Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Prieš šiandien startuojantį Europos krepšinio čempionatą trys Rygoje dirbantys tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistai atsako į penkis pagrindinius pirmenybių klausimus.

1. Kuri komanda taps čempione?

2. Kuri komanda labiausiai nustebins?

3. Kuri komanda labiausiai nuvils?

4. Kaip čempionate pasirodys Lietuvos rinktinė?

5. Kas taps rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju?

Jonas Miklovas

1. Turėdamas omenyje, kad jokia šeimininkų komanda nuo 1993 metų nėra laimėjusi Europos čempionato, aš tikrai bandžiau rasti kitų variantų, nei prancūzai. Tačiau galiausiai visų kitų trūkumai atrodo didesni nei Vincento Collet auklėtinių. Serbai atrodo kaip alkaniausia komanda, tačiau ji neturi pajėgaus vidurio puolėjo, o be itin rimto „centro“ čempionatuose nėra ką veikti. Ispanija tradiciškai yra tarp favoritų, tačiau jos atsarginių suolas šiemet – labai trumpas. Kroatija, lyginant su Serbija ir Ispanija, turi solidžiausią dvyliktuką, tačiau ar ji turi pakankamai patirties tapti čempione? Prancūzams ir Tony Parkeriui prireikė pralaimėti ne vieną mūšį, kol laimėjo karą 2013 metais. Todėl prognozuoju, kad prancūzai apgins titulą, bet tikrasis finalas vyks dar pusfinalyje, kur jie kausis su kroatais.

2. Gruzija. Komanda, niekada nežaidusi Europos čempionato ketvirtfinalyje, šiemet gali drąsiai iki jo nukeliauti. Gruzinai turi susiformavusį branduolį – Zaza Pachulia, George'as Tsintsadze, Manučaras Markoišvili ir Viktoras Sanikidze kartu žaidžia ne pirmus metus ir yra savo karjeros pikuose. Tačiau ne tai yra svarbiausia priežastis, kodėl šią rinktinę matau kaip pagrindinę kandidatę nustebinti – dar svarbiau yra tai, kad gruzinams palankiai susiklostė burtai. C grupėje jie greičiausiai liks treti (kroatai ir graikai dalysis pirmas dvi vietas, o slovėnai neatrodo pakankamai stiprūs, kad gruzinai jų nepaliktų už nugaros), tada aštuntfinalyje lauktų antra D grupės komanda (Latvija? Belgija?), o tai – taip pat įveikiamas barjeras. Ketvirtfinalyje gruzinai greičiausiai baigtų savo žygį, atsimušdami į prancūzų sieną.

Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

3. Ispanija. Koks pasiekimas ispanams būtų kaip nusivylimas? Mano manymu – nepatekimas į ketvirtfinalį, ir tikrai realu, kad ispanai jame gali užstrigti. Šios komandos likimas, mano nuomone, spręstis gali jau pirmose čempionato rungtynėse. Šeštadienį centriniame dienos mače jie susikaus su Serbijos rinktine ir ši dvikova greičiausiai nulems grupės nugalėtojus. Ispanai draugiškų rungtynių cikle nežaidė nė su vienu rimtu varžovu ir susitikimas su serbais jiems gali tapti „kultūriniu šoku“. Grupėje likę antri ar netgi treti, ispanai stipriai susikomplikuotų galimybes peržengti ketvirtfinalio barjerą.

4. Geriausiu atveju – žais finale. Blogiausiu – žais olimpinėje atrankoje. Lietuvos rinktinei šiemet burtai sukrito taip, kad kelias iki ketvirtfinalio bus labai platus ir lygus. Jeigu galvosime, kad D grupėje mūsiškiai liks pirmi, aštuntfinalyje jų lauks ketvirta C grupės komanda – greičiausiai Slovėnija arba Gruzija. Įveikus šį etapą, ketvirtfinalis būtų sudėtingesnis – ten gali laukti ir serbai, ir ispanai, ir italai. Tačiau jeigu neįvyks staigmenų su Prancūzijos ir Kroatijos rinktinėmis, čempionato sistema Lietuvai leistų išvengti šių komandų iki pat finalo, o tai – geros žinios, nes šios dvi rinktinės atrodo pranašiausios čempionate. 

5. Pau Gasolis. Ispanija šiemet turi per mažai ginklų, ir 35 metų Gasolis temps ją ant savo nugaros. Nenustebčiau, jeigu aukštaūgis vidutiniškai rinktų daugiau nei po 20 taškų ir daugiau nei po 10 atkovotų kamuolių.

