Maciejus Lampe bando įveikti Antano Kavaliausko gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Antanas Kavaliauskas dėkoja „Lietuvos ryto“ gerbėjams Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
„Lietuvos ryto“ komandos šokėja Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Nicolas Laprovittola ieško laisvų komandos draugų Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Gediminas Orelikas Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Dvi skirtingos rungtynių dalys pažymėjo pirmąją Vilniaus „Lietuvos ryto“ dvikovą Europos taurėje. Iki ilgosios pertraukos įkritę į 19 taškų duobę, besibaigiant mačui vilniečiai iš jos beveik išsikapstė, tačiau pergalės pasiekti nepavyko.

Po rungtynių sostinės krepšininkai lyg susitarę kalbėjo, kad tokiai rungtynių pradžiai nėra jokių pasiteisinimų.

„Pirmą rungtynių pusė sužaidėme taip, kad blogiau ir negalėjo būti. Praleisti 50 taškų yra labai daug“, – po dvikovos kalbėjo 16 taškų pelnęs Gediminas Orelikas.

„Prametėme laisvus metimus, nesusikalbėjome gynyboje, o jie pajuto žaidimą ir buvo labai sunku žaisti“, – komandos draugui antrino Mindaugas Lukauskis.

„Lietuvos rytas“ per pirmąsias 20 minučių praleido 49 taškus, o patys pelnė vos 30.

Per trečią kėlinį vilniečiai deficitą nukirpo beveik dvigubai (55:65), tačiau vos prasidėjus ketvirtajam vėl įkrito į duobę – 57:74.

Visgi netrukus sostinės ekipa truktelėjo į priekį ir priešpaskutinę minutę priartėjo iki 79:84.

„Antroje mačo dalyje žaidėme žymiai draugiškiau, vienas kitam atmetinėjome kamuolį ir buvome labai užsivedę, – pasakojo Orelikas. – Kaip jie susikrovė 19 taškų persvarą, taip mes per du kėlinius galėjome tai panaikinti. Kalbėjome, kad reikia kovoti iki pabaigos ir taip padarėme.“

Po Lukauskio dvitaškio su pražanga „Lietuvos rytas“ buvo priartėjęs iki metimo (85:88), tačiau greiti Maciejaus Lampes taškai palaidojo viltis kovoti dėl pergalės.

„Tai, kad sugrįžome nuo minus 19 iki kelių taškų, parodo, kad ir mes turime potencialo. Tik reikia tai rodyti nuo pradžių, nepaleisti varžovų į priekį“, – aiškino Lukauskis.

Anot jo, nesėkmingai dvikovos pradžiai įtakos turėjo tai, kad mačas po ilgesnės pertraukos buvo žaidžiamas „Siemens“ arenoje.

„Pirmos rungtynės namuose, tos emocijos, „Siemens“ arena, žiūrovai, didelis noras. Galbūt tai ir truputį pakišo koją, – spėliojo Lukauskis. – Prametėme laisvus metimus, neapsigynėme, jie susikrovė pranašumą, kurį mes turėjome naikinti visas rungtynes. Tai nėra lengva, nes jų komandoje yra gerų žaidėjų, rungtyniavusių ir Eurolygoje, ir NBA.“

Kitą savaitę „Lietuvos rytas“ išvykoje kausis su Solnoko „Elaj“ komanda.

Antano Kavaliausko, Gedimino Oreliko ir Mindaugo Lukauskio komentarai po mačo:

Atrinkti (0) Visi (4)
Lukauskis po truputį tampa Ryto legenda ir Dievu. Aš netikėjau, kad jis po to kai buvo palikęs Rytą, jis į jį griš ir žais taip produktyviai, šių dienų fenomenas.

--
2015-10-15
-1
ATI
lol turkai gi ATSIPALAIDAVO ir tiek. Pries savus ziurovus Turkijoj, panasios dovanos nebegausit.
2015-10-15
+3
Gryzote i rungtynes? Nu kaip gi netaip. Cia turkai leido gryzti nes visu rungtyniu eiga buvo ju rankose ir tik pabaigoje jums nutare mesti apgrauzta kaula bei sukurti elementaria iliuzija kol galu gale buves zalgirietis nuo baudu metimo linijos pabaigoje galutinai viska palaidojo.