Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Titulų badą nuo 2010 metų kenčiantis Vilniaus „Lietuvos ryto“ pasirengęs kilti į viršų. Vasarą sostinės klubas subūrė bene stipriausią komandą per pastaruosius metus, atsigręžė į sirgalius ir pradėjo formuoti Vilniaus krepšinio piramidę.

Klubo vadovai tiki, kad tai padės į Vilnių sugrąžinti pergales, o į arenas – aistringus sirgalius.

BasketNews.lt“ kalbintas „Lietuvos ryto“ klubo valdybos narys Darius Gudelis papasakojo apie klubo vasaros darbus, ateities lūkesčius ir dabartines klubo aktualijas.

– Dariau, „Lietuvos ryto“ vasaros darbai prasidėjo nuo išsaugoto trenerio. Kodėl buvo priimtas sprendimas išlaikyti Marcelo Nicola? – „BasketNews.lt“ paklausė Gudelio.
– Treneris atvyko sezono viduryje. Stebėjome, kaip jis dirbo, kaip adaptuojasi Lietuvoje, kaip nori tobulėti, kaip mato krepšinį. Sutapo mūsų mintys, idėjos ir sezono pabaigoje matysime, ar tai buvo teisingas sprendimas. Bet mano asmenine nuomone, jis turėjo likti.

– Ar toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad komandoje būtų tęstinumas, ko anksčiau „Lietuvos ryte“ trūko?
– Tęstinumo tikrai nesinorėjo, antrų vietų užtenka, norisi pirmos.

– Turėjau omenyje tęstinumo trenerio pareigose.
– Tęstinumas nėra tikslas. Tikslas yra pergalės. Ir komandos komplektavimas, ir trenerio pasirinkimas yra daromi su vienu tikslu – nugalėti. Jeigu šitas treneris gali padėti nugalėti, jis mums tinka. Tęstinumas čia nebuvo argumentas.

– Po trenerio sekė dar keli sėkmingi ėjimai žaidėjų rinkoje – išsaugotas Antanas Kavaliauskas, perviliotas Artūras Gudaitis, pasirašyta sutartis su Nicola Laprovittola. Ar galima išskirti, kuris vasaros darbas buvo labiausiai pasisekęs?
– Manau, kad vienas iš svarbiausių vasaros klubo darbų buvo tas, kad pradėjome lipdyti Vilniaus krepšinio piramidę. Tai ilgalaikis darbas, jis neduos rezultatų šiandien, šį sezoną, bet ilgalaikėje perspektyvoje jis pasitarnaus auginant jaunus krepšininkus ir pasitarnaus populiarinant krepšinį Vilniuje. Tos dvi dublerių komandos NKL ir RKL yra vieni iš svarbiausių vasaros darbų.

– Kalbant apie dublerius, įprasta, kad ekipos turi vieną tokią komandą. Jūs turėsite dvi dublerių ekipas. Kodėl priėmėte tokį sprendimą?
– Vilniuje yra 3 krepšinio mokyklos. Pagal moksleivių lygos rezultatus geriausi pasiekimai yra Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, bet tiek Vilniaus krepšinio mokykla, tiek Sostinės krepšinio mokykla turi perspektyvių vaikų, kurie būdami 16-17 metų išauga moksleivių lygos marškinėlius. Jiems reikia kažkur susiburti ir žaisti. Juolab, kad mes turime galimybę žaisti Eurolygos jaunimo turnyre.

Regionų krepšinio lygos komanda bus lipdoma Vilniaus krepšinio mokyklų auklėtinių pagrindu. Savivaldybė, vienas pagrindinių mūsų partnerių, yra suinteresuota, kad tos mokyklos irgi integruotųsi bei augtų. O NKL komanda „Perlas-MRU“ tai yra ilgametė tradicija. Šiemet šiai komandai dedikavome trenerius ir žiūrėsime, kaip seksis.

