Nuotr.: fiba.com
Nuotr. fiba.com

Irano rinktinė Azijos čempionato aukso medalius iškeitė į bronzos apdovanojimus. Dirko Bauermanno auklėtiniai mažąjame finale 68:63 (22:10, 9:19, 13:19, 24:15) privertė pasiduoti Japonijos krepšininkus.

Rungtyių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kuomet 12:0 spurtavę iraniečiai įgijo dviženklį pranašumą (63:51). Neilgai trukus, Japonijos rinktinei kiek pavyko priartėti prie varžovų ir po Takatoshi Furukawos tritaškio skirtumas sumenko iki šešių taškų (66:60).

Tačiau tai buvo viskas, ką per likusį laiką japonai sugebėjo nuveikti ir Irano nacionalinė rinktinė šventė pergalę, leidusią užlipti ant apdovanojimų pakylos – 68:63.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo Mohammadsamadas Nikas. Komandos kapitonas per 32 aikštelėje praleistas minutes sugebėjo pelnyti daugiau nei pusę savo komandos taškų. Krepšininkas pelnė 35 taškus (4/6 dvit., 8/17 trit., 3,4 baud. met.) bei atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį.

Iranas: Mohammadsamadas Nikas 35, Hamedas Hadadi (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 10.

Japonija: Keijuro Matsui 18, Makoto Heijima 15, Takatoshi Furukawa 14, Joji Takeuchi (10 akt. kam.) 12.