Klivlendo „Cavaliers“ komanda pamažu tolsta nuo Rytų konferencijoje pirmaujančios Detroito „Pistons“ ekipos. Praėjusią naktį „Cavaliers“ krepšininkai išvykoje 96:98 (16:28, 33:25, 20:27, 27:18) nusileido Bostono „Celtics“ ekipai.

„Cavaliers“, kuri Rytų konferencijoje žengia antra, nuo pirmaujančios „Pistons“ atsilieka trimis pergalėmis, be to, yra sužaidusi rungtynėmis daugiau. Klivlendo krepšininkus pagal pergalių skaičių pavijo Čikagos „Bulls“, tačiau ji yra sužaidusi rungtynėmis daugiau.

„Cavaliers“ ir „Celtics“ komandos žaidė be savo lyderių. Dėl sumušimų ir nubrozdinimų pailsėti buvo leista „Cavaliers“ žvaigždei LeBronui Jamesui. „Celtics“ gretose nebuvo Paulo Pierce'o, kuris praleido antras rungtynes iš eilės dėl kairiosios alkūnės traumos.

Naujuoju Bostono klubo lyderiu tapo Delonte'as Westas. Jis pataikė dvi baudas likus žaisti 1,9 sekundės iki mačo pabaigos ir „Celtics“ įveikė varžovus.

„Mums trūko LeBrono. Trūksta jo kaskart, kai jis nežaidžia“, – sakė „Cavaliers“ treneris Mike'as Brownas, kurio ekipa per ketverias rungtynes šį sezoną be Jameso pralaimėjo pirmą kartą. „LeBronas yra svarbiausias žaidėjas mūsų komandoje, taigi sunku žaisti be jo“, – tvirtino „Cavaliers“ puolėjas Andersonas Varejao.

Žydrūnas Ilgauskas pataikė dvitaškį mačo pabaigoje ir „Cavaliers“ išsiveržė į priekį 96:94. Rezultatą dvitaškiu išlygino Alas Jeffersonas, o Ilgauskas per kitą ataką prametė dvitaškį. „Celtics“ komandai atiteko galimybė surengti paskutinę ataką. Besiverždamas prie krepšio Westas buvo neleistinai sustabdytas Varejao ir realizavo abu baudos metimus.

„Cavaliers“ dar galėjo išplėšti pergalę. Po minutės pertraukėlės Damonas Jonesas iš toli atakavo nekliudomas, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Ilgauskas buvo vienas rezultatyviausių „Cavaliers“ gretose. Lietuvis per 25 minutes pelnė 14 taškų (5/8 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Celtics“: Geraldas Greenas 25, Alas Jeffersonas 24, Ryanas Gomesas 17, Kendrickas Perkinsas 12 (9 atk. kam.), Delonte’as Westas 11.

„Cavaliers“: Larry Hughesas 24, Aleksandras Pavlovičius 17, Žydrūnas Ilgauskas 14, Drew Goodenas 12, Andersonas Varejao 12.