Rytis Vyšniauskas

1. Tarp realių pretendentų į auksą matau 3-4 komandas. Gal jau kiek banalu, bet daugiausiai šansų turi Prancūzijos rinktinė. Tai komanda, kurios branduolys kartu rungtyniauja jau daug metų, patyrę krepšininkai turi daug motyvacijos apginti Europos čempionų karūną, ypač kai tai darys namuose prie savų gerbėjų. Tony Parkeris teigė, kad pastaraisiais metais Europos krepšinyje dominavo ispanai, o dabar atėjo prancūzų eilė. Nors komanda turi netekčių, jos lyderis mano, kad tai pajėgiausia visų laikų Prancūzijos rinktinė. Aišku, pavyzdžių, kaip namuose žaidžianti komanda su pajėgiausiais šalies krepšininkais suklumpa namuose netrūksta. Prieš metus pasaulio čempionate fiasko patyrė ispanai, bet manau, kad prancūzai turi tvirtesnį charakterį ir įrodys savo jėgą.

Nuotr. AFP – Scanpix

2. Manau, kad neblogus šansus maloniai nustebinti turi Gruzijos rinktinė. Ji C grupėje tikrai gali kautis bent jau dėl trečiosios vietos, kuri, lietuviams laimėjus D grupės varžybas, leistų gruzinams jų išvengti aštuntfinalyje. Gruzijos komanda surinko visus geriausius krepšininkus ir svarbiausia, jog jie yra karjeros pike. Prie Zazos Pachulia, Manucharo Markoishvili, Viktoro Sanikidzes ir Tornike Šengelijos prisijungs ir pajėgus amerikietis Jacobas Pullenas. Gruzija šiame čempionate galės rotuoti 8-9 krepšininkais, kurie turi pakankamai aukšto lygio krepšinio patirties. Mano akyse ši komanda „ant popieriaus“ atrodo pajegesnė nei slovėnai ir makedonai. Gruzijos patekimas į aštuntuką – visiškai realus.

3. Dideliu nusivylimu šis čempionatas gali tapti Vokietijai, kuriai padėti sutiko ir pats Dirkas Nowitzki. Vokiečiai žais namuose Berlyne, tačiau jie pateko į mirtininkų grupę. Iš namų komandos su viena ryškiausių Europos žvaigždžių, be abejo, laukiama gerų rezultatų, bet jai teks grumtis su Ispanijos, Serbijos, Italijos ir Turkijos komandomis. Visiškai realu, kad vokiečiai liks už borto ir Nowitzki atsisveikinimas su rinktine nebus gražus.  

4. Daug kalbama apie tai, kad lietuviams teko labai palanki grupė ir su tuo sutikti neįmanoma. Aštuntfinalyje irgi lauks varžovas, nusileidžiantis meistriškumu Jono Kazlausko rinktinei. Labai sunku prognozuoti ketvirtfinalio baigtį, įprastai tai būna sunkiausias mačas čempionate, kuriame komandos jaučia didžiausią įtampą. Prognozuoju, kad Lietuvos rinktinei pavyks patekti tarp keturių stipriausių čempionato komandų, bet norint iškovoti medalį, jau reikės ir nemažai sėkmės.

5. Pau Gasolis. Praėjusių Senojo žemyno pirmenybių MVP Tony Parkeris grupių etape dar neturėtų žaisti aukščiausia pavara, o Ispanijos rinktinės jau čempionato pradžioje laukia galingi varžovai, tad Sergio Scariolo auklėtiniai negalės atsipalaiduoti. Toliau puikią sportinę formą ir aukščiausio lygio krepšinį demonstruojantis 35-erių Gasolis pasaulio čempionate prieš metus buvo beveik nesustabdomas. Šiemet ispanai neturi Marco Gasolio, tad jo vyresniojo brolio rolė komandoje bus dar didesnė. Nenustebintų, jei Pau taškų vidurkis čempionate viršytų 20.

Laurynas Butkauskas

1. Nereikia būti dideliu ekspertu konstatuojant, kad bent jau prieš čempionato startą „ant popieriaus“ galingiausiai atrodo nugalėtojų titulą ginsiantys prancūzai. Šiemet jiems pavyko surinkti visas ryškiausias žvaigždes, tarp jų ir Tony Parkerį. Prisiminus, kad pasaulio čempionate net ir be Tony prancūzai užėmė trečiąją vietą, didelių dvejonių įvardijant pagrindinius turnyro favoritus nekyla. Prancūzai – puikiai susižaidę ir praktiškai neturi silpnų pozicijų. Galbūt kiek keistai atrodo tik trenerio sprendimas atsisakyti universalaus įžaidėjo Thomaso Heurtelio paslaugų (ir paskui nepavykęs bandymas jį susigrąžinti), tačiau savo dispozicijoje turint Parkerį ir Nando de Colo, Vincentas Collet sau gali leisti ir tokią prabangą.

