Nuotr.: Fotodiena.lt/T.Lukšys
Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

Rusijos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Pašutinas pareiškė, kad jo šalies krepšinio federacijai būtina pakovoti dėl galimybės rengti olimpinį atrankos turnyrą. Anot krepšinio specialisto, jeigu į rinktinę susirinktų visi pajėgiausi šalies žaidėjai, Europos čempionate fiasko patyrusi komanda turėtų tapti konkurencinga. Kaip gerą pavyzdį rusas pateikė sidabrą iškovojusius lietuvius.

„Jeigu visi atvyktų, mes sugebėtume pademonstruoti kokybišką krepšinį. Atvyktų Mozgovas – mūsų priekinė linija būtų ne prastesnė nei Prancūzijos ar Lietuvos. Mozgovas, Kaunas, Korobkovas – šie žaidėjai suformuotų itin galingą priekinę liniją. Be to, turime puikius ketvirtuosius numerius – Voroncevičių, Zubkovą, Antonovą, grupę kitų vaikinų. Klausimų, ar turėtume ką veikti olimpinėse žaidynėse, nekyla“, – dėstė Pašutinas.

Pasak jo, Rusijos krepšininkams reikėtų imti pavyzdį iš Lietuvos rinktinės.

„Kova dėl valdžios, vidiniai nesutarimai lėmė, kad neturėjome stipriausios sudėties. Netgi tie, kurie teoriškai ir galėjo prisijungti, to nepadarė dėl tam tikrų asmeninių ar politinių priežasčių. Čia ir problema. Dabar turime naują prezidentą Kirilenką, kuris gali suvienyti, – tvirtino Pašutinas. – Kaip pavyzdį galime paimti Lietuvą. Jie atvažiuoja į turnyrą, ir jie visi – Lietuva. Jie ne „Žalgiris“ ir ne „Lietuvos rytas“, jie – Lietuva. Ir jeigu pas mus būtų taip pat, viskas būtų normalu. Ne taip, kaip pas mus – vienas nesikalba su tuo, o antras – su dar kažkuo ir taip toliau.“

Nors Rusijos rinktinė iš Europos čempionato pasitraukė dar pirmajame etape ir pagal sportinius principus neturėtų turėti jokių galimybių varžytis Rio de Žaneire, FIBA potraukis pinigams išsaugo Pašutino ir rusų krepšinio gerbėjų viltis.

„Kol yra galimybių, reikia pakovoti. Galbūt mums bus suteikta teisė rengti olimpinę atranką“, – vylėsi Pašutintas.

Tiesa, treneris nežino, ar po nesėkmingo Europos čempionato toliau vadovaus rinktinei.

„To klausti reikėtų ne manęs, o prezidento ir trenerių tarybos. O ką reikia daryti, aš matau. Reikia kalbėti su Mozgovu, su Švedu, reikia, kad jie būtų komandoje. Dabar tėvynė yra pavojuje ir reikia imtis gelbėjimosi priemonių. Kito kelio nėra“, – „Sport-Express“ cituoja Pašutiną.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
to asas
Nes tu esi ass'as...
2015-09-27
Atsakyti
djgaffer
Babkių rusai turi,Kirilenka įtakos taip pat turi,tai rusai turi nemažai galimybių surengti vieną iš atrankos turnyrų.Dėl žaidėjų,tai prisijungus Mozgovui,Shvedui ir Karasevui į olimpines greičiausiai papultų,bet ten kažkokių didelių pergalių nepasiektų.Tiesiog suolas per trumpas,ant kurio sėdi savo klubuose rimtesnio vaidmens nevaidinantys krepšininkai(išskyrus nebent Antonovą ir gal dar Zubkovą).Teks rusams laukti kitos olimpiados ir kartų kaitos bei tikėtis,kad iš jaunimo kažkas atsiskleis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-23
-2
Atsakyti
Ne
Rusija gi kariauja ....kokios dar žaidynės?
2015-09-23
+2
Atsakyti
Mtv6
Galbūt mums bus suteikta teisė rengti olimpinę atranką“, – vylėsi PAŠUTINTAS. :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-23
Atsakyti
Oplia
Reikia mylėti ne putina, o tėvynę ir viskas bus gerai.....
2015-09-23
Atsakyti
to Anonimas
Dėl savęs besikaunantys žaidėjai dažniausiai neverktų po praloštų finalų. Tiesiog žaidėjams yra didelė garbė atstovauti savo šaliai ir būti geriausiųjų 12-uko nariu. Bet, kai kalbame apie aukštas pozicijas - medalius, tai žaidėjai beabejo aukojasi ten dėl savęs, o tik poto dėl tevynės ar fanų, kurie ten susirinkę ir palaiko sunkiais momentais (nes norisi atiduoti duoklę). Dabar kodėl dėl savęs matau nesupratai, o todėl, kad tarkim: mažam vaikui iššūkis būtų pagerinti baudų rekordą, pvz. 20; statistiniam lietuviui pabaigusiam vadybą ir isidarbinusiam į Y prekybos tinklą vadybininku aisbergo viršūnė būtų tapti X kompanijos vadovu; o sportininkui porfesionalui (šiuo atveju krepšininkui) karjeros viršūnė yra: sudalyvauti Olimpinėse, atstovaujant savo šaliai laimėti medalius, auksą - todėl, kad tai: 1. didžiausia garbė, 2. čempionatuose susirenka geriausi pasaulio atletai, 3. šiems renginiams skiriamas didžiausias dėmesys - atitinkamai tai didžiausės vertės apdovanojimas, kuris gali gulti ant tavo nuopelnų lentynos karjeroje. Paremiant savo 3 argumentą pamastymui, jeigu kautūsi dėl fanų žaidėjai, o ne dėl savęs, koks skirtumas būtų: Olimpinis ar Pasaulio čempionato medalis? Trispalvė ta pati, komandos ir žaidėjai taip pat... Visa tai apie ką aš kalbėjau gyvenime vadinama - tikslų išsikėlimu ir jų siekimu ir mano pavyzdžiai atletams yra evoliucijos viršūnė. Apskritai kiekvienas individas gyvenime siekia maksimalių tikslų dėl savęs, o ne dėl kažkieno kito.
2015-09-22
+1
Atsakyti
nu
Tai ir stuma lietuvos lenkai ir rusai bl natasos visokios

