Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas

„Jeigu esi geras aktorius, kuriam tam tikrais judesiais pavyksta apgauti teisėją, tai čia yra ne krepšinininko, o teisėjo problema, kad jie leidžiasi mulkinami“, – savo pagrindinio amato apraiškas krepšinyje gynė aktorius, humoristas ir laidų vedėjas Mantas Stonkus.

28-erių metų žemaitis tapo pirmuoju naujosios tinklalapio „BasketNews.lt“ rubrikos „Kitomis akimis“ pašnekovu.

Šioje rubrikoje pateiksime įžvalgas žmonių, kurių profesinė veikla neturi nieko bendro su populiariausia Lietuvoje sporto šaka. Pamėginsime išsiaiškinti, kokią vietą žinomų žmonių gyvenime užima krepšinis bei į oranžinio kamuolio aktualijas pažvelgti kitu kampu.

Plungėje gimęs aktorius tinklalapiui „BasketNews.lt“ papasakojo apie savo aistrą krepšiniui, Kauno „Žalgiriui“, krepšininkų aktorystės sugebėjimus bei užsiminė norintis parodijuoti Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgį Antaną Kavaliauską.

– Kokią vietą jūsų gyvenime užima krepšinis?
– Rytą (juokiasi). Kiekvieną rytą atsikėlęs pirmiausiai naršau po krepšinio portalus. Smagiausia būna tuomet, kai prasideda NBA sezonas – vos atsikėlus ryte būna visi rezultatai ir video. Taigi, atsikėlęs ryte pirmiausiai paskaitau būtent krepšinio naujienas.

– Kokią NBA komandą palaikote?
– Greičiausiai, aš esu tas tikrasis NBA 90-ųjų vaikis, kuriam kelia nostalgiją Čikagos „Bulls“. Na, o šiuo metu aš palaikau „Golden State Warriors“. Taip pat stebiu ir abu lietuviškuosius klubus su Donatu Motiejūnu ir Jonu Valančiūnu. Be to, prie širdies dar jaučiu ir Indianos „Pacers“ komandą.

– Ar pats mėgstate pažaisti krepšinį?
– Mėgstu išbėgti į aikštelę NBA pavidalu žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Dažniausiai, jeigu kur nors netoliese yra krepšys, tai būtinai noriu rankose turėti kamuolį ir kelis kartus mesti. Labai tą mėgstu. Bet nelabai galiu sau leisti išbėgti į aikštelę ir pasistumdyti su vyrukais, nes tai yra kontaktinis sportas, todėl, kad ir žaidžiant dėl pramogos galima patirti traumą, kuri pakenktų mano profesinėje veikloje.

– Ne paslaptis, kad viešai deklaruojate savo meilę Kauno „Žalgiriui“. Kodėl palaikote būtent šią komandą?
– Nuo mažų dienų mano komanda buvo Plungės „Olimpas“, ypač tais metais, kuomet jie buvo pačiame žydėjime. Tuomet, kai „Olimpo“ nebeliko, svarbiausias pergales iškovodavo būtent „Žalgiris“, todėl nuo pat vaikystės man jis yra be galo artimas, sergu už šią komandą ir meilę Kauno klubui įsiskiepijau labai seniai.

– Ar vis dar domitės, kaip dabar sekasi gimtojo miesto „Olimpo“ komandai?
– Taip, pasiskaitinėju. Žinau, kad fanai savo salę, kurioje žaidžia komanda vadina pragaru. Prisimenu, kai eidavau pažiūrėti rungtynių, ten išties būdavo pragaras. Man atrodo, kad ten ir dabar per rungtynes sukuriama ta pati atmosfera. Kalbant apie „Olimpą“, žinau, kad šiuo metu jis nežaidžia aukščiausiame lygyje, bet komanda turi daug perspektyvių žaidėjų.

– Jau daug metų gyvenate Vilniuje. Koks jūsų požiūris į „Lietuvos ryto“ komandą?
– Lankausi rungtynėse, kai pavyksta. Šiais metais esu labai laimingas, kad miesto, kuriame gyvenu, komanda grįžta į didžiąją areną. Man atrodo, kad to labai trūko. Taip pat Vilniaus klube turiu gerų pažįstamų, todėl esu priverstas sirgti ir už komandą, kuri yra principinė varžovė „Žalgiriui“. Bet aš visada sergu už Lietuvos krepšinį ir savo šalies ekipas – „Lietuvos rytą“, manau, taip pat palaikysiu. Galbūt netapsiu fanu, tačiau būsiu tas, kuris lankosi rungtynėse. Žmonės, kurie rungtyniauja Vilniaus komandoje, nesitiki, kad palaikysiu juos per grandų derbį (šypsosi).