2. Kada, jeigu ne dabar? Italijos rinktinė po ilgos pertraukos į savo gretas sukvietė absoliučiai visus pajėgiausius šalies krepšininkus ir turi tikrai didžiulį potencialą. Žinoma, čempionato startas italams bus labai nedėkingas – vadinamojoje „mirtininkų“ grupėje Berlyne dėl kelialapio į aštuntfinalį jiems teks kautis su Ispanija, Serbija, Vokietija ir Turkija. Nepaisant to, beveik neabejoju, kad puikią formą demonstruojančio Danilo Gallinari vedami italai žengs į atkrintamąsias varžybas ir tai gali padaryti netgi iš antrosios grupės pozicijos. Prisiminus istoriją, galima teigti, kad italams Ispanijos rinktinė yra pakankamai paranki varžovė, turkus ir vokiečius jie turėtų įveikti, o nugalėti Serbijos ekipą Italija taip pat turi galimybių.

Nuotr. facebook.com

3.  2007-ųjų Europos čempionė ir 2011-ųjų Europos čempionato bronzos medalių laimėtoja Rusijos rinktinė fiasko patyrė jau prieš dvejus metus Slovėnijoje, kuomet nepateko į antrąjį etapą. Drįsčiau prognozuoti, kad panašus scenarijus gali susikostyti ir šiemet. Nors grupė, į kurią pateko rusai, tikrai nėra pajėgiausia, problemų jiems kils kaunantis ne tik su favoritais prancūzais, bet ir su suomiais, lenkais bei bosniais. Jeigu rusai išsikapstytų į aštuntfinalį, netikėtumo nebūtų, tačiau ten jų lauktų viena iš B grupės komandų, kurioms Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai šiuo metu prilygti negali. Trumpai tariant, savo vidinėmis intrigomis rusai nuvylė dar prieš čempionatą, o jo metu daug džiugių emocijų savo gerbėjams suteikti taip pat neturėtų.

4. Vertinant realius komandų pajėgumus, pirmąjį etapą Lietuvos rinktinė turėtų įveikti be kluptelėjimų. Žinoma, problemų gali kilti startiniame mače su Ukraina ir rungtynėse su snaiperiais-šeimininkais latviais, tačiau žemesnės nei antros pozicijos grupėje lietuviai neužims. Tai reiškia, kad aštuntfinalyje mūsiškiai greičiausiai susirems su slovėnais, makedonais arba gruzinais (žinoma, jeigu nemalonių netikėtumų savo gerbėjams nepateiks graikai ir kroatai), kuriuos nugalėti tiesiog privaloma. Jeigu ketvirtfinalyje netikėtai nesusidursime su ispanais, prancūzais arba serbais, pusfinalis – absoliučiai realus variantas. Tolesnių prognozių daryti paprasčiausiai nebeįmanoma.

5. „Mirtininkų“ B grupėje bus svarbios kiekvienos rungtynės, o tai reiškia, kad Pau Gasolis žais daug. O jeigu Gasolis žais daug, jis ir pelnys daug taškų. Nesvarbu, kad Ispanijos rinktinės lyderiui jau 35-eri. Praėjęs NBA sezonas, kuomet Čikagos „Bulls“ gretos aukštaūgis vidutiniškai rinko po 18,1 taško, parodė, kad viena ryškiausių pastarojo dvidešimtmečio Europos krepšinio žvaigždžių dar tikrai nenusileido.


Rodyti komentarus
Anonimas
BN zurnalistu prognozes sugriuvo jau po pirmos dienos. :DDDD
2015-09-05
Atsakyti
anon 58
Viskas senai aišku , lt lūzeriai tikrai NEfavoritai šiame čempe, nepadėtų , kad jais ir būtų, nes kris jau ketvirtfinalį, nuo tų pačių ,,nusilpnintų " ispanų !! :000 :DDD Žodžiu bus toks išsidėstyms , rašysiu tik iki 8 vt. :

1. France

2 Serbia

3 Croatia

4 Spain

5 Greece

6 Lithuania

7 Italy

8 Turkey žodziu fsio paka aišlu šita prognozė 100 proc. ir pasitvirtins !! :)))

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-05
Atsakyti
x
prognozėm ir jų autriams suduotas stiprus smūgis, gruzinai gavo nuo olandų
2015-09-05
+1
Atsakyti
magicalhttp://sportposter.agrogas.net/getembed....Estai Čekai


vienas Vene pas estus ir telosia,kiti del vaizdo
2015-09-05
Atsakyti
as
per kur galima ziuret estija cekija numeskit kas linka
2015-09-05
Atsakyti
jimas
prasciauias pasirodymas per visa Istorija.Ir tik aklas to negali matyti.