– Turbūt šioms komandoms nebus keliamas tikslas būtinai laimėti? Jų užduotis bus auginti talentus?
– Būdamas paskutinis negali tobulėti. Žaidėjui, kad jis būtų motyvuotas, reikia pergalių. Bet čempionų žiedai, taurės ar medaliai nėra pagrindinis tikslas. Pagrindinis tikslas – augti kiekvienam krepšininkui individualiai ir išlikti „Lietuvos ryto“ sistemoje.

– Grįžtant prie „Lietuvos ryto“ komplektacijos, svarbus žingsnis buvo Kavaliausko išsaugojimas. Ar jį matote kaip komandos veidą ateičiai?
– Antanas Kavaliauskas yra komandos kapitonas, jis turi ilgalaikį kontraktą, yra charizmatiškas lyderis, pats iš savęs reikalaujantis daug, daug dirbantis ir per treniruotes, ir už aikštės ribų drabužinėje. Be to, matome, kad jis atiduoda visas jėgas aikštelėje. Gera turėti tokį lyderį. Džiaugiamės, kad jis liko Vilniuje. Nors turėjo geresnių pasiūlymų iš kitų Lietuvos klubų, bet tai parodo, kad jis dega noru siekti tų tikslų, kurių turi mūsų klubas. 

Kalbant apie būsimą sezoną, reikia pasakyti, kad visas „Lietuvos ryto“ dvyliktukas yra pakankamai lygus. Praeitos savaitės V.Garasto taurės turnyro rungtynės su „Chimki“ parodė, kad jeigu tą dieną nesiseka kažkam, tai juos gali pakeisti kiti. Ir tai jau trenerio gebėjimas laiku vertinti situaciją, pastebėti reikiamus žaidėjus. Mačo pradžia buvo bloga, bet antrame kėlinyje išsilyginome, o trečiame nuėjome į priekį. Yra idėjiniai ir moraliniai lyderiai drabužinėje, bet aikštėje žaidėjai, kurie lemia rezultatą, kiekvienose rungtynėse gali būti kiti.

– Ar Artūro Gudaičio perviliojimas iš Kauno „Žalgirio“ yra skambiausia „Lietuvos ryto“ pergalė prieš didžiausią konkurentą už aikštės ribų?
– Nevadinčiau to perviliojimu. Tai skambios antraštės. Jis yra jaunas žmogus ir turi komandą, kuri su juo dirba individualiai. Jie nusprendė, kad Vilnius yra geriausia karjeros stotelė. Ne mes sprendėme, o jo komanda ir jis pats. Aš labai džiaugiuosi, kad Artūras geriausią tobulėjimui perspektyvą mato Vilniuje. Mes tikime, kad jis tobulės ir kaip dviejų pozicijų (sunkiojo krašto puolėjo ir vidurio puolėjo) žaidėjas, ir kaip asmenybė.

– Matome aktyvesnę „Lietuvos ryto“ veiklą su viešaisiais ryšiais – daugiau dirbama socialiniuose tinkluose, pasitempė klubo interneto svetainė, organizuojama daugiau akcijų. Ar tai irgi yra kryptis, kuriai dabar skiriate daugiau dėmesio?
– Taip, natūralu. Gyvenimas eina į priekį ir mes turime judėti. Ne tik aikštelėje, bet ir už aikštelės ribų. Labai džiugu, kad bendravimas su sirgaliais, patobulinimai duoda rezultatą. Pagal sezono abonementų pardavimą matome, kad vilniečiai yra pasiilgę bendravimo su aukščiausio lygio krepšiniu.

– Kiek parduota abonementų?
– Negaliu pasakyti skaičiaus, nes situacija keičiasi kiekvieną dieną, bet rezultatus paskelbsime, kai baigsis pardavimai. Visgi skaičiai keliasdešimt kartų viršija praeito sezono situaciją. Esame arti geriausio visų laikų rezultato.

– Gal tai reiškia, kad „Siemens“ arenoje žaisite daugiau rungtynių?
– Sugrįžimas į „Siemens“ areną buvo dar vienas svarbus vasaros darbas. Mums pavyko išspręsti tam tikrus klausimus su „Siemens“ arenos savininkais ir tuo labai džiaugiuosi. Džiaugiuosi, kad keičiasi požiūris iš paslaugos teikėjo ir užsakovo į partnerio santykius. Aišku, geriausia sostinės komanda turi žaisti geriausioje arenoje. Pagaliau visi tai suprato. Europos taurės turnyre ir rungtynes su „Žalgiriu“ žaisime „Siemens“ arenoje.