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-22
Atsakyti
Anonimas
tai kad max 100 žmonių kurie gyvenime, galbūt, nėra lietę kamuolio stumia ant krepšininkų, tai nėra ketvirtadalis žmonių. Tai, jog žmonės myli ir palaiko rinktinę įrodo vien tai ką šiandien sakė per tv3. Finalą žiūrėjo apie 65proc Lietuvos žmonių. Tokie skaičiai yra kažkas fantastiško. Manau krepšininkai patys supranta, jog tie komentatoriai yra nevykę žmogeliukai kurie patys nieko nepasiekė todėl nori tą nusivylimą savim išliet ant kitų kurie yra geresni. į jaunimo čempionatus tikrai susirenka žmonių. Gal nėra pilnos arenos, bet kai žaidžia Lietuva, žmonių tikrai būna. Apie seimo narius geriau iš vis nieko nesakysiu. O apie fanus pasikartosiu, jog 100 žmonių komentaruose negalima tapatint su didžiąją dalimi krepšinio fanų. Ir galų gale žaisdami rinktinėje jie kaunasi ne už save, o už savo šalį. Nes už save jie kaunasi klube, kur nuo jų pasirodymo gali priklausyt sekantis kontraktas. Rinktinės žaidimas didelio indelio į tai neatneša.
2015-09-22
+1
Atsakyti
asas to to antanas
Nuostabus komentaras!!! NUOSTABUS!!! As nezaisciau uz tokia Lietuva.. Krepsininkams pagarba!
2015-09-22
+1
Atsakyti
to Antanas
Žaidžia už ką jie nori ir ne tavo reikalas, antanėli. Kam žaisti už atmatas, veidmainius ar psichinius ligonius kamuojamus menkavertiškumo kompelsų? Užėmė 3 vietą ketvirtadalis lietuvos 'fanų' pila purvą, nes tai ne auksas. Daugiau nei 75proc. visą čempą ant Kalno stūmė, kai jau isižaidė atsiėmė žodžius, kai žaidė tragiškai visa rinktinė ir ant jos stumė, tai už ką čia žaist? Įsivaizduokim netyčia kaip rusai iš grupės neįšėję būtume gi 95 proc. 'fanų' su šūdais sumaišę krepšininkus būtų. Seime išsilavinę žmonės, jeigu nelaimim nieko, tai bent moka tolerantiškai priimti pralaimėjimus, nesikeikia, nerašo komentarų piktų. Beabejo laimėjus, tai garbėtroškos pasinaudoja proga patenkinti savo ego ir įlenda į kadrą pasipuikuot, bet tai jau kita kalba. Nes ir daugelis fanų tokie patys, teko grupės varžybas mieste žiūrėti, krepšinis niekam neįdomus, tenka į jaunimo čempionatus nueiti kai vyksta lietuvoje irgi niekam neįdomu, matau ten tik buvusius/esamus krepšininkus ir keletą tikrų aistruolių, neabsoliutinu, bet faktas, kad didžioji dalis žmonių - egoistai ir veidmainiai ne mažesni nei sei seimo nariai - jiems pergalės įdomios, o ne krepšinio žaidimas ir jo subtilybės ir kai ten vyksta draugiškos ar grupės varžybos tai mažiausiai kam įdomūs tie žaidėjai. O krepšininkai šaunuoliai nepaisant viso to niekada nestumia ant savo fanų ir atsiprašinėja už klaidas, nors kaunasi tai dėl savęs. :)
2015-09-22
+4
Atsakyti
Ss
Gerai paske, jog atvaziuoja ir buna Lietuva. Jokiu pykciu ir t.t. Cia tik vaikai gali kivircytis tarp Zalgirio, Lietuvos Ryto at kitu komandu. Normalus zmones supranta, kad visi Lietuvos klubai yra reikalingi ir reikia tik dziaugtis, kad yra kazkokia konkurencija

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-22
+1
Atsakyti
Lel
Kokia sudeti jie surinks? Kaunas jau sake, jog nebezais. Baiges ju katino dienos.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-22
Atsakyti
Sepas
Reik tokios komandos,kaip tada laimejot pries ispanus pogrupy del pirmos vietos ,ir nukovet lietuviu lavonus ketvirfinali jeigu sita sudeti surinksit gali vel kovoti del medaliu.
2015-09-22
Atsakyti
Linas
Pašutintas :DDD

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-09-22
-2
Atsakyti
tėvynė pas juos visada pavojuje, bet kokioje temoje gali pritaikyti ir pritaiko šį posakį :D

sąžinės bent kiek turėtų FIBA, tai net nesvarstytų jiems suteikt atrankos turnyrą, bet kadangi visiems puikiai žinoma, kad FIBA'ai pinigai pirmoj vietoj, tai ...
2015-09-22
+1
Atsakyti
ANtanas
Nes lietuviai skirtingai nei rusai vertina savo valstybę ir supranta už ką žaidžia. Žaidžia ne už seimo narius ar kitus valdininkus, o žaidžia už žmones.
2015-09-22
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.