Nei vieno individualiai stipraus zaidejo.
2015-09-05
-1
Atsakyti
21:30 LIVE Europos vyrų krepšinio čempionatas. Lietuva - Ukraina

Stebime per:

http://videoshare.lt/
2015-09-05
Atsakyti
is Miklovo ir Co krepsinio ekspertai tai kaip is Djgafferio rimtas baxuras :D
2015-09-05
Atsakyti
jd
finalas aiskus olandija serbija. 3v turkai arba vokieciai
2015-09-05
Atsakyti
kazi ar himna vel giedosim iskraipyta
2015-09-05
Atsakyti
djgafferMiklovai,serbai neturi pajėgaus C?Dėl Kuzmičiaus galima sutikti,nes GSW visą laiką suolą trynė,bet pamiršai Raduljicą su Milutinovu.Pirmasis jau pernai PČ buvo vienas iš komandos lyderių,o Milutinovą pakvietė Spurs(tiesa,dar sezoną žais už OLY),ką daug pasako.Bobano nebuvimas jiems yra rimta netektis,bet sakyti,kad serbai neturi pajėgaus C,keistai skamba.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Radujlica su Milutinovu yra rimta centru pora + dar Kuzmicius, kuris itariu bus tik statistas. Suma sumarum - komanda turi pajegia priekine linija. O del Marjanoviciaus, tai jis butu tik Raduljicos dubleris su kokiu 10 minuciu per rungtynes vidurkiu..

P.S.: Graikija ir Kroatija dvi simpatiskiausios mano galva rinktines EC
2015-09-05
Atsakyti
djgafferMiklovai,serbai neturi pajėgaus C?Dėl Kuzmičiaus galima sutikti,nes GSW visą laiką suolą trynė,bet pamiršai Raduljicą su Milutinovu.Pirmasis jau pernai PČ buvo vienas iš komandos lyderių,o Milutinovą pakvietė Spurs(tiesa,dar sezoną žais už OLY),ką daug pasako.Bobano nebuvimas jiems yra rimta netektis,bet sakyti,kad serbai neturi pajėgaus C,keistai skamba.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Radujlica su Milutinovu yra rimta centru pora + dar Kuzmicius, kuris itariu bus tik statistas. Suma sumarum - komanda turi pajegia priekine linija. O del Marjanoviciaus, tai jis butu tik Raduljicos dubleris su kokiu 10 minuciu per rungtynes vidurkiu..

P.S.: Graikija ir Kroatija dvi simpatiskiausios mano galva rinktines EC
2015-09-05
Atsakyti
dede
Šiandien ispanai bus sudaužyti.
2015-09-05
+1
Atsakyti
Klastingiausios rinktinės yra Lietuva ir Serbija. Atrodo nelabai ir tų žvaigždžių daug turi, bet turi labai daug lygiaverčių žaidėjų, žaidžia gudriai, atlieka namų darbus ir svarbiausiai niekada nepasiduoda.Šios rinktinės niekad nesutiks natūralizuot užsieniečių.
2015-09-05
-2
Atsakyti
burakas
Rytis vysniauskas nelabai galetu vadinis ekspertu.just sayin

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-05
Atsakyti
Serbai neturi centro??Raduljicą lievas???pasaulio cempionate 13 task 5 atk.kam vidurkis

cia tas pats kaip pasakytu,Lietuviai neturi pajegiu zaideju,isskyrus Valanciuna..
2015-09-05
-1
Atsakyti
Pilna Prognozė:

Aštuntfinalio poros prognozuojamos tokios:

Ispanija - Suomija

Serbija - Lenkija

Kroatija - Belgija

Graikija - Ukraina

Prancūzija - Turkija

Rusija - Italija

Latvija - Slovėnija

Lietuva - Gruzija

Ketvirtfinalis

Ispanija - Kroatija

Serbija - Graikija

Prancūzija - Slovėnija

Lietuva - Italija

Pusfinalis

Kroatija - Prancūzija

Serbija - Lietuva

Dėl 3 vietos

Kroatija - Serbija

Finalas

Prancūzija - Lietuva

Simbolinis penketukas laimėjus prancūzams

PG T.Parker

SG B.Bogdanovič

SF N.Batum

PF N.Bjelica

C J.Valančiūnas

Laimėjus lietuviams:

PG T.Parker

SG R.Seibutis

SF B.Bogdanovič

PF N.Bjelica

C J.Valančiūnas

.
2015-09-05
Atsakyti
siaip cekai manau nustebins,labai geras startinis,grupe lengva nenustebciau jei ises is grupes, 2 vietoj budami ir nugaletu kokius slovenus poto..
2015-09-05
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 29

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.