Alessandro Gentile veržiasi po krepšiu Nuotr.: AFP-Scanpix
Jiri Welscho reidas po krepšiu Nuotr.: AFP-Scanpix
Krepšį atakuoja Alessandro Gentile Nuotr.: AFP-Scanpix
Ataką dėjimu užbaigia Marco Cusinas Nuotr.: AFP-Scanpix
Baudą po nesportinės varžovo pražangos meta Pavelas Pumprla Nuotr.: AFP-Scanpix

Priešpaskutinį kelialapį į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankos turnyrą Europos čempionate iškovojo Italijos rinktinė. Pusfinalyje dėl 5-8 vietų italai 85:70 (21:21, 21:16, 32:17, 11:16) nugalėjo Čekijos krepšininkus.

Du kėlinius aikštėje virė lygi kova, tačiau po ilgosios pertraukos italai visiškai perėmė iniciatyvą ir žaibiškai atitrūko. Per ketvirtį jų pranašumas išaugo iki 20 taškų (74:54), todėl paskutinis rungtynių kėlinys tebuvo formalumas.

Nors Jano Vesely vedami čekai ketvirčio viduryje atsilikimą sykį dar sugebėjo sumažinti iki 13 taškų (63:76), Simone Pianigiani paprašė minutės pertraukėlės, nuramino savo auklėtinius ir pergalės iš rankų italai nebepaleido.

Į priekį italus vedė didysis rinktinės ketvertas – Andrea Bargnani, Alessandro Gentile, Danilo Gallinari ir Marco Belinelli kartu sudėjus pelnė 63 taškus.

Pažymėtina, kad italai blokavo net 9 varžovų metimus – 3 „stogus“ čekams išrašė Marco Cusinas.

Ši Italijos rinktinės pergalė reiškia, kad Pianigiani treniruojamai ekipai čempionatas jau yra baigtas. Italai užsitikrino bilietą į olimpinę atranką ir gali krautis lagaminus namo – šiame čempionate rungtynės dėl 5-6 vietų nebus žaidžiamos. Jas pasidalijo Italijos ir Graikijos rinktinės.

Tuo metu Čekijos komandai pirmenybės dar nėra baigtos. Rytoj jų lauks pats svarbiausias turnyro mačas – dėl 7 vietos 19.30 val. čekai susirems su mūsų kaimynais latviais. Pergalę iškovojusiai komandai atiteks paskutinis kelialapis į olimpinę atranką.

Italijos rinktinė: Andrea Bargnani 21, Alessandro Gentile 15, Danilo Gallinari 15 (8 atk. kam.), Marco Belinelli 12, Pietro Aradori 7.

Čekijos rinktinė: Janas Vesely 26 (12 atk. kam.), Tomašas Satoransky 12, Blake'as Schilbas 8, Pavelas Houška 5, Vojtechas Hrubanas 5.

Įspūdingas Jano Vesely dėjimas:

Marco Belinelli galingai deda į krepšį:

Atrinkti (0) Visi (7)
Jurijus
Labai gaila italų.Jie tikrai buvo verti žaisti dėl apdovanojimų,bet LIETUVA jiems nepereinamas barjeras europos čempionatuose.