– O kaip vertinate „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ fanų priešpriešą?
– Man atrodo, visose populiariausiose sporto šakose priešprieša tarp fanų egzistuoja ir tai yra neišvengiama. Manau, kad tiems žmonėms, kurie reiškia neapykantą ir mušasi, šis dalykas yra vienintelis gyvenimo džiaugsmas ir to nepakeisi. Neįleisi į rungtynes – jis mielai sutiks pasimušti po mačo. Mano nuomone, tai nėra sirgaliai, jie – eiliniai chuliganai, kuriems tai yra gyvenimo būdas. O jis kyla iš žmogaus išprusimo, išsilavinimo ir aplinkos, kuri žmogų formavo.

– Jūsų draugas ir kolega „Humoro klube“ Paulius Ambrazevičius yra prisiekęs „Lietuvos ryto“ gerbėjas. Ar retkarčiais patraukiate Paulių per dantį dėl penkių iš eilės nesėkmingų sezonų?
– Ne, vienas kito per dantį netraukiame, bet prieš pat sezoną, pamatę galutines komandų sudėtis, padiskutuojame. Esame tie, kurie adekvačiai žiūri į savo palaikomą komandą ir supranta, kokia yra tikimybė tame sezone iškovoti titulus. Man atrodo, kad šio sezono LKL finalai pagaliau vėl bus įdomūs ir pamatysime septynerias rungtynes. Kaip krepšinio mėgėjas, to labai norėčiau.

– Esate labiau santūrus ar emocingas krepšinio gerbėjas?
– Labai emocingas – rėkiu, keikiuosi ir nervingai stebiu rungtynes. Kalbant apie „Žalgirio“ mačus, nėra geresnės vietos už E tribūną. „Siemens“ arenoje sėdžiu kitose vietose. Taip pat kartais nuvykstu į Klaipėdos areną, todėl tie žmonės, kurie yra matę mane arenose ir skaitys šį intervių, galės linksėdami galvomis sutikti dėl mano audringo rungtynių stebėjimo.

– Jūs – humoristas, kuris nevengia pasisakyti įvairiomis temomis, tarp jų ir apie sportą. Kaip manote, kur yra riba tarp paprastos kritikos ir dalykų, kuriuos nesekmės atveju išsako ne vienas Lietuvos krepšinio sirgalius?
– Aš tiesiog galvoju, kad visa išsakoma kritika turi būti adekvati. Manau, kad jei žmogus reiškia savo nuomonę viešai, tos mintys privalo būti konstruktyvios. Peržengti ribas yra labai paprasta, bet viskas priklauso nuo to, kas tą kritiką išsakė. Jeigu socialiniame tinkle beprasmišką komentarą parašytų, tarkime, Rimas Kurtinaitis, tada toks pasisakymas skambėtų visiškai kitaip, nei tai būtų parašyta trylikamečių mergaičių.

– Ne viena Europos rinktinė yra natūralizavusi bent po vieną užsienio krepšininką, o Lietuvoje kiekvienais metais pasigirsta kalbų apie aukšto lygio įžaidėjų trūkumą.
– Manau, kad mums nereikėtų to daryti. Galvoju, kad bėda yra krepšinio mokyklose. Atsirado spraga, nes geriausi krepšininkai buvo aukštaūgiai, jiems buvo skiriama daugiausiai dėmesio, o žemesnieji buvo pamiršti. Šią bėda man yra minėjęs vienas krepšinio treneris ir panašu, kad netrukus ateis tas laikas, kai krepšinio mokykos susipras ir skirs vienodą dėmesį visiems krepšininkams.

– Esate sukūręs ne vieną personažą teatre ir televizijoje. Ar niekada nebuvo kilusi idėja parodijuoti kurį nors Lietuvos krepšininką?
– Jeigu dabar reikėtų pašiepti kurį nors krepšininką, tai būtų Antanas Kavaliauskas – už tuos žodžius, kad jis niekada nežais „Žalgiryje“. Kalbant rimtai, aš tikrai nepykstu ant Antano. Tai buvo gražus poelgis jo komandos atžvilgiu. Kita vertus, manau, kad jį parodijuoti būtų lengviausia – tereikėtų apsiklijuoti veidą plaukais (juokiasi).

– Kas, jūsų nuomone, krepšinio pasaulyje turi geriausią humoro jausmą?
– Aišku, broliai Lavrinovičiai yra nemirštanti klasika. Apskritai, man atrodo, kad krepšinio žmonės yra santūrūs tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Gerą humoro jausmą turėtų turėti Rimas Kurtinaitis ar Jonas Kazlauskas, kuris yra kietas žmogus, bet man atrodo, kad būtent jis ir turi gerą humoro jausmą.