– Sakėte, kad antrų vietų nebesinori, todėl jūsų tikslai Lietuvoje aiškūs. Kokius uždavinius komandai keliate Europos taurėje?
– Eiti kuo toliau. Praeitų metų rezultatas, ketvirtfinalis, manau buvo visai geras. Matėme, kad ta komanda, su kuria kovojome ketvirtfinalyje, Izmiro „Pinar Karsiyaka“, paskui tapo Turkijos čempione, nugalėjusi dvi Eurolygos komandas. Manau, kad šiemet esame pajėgūs eiti tiek pat, o gal net ir toliau.


Rodyti komentarus
JD
NerosasDel abonementu dar karta sakau: maksimalus abonementu skaicius negali buti didesnis, nei maksimalus vietu skaicius lryto arenoje, todel, kad Siemens arenoje Lrytas zais tik dali rungtyniu. Daugiau abonementu galetu parduoti, tik jei tie abonementai butu skirti rungtynems, kurios vyks tik Siemens arenoje.


Tu cia dar syki nieko nekartok nes niekam cia neidomu. Visa tai geriau paaiskink pusdurniui arturiukui, kuris ne tik eilini syki iskelia savo apgailetina komanda, bet dar ir parduotu abenontu kieki padidina kad tik jam paciam ispudingiau atrodytu:DDD
2015-09-30
-5
Atsakyti
Del abonementu dar karta sakau: maksimalus abonementu skaicius negali buti didesnis, nei maksimalus vietu skaicius lryto arenoje, todel, kad Siemens arenoje Lrytas zais tik dali rungtyniu. Daugiau abonementu galetu parduoti, tik jei tie abonementai butu skirti rungtynems, kurios vyks tik Siemens arenoje.
2015-09-30
Atsakyti
JD
arturas97Aiskiai apsake, akd rekordas bus, beje prima karta ir as isigyjau abonenta


Jau vienas is ritfaniu pasake kad dar praeita savaite buvo 1500 tai kur tau dabar bus 5 tukst. Tu kaip buvai durnius tai taip ir likai. Neveltui ritfanis.
2015-09-29
-1
Atsakyti
JD
NerosasPraejusia savaite buvo parduota 1500, zinovas atsirado.


Debiliuk, o prie ko cia praejusi savaite? As rasiau kas buvo pries menesi. Skaityti nemoki ar eilini syki cia protinga vaizduoti bandai/ Savo proto debiliui arturiukui parasyk tikruosius skaicius nes tas balvonas jau apie 5 tukst. nusvaigo.
2015-09-29
-1
Atsakyti
JDKas is to kad gudelis kazka sako? Eiline gryna demagogija tokiems durneliams kaip tu kad tik labiau pirktu. Pries menesi oficialiai buvo zinoma kad parduota viso labo 700 abon, o dabar staiga 5 tukst:DDD Cia lygiai tokios pacios fantazijos kaip ir tavo pastovus kliedesiai kai LT rinktine patirs fiasko ar kad Saras spango kad tuoj Zalgiris prades pasiruosima sezonui be Luko:DDDDDD


Praejusia savaite buvo parduota 1500, zinovas atsirado.
2015-09-29
+1
Atsakyti
pernai mazos arenos nesurinkdavo,o siemet 5k abonementu pardave,taip taip artureli..
2015-09-29
-2
Atsakyti
JDDurneli, tau jau atsake. Jeigu tu bambukas tai ir toliau svaik savo nesamonemis. Jau nevienerius metus cia vis kliedi savo fantazijomis.


