Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Graikijos rinktinės (4-0) krepšininkai į kitą Europos čempionato etapą žengs iš pirmosios C grupės vietos. Fotiso Katsikario auklėtiniai trečiadienį Zagrebe 83:72 (23:17, 23:14, 16:22, 21:19) įveikė Jaka Blažičiaus ir Zorano Dragičiaus vedamus slovėnus (2-2) ir užsitikrino lyderių poziciją.

Užtikrintai rungtynėse startavę graikai iš karto išsiveržė į priekį, o po spurto 10:2 antrojo kėlinio pabaigoje įgijo rekordinį – 17 taškų pranašumą (46:29).

Tačiau slovėnai po ilgosios pertraukos greitai sumažino perpus – Blažičius smeigė du tritaškius iš eilės, Dragičius pridėjo dvitaškį su pražangą bei Graikijos rinktinės persvara sumenko iki aštuonių taškų (48:40).

Galutinai Jure Zdovco auklėtiniai varžovus pavijo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kada Blažičius pelnė dar penkis taškus be atsako, Slovėnijos krepšininkai laimėjo atkarpą 7:0 bei pradėjo kvėpuoti graikams į nugaras (60:62).

Visgi tuomet slovėnams „užsikabinti“ nepavyko ir jie krito į duobę. Georgios Printezis ir Vassilis Spanoulis surinko po keturis taškus bei spurtavę Graikijos žaidėjai susigrąžino dviženklį pranašumą, kuris vėliau tapo pergalingu (71:61).

Fantastiškai žaidę Blažičius ir Dragičius komandai pelnė daugiau nei pusę taškų – 49 iš 72. Nei vienas kitas krepšininkas Slovėnijos rinktinėje neperžengė dviženklės pelnytų taškų ribos.

Graikijos rinktinė: Vassilis Spanoulis 19, Georgios Printezis 16, Nickas Calathesas 12, Nikos Zisos 10, Kosta Koufos 10.

Slovėnijos rinktinė: Jaka Blažičius 27, Zoranas Dragičius 22.

Kažkaip sunkiai sekasi Antetokounmpo įsilieti į graikų žaidimą.Pernai PČ taip pat nežaidė įspūdingai,šiemet vėl tas pats.Nors galima jį suprasti-rinktinėje jam keliami kiti uždaviniai,nei klube.

--
2015-09-09
Blažičius lošė žveriškai, nežinau ar aikšteje buvo didesnis žveris už ji aikšteje, taikliai šaude bombas iš visu distancijų ir gynyboj dirbo daugiau nei pasiaukotinai. Dragičius irgi gali pasigirt gerom rungtynem, jei ne jie, čia graikai galėjo turet lengva pasivaiksčiojima. Omičius nors ir stenges buvo pastebimas, bet super geros statistikos nesukrapšte, Klobučaras labai vargo su Spanouliu, bande trashtalkint, vietomis ne tuščiai. Teisejai buvo linkę klyst i graiku nauda labai dažnai, bet nieko nulemiančio nepadare tie sprendimai. Spanoulis senas geras veteranas ryklys jaute kraujo skonį slovenu gynyboj tai primete neblogai tašku. Atetokompo matos sunkiai virškina europini krepšini, noretu lekti begti skristi, bet žaidimo stilistika čia Europoj ne tokia kaip NBA.