamės gerai.“