Aiskiai apsake, akd rekordas bus, beje prima karta ir as isigyjau abonenta
2015-09-29
Atsakyti
JD
arturas97Pirmas dalykas Kur parasyta kad 700 abonentu?antars dlaykas, pries menesi kaip tik ir prasidejo prekyba abonetais ir per pirmas sav 700yra labai daug+ visi atsotogauja dar, nuo rugsejo visi pradeda priktilaukiu kada apsklebs kiek, manau apie 4000-5000 bus nes sake kad rekordas bustrecias dlaykas bilietu kainos labai atpigo lyginant ne tik su pernai bet ir su uzpernaiketvirtas dalykas- sudetis lietuviskasie fakta leidzia manyti akd bus apie sausakimsa arena, jei zali netiki faktais- isitikins epr pirma geima su besiktasu


Durneli, tau jau atsake. Jeigu tu bambukas tai ir toliau svaik savo nesamonemis. Jau nevienerius metus cia vis kliedi savo fantazijomis.
2015-09-29
-1
Atsakyti
D
na ir viskas aisku, pralos pora rungtyniu ir vel leks treneris...rytu fronte nieko naujo. Darbu testinumas nesvarbu, svarbu laimet
2015-09-29
-1
Atsakyti
arturas97Pirmas dalykas Kur parasyta kad 700 abonentu?antars dlaykas, pries menesi kaip tik ir prasidejo prekyba abonetais ir per pirmas sav 700yra labai daug+ visi atsotogauja dar, nuo rugsejo visi pradeda priktilaukiu kada apsklebs kiek, manau apie 4000-5000 bus nes sake kad rekordas bustrecias dlaykas bilietu kainos labai atpigo lyginant ne tik su pernai bet ir su uzpernaiketvirtas dalykas- sudetis lietuviskasie fakta leidzia manyti akd bus apie sausakimsa arena, jei zali netiki faktais- isitikins epr pirma geima su besiktasu


Kai rytas sake ,kad pardave 700 ,Z buvo pardaves 4300 .Z tikisi is viso iki spalio 1 parduoti 5000.T.y + ~20proc.O tu kvailiuk tikiesi ,kad ryta per ta laikas uzaugins pardavimus nuo 700 iki 5000 ???
2015-09-29
+1
Atsakyti
arturas97Pirmas dalykas Kur parasyta kad 700 abonentu?antars dlaykas, pries menesi kaip tik ir prasidejo prekyba abonetais ir per pirmas sav 700yra labai daug+ visi atsotogauja dar, nuo rugsejo visi pradeda priktilaukiu kada apsklebs kiek, manau apie 4000-5000 bus nes sake kad rekordas bustrecias dlaykas bilietu kainos labai atpigo lyginant ne tik su pernai bet ir su uzpernaiketvirtas dalykas- sudetis lietuviskasie fakta leidzia manyti akd bus apie sausakimsa arena, jei zali netiki faktais- isitikins epr pirma geima su besiktasu


kaip isitikinsim - pamatysim pustusti siemens'a? ;D
2015-09-29
-2
Atsakyti
JDKas is to kad gudelis kazka sako? Eiline gryna demagogija tokiems durneliams kaip tu kad tik labiau pirktu. Pries menesi oficialiai buvo zinoma kad parduota viso labo 700 abon, o dabar staiga 5 tukst:DDD Cia lygiai tokios pacios fantazijos kaip ir tavo pastovus kliedesiai kai LT rinktine patirs fiasko ar kad Saras spango kad tuoj Zalgiris prades pasiruosima sezonui be Luko:DDDDDD


Pirmas dalykas Kur parasyta kad 700 abonentu?

antars dlaykas, pries menesi kaip tik ir prasidejo prekyba abonetais ir per pirmas sav 700yra labai daug+ visi atsotogauja dar, nuo rugsejo visi pradeda prikti

laukiu kada apsklebs kiek, manau apie 4000-5000 bus nes sake kad rekordas bus

trecias dlaykas bilietu kainos labai atpigo lyginant ne tik su pernai bet ir su uzpernai

ketvirtas dalykas- sudetis lietuviska

sie fakta leidzia manyti akd bus apie sausakimsa arena, jei zali netiki faktais- isitikins epr pirma geima su besiktasu
2015-09-29
-1
Atsakyti
JDKas is to kad gudelis kazka sako? Eiline gryna demagogija tokiems durneliams kaip tu kad tik labiau pirktu. Pries menesi oficialiai buvo zinoma kad parduota viso labo 700 abon, o dabar staiga 5 tukst:DDD Cia lygiai tokios pacios fantazijos kaip ir tavo pastovus kliedesiai kai LT rinktine patirs fiasko ar kad Saras spango kad tuoj Zalgiris prades pasiruosima sezonui be Luko:DDDDDD


