Savaitgalį Dahgenhame esančiame Sydney Russell Leisure Centre prasidėjo 2015-2016 m. sezono BLKL čempionato kovos. Penktadienio vakarą pirmosios ginklus surėmė atrankos turnyre kovojančios Londono grupės dalyvės „Sparta BC“ (1-0) ir „Žalia balta“ (0-1) ekipos, o sekmadienį buvo sužaistos dar ketverios dvikovos.

Treniruočių stoka. Praėjusio sezono BLKL Mažosios taurės bronzos medalio laimėtojai „Sparta BC“ krepšininkai jau nuo pirmųjų dvikovos minučių perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti varžovams savo sąlygas. Vis tik „žaliai balti“ nepasimetė. Anaiptol, iki pat didžiosios pertraukos alsavo „spartiečiams“ į nugaras, o įpusėjus dvikovai net išlygino rungtynių rezultatą (34:34).

Atrodė, kad antroje susitikimo dalyje intriga išliks, tačiau „Sparta BC“ atstovai trečiąjį kėlinuką pradėjo spurtu 11:3 po kurio įgijo apčiuopiamą persvarą (45:37) bei dar didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Nors „Žaliai balti“ nenuleido rankų ir bandė priešintis, tačiau vien noro pasiekti pergalę šįkart buvo maža.

Dvikovos favoritai nemažino apsukų, žaidė užtikrintai ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę šiame sezone. Galutinis rezultatas – 81:54 „Sparta BC“ komandos naudai.

„Žalia balta“ komandos treneris Šarūnas Dabkevičius kalbėjo trumpai: „Pagrindinė pralaimėjimo priežastis ta, jog nė karto nebuvome susirinkę į treniruotę pilnos sudėties. Tad natūralu, jog žaidėjai nejautė vienos kito ir žaidimas nebuvo toks, kokio galima iš mūsų tikėtis“.

Šios komandos žaidžia C grupėje, kartu su elitinėmis BLKL ekipomis: „Kyborgais“ ir „Seciro BC“, tad panašu, jog didieji iššūkiai abiems klubams – dar prieš akis.

Dviejų čempionų akistata. Nugalėtojų titulą ginanti „Anykščių BC“ (1-0) ekipa pirmosiose rungtynėse egzaminavo svečius iš Kembridžo – „Švyturio“ (0-1) krepšininkus. Praėjusiame sezone abi ekipos iškovojo BLKL auksą, tik skirtingo lygio taurėse, tad šių komandų tarpusavio akistata buvo itin intriguojanti.

Nieko nuostabaus, jog ilgą laiką aikštėje vyko įnirtinga kova, o solidesnės persvaros neįgijo nė vienas klubas. Lūžis rungtynėse įvyko antrajame kėlinuke, kuomet po sėkmingai sužaistos kelių minučių atkarpos anykštėnai įgijo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (33:27). Atsidūrę priekyje čempionai tarsi įgavo antrąjį kvėpavimą ir dvikovos pusiaukelėje jau turėjo saugią persvarą (43:36).

Antroje rungtynių dalyje didesnių stebuklų neįvyko – favoritai tęsė varžovų krepšio šturmą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 93:66.

Lyderio šou. Vos prisijungęs prie „Klevo“ (1-0) komandos vienas ryškiausių BLKL krepšininkų Karolis Stepanavičius pelnė 27 taškus, surinko 45 naudingumo balus ir padėjo savo ekipai rezultatu 70:53 įveikti „Artistų“ (0-1) atstovus.

Favoritų pranašumas išryškėjo dar pirmajame kėlinuke, kurį jie laimėjo rezultatu 26:11. Nors vėliau rezultatas augo nebe tokiu dideliu tempu, tačiau to pakako, jog „Klevo“ ekipa sulig kiekviena minute toltų nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai švęstų triuškinamą pergalę.

„Artistų“ treneris Jonas Brundza dėl pralaimėjimo labai nesikrimto: „Sveikiname „Klevo“ komandą su pergale. Nors „Artistai“ puikiai žinojo, koks stiprus yra varžovas, tačiau šįkart pritrūko nusiteikimo ir agresyvumo. Pora žaidėjų vėlavo, todėl žaidė neapšilę. Taip pat, rungtynėse nedalyvavo nė vienas iš turimų metikų, todėl buvo sunku išplėsti žaidimą aplink trijų taškų liniją. Artėjant kitoms grupės varžyboms stengsimės dar pagerinti mūsų gynybą ir susižaidimą“.

Spurtas. Lengva pergale džiaugėsi dar viena favoritė – tai lyderius išsaugojusi ir dideles ambicijas turinti „Lithuanian BC-Build London“ (1-0) ekipa, kuri pirmosiose sezono rungtynėse rezultatu 76:50 palaužė „Viesulo“ (0-1) krepšininkus.

Susitikimą LBC vyrai pradėjo gana sunkiai, tad kurį laiką komandos žengė koja kojon. Vis tik, kuomet jau atrodė, kad bręsta intriga LBC atstovai surengė spurtą bei pasiuntė varžovus į nokdauną  - 40:19.

Po didžiosios pertraukos „lietuviai“ tęsė savo šturmą, o vienu metu susikrovė net 29 taškų pranašumą (68:39). Vėliau favoritai kiek norimo, tačiau išsaugojo solidžią persvarą ir susitikimo pabaigoje įsirašė pirmąją pergalę.

Legionierius. Senąjį pavadinimą susigrąžinusios „SuperSonics“ (0-1) komandos legionierius Noam Hollander žaidė itin naudingai, tačiau pergalę šventė galingai susitikimo pabaigą sužaidusi „Medelyno“ (1-0) ekipa.

Dviejų panašaus pajėgumo klubų akistatoje intriga laikėsi visas rungtynes ir iki pat lemiamo ketvirčio nebuvo aišku, kas pasieks pergalę. Visgi pačioje dvikovos pabaigoje „Medelyno“ ekipa pataikė keletą sudėtingų metimų, įgijo apčiuopiamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę rezultatu 62:55.

Savaitės MVP. Be didesnės konkurencijos pirmosios BLKL kovų savaitės naudingiausiojo žaidėjo titulą pelnė naujasis „Klevo“ pirkinys Stepanavičius, kuris akistatose su „Artistais“ pelnė 27 taškus, atkovojo 9 perėmė 8 kamuolius, išprovokavo net 9 varžovų pražangas ir surinko net 45 naudingumo balus.