Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Tunise vykstančiame Afrikos krepšinio čempionate baigėsi pirmasis etapas, kurį be kluptelėjimų įveikė visų keturių grupių nugalėtojos – Tuniso, Senegalo, Egipto ir Žaliojo Kyšulio salų rinktinės.

Paskutinę pirmojo etapo varžybų dieną kovas užbaigė B ir D grupių ekipos. B grupę laimėjo Senegalo rinktinė, kuri rungtynėse dėl pirmosios vietos 74:73 (14:18, 23:15, 13:26, 24:14) nugalėjo čempionės titulą ginančią Angolą.

Pergalę Senegalui lėmė paskutinę sekundę netaiklų komandos draugo metimą pataisęs Antoine'as Mendy.

24 taškus nugalėtojams pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Gorgui Diengas. Pralaimėjusiems 19 taškų surinko Carlosas Morais.

Angola (2-1) grupėje liko antra, o atitinkamai trečiąją ir ketvirtąją vietas pasidalijo Mozambiko (1-2) ir Maroko (0-3) komandos. Jų tarpusavio dvikovoje Mozambikas buvo stipresnis 85:52 (19:29, 23:21, 16:10, 27:22).

D grupės varžybose triumfavusi Žaliojo Kyšulio salų ekipa paskutinę pirmojo etapo dieną 76:65 (22:18, 16:18, 24:16, 14:13) pranoko autsaiderę Zimbabvę (0-3).

Antrąją vietą grupėje užėmė Dramblio Kaulo Kranto (2-1) rinktinė, kuri 81:74 (19:24, 18:18, 16:18, 14:28) palaužė trečioje vietoje likusį Alžyrą (1-2).

Į aštuntfinalio etapą pateko visos 16 Afrikos čempionate dalyvaujančių komandų.

• Kamerūnas – Alžyras

Aštuntfinalio etapo kovos vyks šiandien ir rytoj.

Efektingiausių epizodų penketukas su įspūdingos Senegalo pergalės akimirkomis:

Dažnai pažiūriu čempionato rungtynių apžvalgas,tai yra tikrai nemažai žaidėjų,kurie ir galėtų žaisti ir EL klubuose.Todėl keista,kad Europos klubai vis dar mažai dėmesio skiria Afrikos žaidėjams.Greiti,atletiški,Europoje tikrai neprapultų.Galėtų ir daugiau jų čia žaisti.Išskyrus prancūzų lygą,kur žaidžia nemažai afrikiečių dėl suprantamų priežasčių.

--
2015-08-25
-1
Šaunuoliai kad pagaliau pasiryžot parašyt ir apie Afrikos čempionatą. Nors to čempionato kovos vyksta beveik tuščiose arenose, bet yra žaideju gero lygio vienas kitas iš NBA.