700? :DDDDDD ir dar cia visi wilno degradai atbega ir aiskina savo nesamones ? :D visi navarros, OMGLOLWTF, lizinginiai ir arturai nera ryto fanai - tik paprasciausi Bnews pasamdyti troliai, kurie bando, nesekmingai beje, tampyti kitiem nervus ir taip didinti komentaru skaiciu.. garantuoju - ne vienas is tu idiotu tikrai nepirks abonimento :D
2015-09-29
+1
Atsakyti
JD
arturas97tarkim pernai buvo 200- 250 abonentu, sako kad siemet jau keliasdesimt kartu daugiau- minimum 20 kartu(kelios desimtys), isvada jau yra apie 5tukst abonentu parduoda, nors pardavimas dar nesibaige ir sake kad toliau aktyviai perkaPanagrinejus istorija tai rekordas buvo apie 4tukst, sako mkad siemet bus visu laiku rekordas, tai ir manau apie 4000-5000 abonentu, beveik vsias pirma suakstas, + kainos bvilietu galingai atpigo, yra vilties matyti vel sausakimsa siemnese eurocup'e


Kas is to kad gudelis kazka sako? Eiline gryna demagogija tokiems durneliams kaip tu kad tik labiau pirktu. Pries menesi oficialiai buvo zinoma kad parduota viso labo 700 abon, o dabar staiga 5 tukst:DDD Cia lygiai tokios pacios fantazijos kaip ir tavo pastovus kliedesiai kai LT rinktine patirs fiasko ar kad Saras spango kad tuoj Zalgiris prades pasiruosima sezonui be Luko:DDDDDD
2015-09-29
+2
Atsakyti
mama italia
man asmeniskai geriausiai atrode lrytas pagal sudeti 2011-12 su tyrece rice, valanciunu ir seibuciu priesakyje
2015-09-29
Atsakyti
jezus maryja, kiek neapykantos :)
2015-09-29
-2
Atsakyti
Oi ble kiek čia žinovų ir verksnių prisirinko.
2015-09-29
-1
Atsakyti
tarkim pernai buvo 200- 250 abonentu, sako kad siemet jau keliasdesimt kartu daugiau- minimum 20 kartu(kelios desimtys), isvada jau yra apie 5tukst abonentu parduoda, nors pardavimas dar nesibaige ir sake kad toliau aktyviai perka

Panagrinejus istorija tai rekordas buvo apie 4tukst, sako mkad siemet bus visu laiku rekordas, tai ir manau apie 4000-5000 abonentu, beveik vsias pirma suakstas, + kainos bvilietu galingai atpigo, yra vilties matyti vel sausakimsa siemnese eurocup'e
2015-09-29
-2
Atsakyti
Del gudaicio
Tai buvo bene slyksciausias jauno zaidejo nuviliojimas Lietuvos krepsinio istorijoje, nuo vasario buvo kalama i galva, kad tik eik cia bus ir eurolyga, bus ir alga didesne, ir galesi losti kur nori ir kiek nori, zodziu daug melo, apie kokia cia komanda sneka tas narkomanas, jokia cia komanda susoko parazitai jaunam bicui smegelis, dar pazadejo daug straipsniu stiliuje ir lietrityje ir jo naujai iskepta zmonele pareikalavo i vilnius ir viskas... va kas vyks uzkulisiuose, cia yra ziaurus dalykai ir cia yra issigimes parazitu klubelis, visada tik kenkiantis Lietuvos krepsiniui, o naudos nulis, parazituojati musmere cia ir viskas...
2015-09-29
+2
Atsakyti
Elektrėnai
Nu ka galima dabar bus ir sostine atvaziuot simense uz Žalgiri parèkt.
2015-09-29
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.