Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Kanadoje, Edmontono mieste vykusį FIBA Amerikos moterų krepšinio čempionatą laimėjo šeimininkių kanadiečių rinktinė. Ji finalo rungtynėse 82:66 (19:22, 25:13, 21:19, 17:12) nugalėjo Kubos krepšininkes ir iškovojo tiesioginį kelialapį į kitų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Į pergalę kanadietes atvedė Kia Nurse, pelniusi 20 taškų.

Bronza atiteko Argentinos krepšininkėms, kurios mažajame finale 66:59 nugalėjo Brazilijos rinktinę.

Kubietėms, argentinietėms ir brazilėms atiteko kelialapiai į olimpinį atrankos turnyrą.

Pasaulio čempionė JAV moterų rinktinė FIBA Amerikas čempionate nedalyavo. Ji, kaip ir JAV vyrų rinktinė, jau yra iškovojusi kelialapį į Rio de Žaneirą.

Olimpiniame moterų turnyre, kaip ir vyrų varžybose, kovos 12 rinktinių. Kanadietės į žaidynes pateko penktą kartą. Iki šiol medalių jos iškovojusios nebuvo.