"Šiauliai" ketvirtą kartą klubo istorijoje laimėjo Lietuvos krepšinio lygos bronzą. Pirmadienį šiauliečiai savų žiūrovų akivaizdoje 88:71 (26:17, 21:16, 23:11, 18:27) įveikė Vilniaus "Sakalus".

Seriją "Šiauliai" laimėjo 3-1. Tai buvo ketvirtoji šiauliečių pergalė LKL mažajame finale. LKL bronzą jie taip pat iškovojo 2000, 2001 bei 2004 metais.

Ketvirtosios rungtynės buvo panašios į pirmus du serijos susitikimus, kuriuos "Šiauliai" laimėjo triuškinančiai: 83:46 bei 111:77.

Nuo pat mačo pradžios "Šiauliai" ėmė tolti. Per tris minutes nė taško nepraleidę šeimininkai pabėgo į priekį 9:0.

Pusę kėlinio "Sakalams" nepavyko pelnyti nė vieno taško "iš žaidimo". Keturias baudas pataikę vilniečiai įpusėjus pirmam kėliniui turėjo jau 13 taškų deficitą – 4:17.

Rolando Matulio dvitaškis 13-ąją rungtynių minutę priartino sostinės krepšininkus iki penkių taškų – 23:28. Tačiau neilgam. Septynis taškus be atsako pelnę "Šiauliai" vėl įgijo dviženklę persvarą – 35:23.

Rolando Skaisgirio taiklus tritaškis 19-ąją rungtynių minutę buvo paskutinis "Sakalų" akibrokštas. Įžaidėjas sumažino deficitą iki 11 taškų (31:42), tačiau antrą kėlinį šeimininkai baigė atkarpa 5:2 ir atitolo 47:33.

Po didžiosios pertraukos "Šiauliai" visiškai perėmė iniciatyvą. Į greitą žaidimą varžovus įtraukę šiauliečiai rinko vieną tašką po kito, o neparankus žaidimas "Sakalams" tapo lemiamu. Ketvirčio viduryje "Šiaulių" lyderis Rolandas Vaičiūnas keturiais taškais padidino ekipos pranašumą iki 20 taškų – 55:35.

Priešpaskutinę trečiojo kėlinio minutę po Audriaus Danusevičiaus dvitaškio "Šiaulių" persvara pasiekė 30 taškų ribą – 70:39. Per likusias 11 minučių "Sakalai" sugebėjo sumažinti deficitą iki 17 taškų.

Puikiai šį kartą sužaidė R.Vaičiūnas. Atkrintamosiose LKL varžybose įspūdingą formą demonstravęs puolėjas į "Sakalų" krepšį įmetė 21 tašką bei sugriebė 11 kamuolių. 17 taškų prie pergalės pridėjo Arvydas Čepulis, o 12 – Tomas Balčiūnas.

Vilniaus komandai 20 taškų pelnė Renaldas Seibutis, 15 į savo sąskaitą įsirašė Eligijus Redeckas, o 12 pridėjo R.Skaisgirys.

Po finalinės sirenos "Šiaulių" krepšininkais kartu su sirgaliais šventė pergalę. LKL bronza šiauliečiams bus įteikta gegužės pabaigoje, kai vyks iškilminga LKL 12-ojo sezono uždarymo šventė.

2005-05-17 09:49
Aš tai manau, kad Vilniuje Šiauliai specialiai pralaimėjo. Laimėti medalius svetimam mieste ir dar kai visai nėra žiūrovų... :)
2005-05-16 22:05
todel, kad sakaluose is pernai metu komandos liko gal 5 zmones...
2005-05-16 21:54
nauja sudetimi...? kur jus matet nauja sudeti? starting5 visas is praejusio sezono: seibutis, babrauskas, matulis, skaisgirys, kuciauskas/redeckas. sio sezono labiausiai patobulejusiu galima vadinti seibuti, puikiai pasirode.
nesuprantu, kodel geceviciaus salkus neivertino. puse sezono ant suolo sedejo, paskui ileido karta ir tas nerealiai sulose. dabar ziuriu leidzia daznai, bet labai mazai laiko jis praleidzia, nors taiklumas jo puikus... p.s. jam siandien tik 17 sukakojo...
2005-05-16 21:45
Vilmis: aha, teisingai pastebeta. Ne tik su 8 biudzetu, bet ir praktiskai su visa nauja sudetimi, kurios didziaja sali sudaro jaunimas.
2005-05-16 21:23
Vienok sakalai vistiek daug pasieke. Su 8untu biudzetu lkl'e paeme 4 vieta.
2005-05-16 19:58
Šiauliai šioje serijoje atrodė daug geriau. Sveikinimai.