– Ką manote apie vaidybą ar įvairių traumų simuliavimą sporte?
– Sakoma, kad jeigu išeini į aikštelę, tuomet turi bet kokiu būdu pasiekti pergalę. Čia yra vienas iš būdų. Jeigu tu esi geras aktorius, kuriam tam tikrais judesiais pavyksta apgauti teisėją, tai čia yra ne krepšinininko, o teisėjo problema, kad jie leidžiasi mulkinami.

– Kas jūsų atmintyje įstrigęs kaip geriausias krepšininkas-aktorius?
– Pats geriausias visų laikų krepšininkas žaidimo ir vaidybine prasme buvo Arvydas Macijauskas. Tai buvo žaidėjas, kuris galvos judesiais sugebėdavo sudramatizuoti kiekvieną savo judesį ir pražangą prieš jį. Arvydas buvo vertas krepšinio Oskaro statulėlės.

– Kaip „Žalgirio“ aistruoliui, Rudy Fernandezas jums greičiausiai kelia ne pačius geriausius prisiminimus?
– Na, Paulius (Jankūnas – aut.past.) šiais metais su juo susitvarkė (juokiasi). Todėl man atrodo, kad viskas jau atsiskaityta ir pamiršta.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (15)
bobanas
ČIA APIE KREPŠINI AR APIE BBZ KĄ? MANAU APIE KREPŠININKUS RAŠO O NE APIE VISUS KAS APIE KAŠĮ PAKALBA... B.NEWS ŽEMAS PILOTAŽAS.. NEGALIT VIDEO PO IŠVYKOS RUNGTYNIŲ ĮMEST SU TRENERIU KOMENTARU O APIE STONKU RAŠOT :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
+1
Atsakyti
KaravanasPirma žemaičių kalba yra NE TARMĖ, jis yra KALBA (Samogitia).


Laikyk arklius, sūneli. Čia tik tamstos projekcija (noras=faktas). Yra iš esmės tik vienas atvejis, kai tarmė, kurią kitų tarmių atstovai supranta, imama laikyti kalba: kai tai nutinka dėl politinių priežasčių (pvz., panašiai kalbama gretimose valstybėse, bet dėl politinių sumetimų tai laikomos atskiromis kalbomis). Jeigu tokių politinių priemonių ir motyvų nėra ir vieni kitus puikiai supranta, nėra jokių priežasčių daryti iš tarmės kalbą. Gal jei senieji amžiai būtų užsitęsę dar porą tūkstančių metų, o šios tarmės, veikiamos kaimyninių tarmių įtakos būtų vystęsi savo keliu, gal ir būtų nutolę tiek, kad šiandien nesuprastume vieni kitų ir turėtume atskiras kalbas, bet taip nenutiko. Tai istorinis faktas. Aš, būdamas dzūkas, laisvai suprantu žemaičių tarmę. Niekada gyvenime jos nesimokęs, prie jos nesipratinęs. Dabar man papasakokite, kiek dar tamsta suprantate „kalbų“, kurių gyvenime nesate mokesis specialiai, ir suprantate tik dėl to, kad mokate gimtąją kalbą?
2015-10-18
+1
Atsakyti
Humas
humoristas..? bent kelias knygas (ne bibliją ir I Care katalogą) perskaičiusiems toks "humoras" kelią nuoširdų nusivylimą žmogumi. todėl prašau: neterškite Krepšinio su šitais veikėjais.
2015-10-18
Atsakyti
MindinhoKoks jis vilnietis? Nuo kada žemaičiai būna iš Vilniaus? Eilinis kaiminis tas Stonkus ir tiek.


PabegelisAtvaro runkeliai i Vilniu ir iskart patampa vilnieciais,tik is tarmes ir elgesio iskart matosi,kad tai patys tikriausi muzikai :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Oho, kiek daug "intelektualių'' , ne mužikų. Tiesiog matosi vilniečiai kokie išprusę yra.

Gal užteks čia loti kaimas? Juokingai atrodo, kad kažkoks vilnietis aiškina, kad tas kaimietis ar mužikas? Pagal ką sprendi? Pagal tarmę? Pirma žemaičių kalba yra NE TARMĖ, jis yra KALBA (Samogitia), nors vilniečiai turi juk žinoti, visi esat ten išsilavinę, ne lygis bendrauti iš mažesnių miestų, juk mužikas. O elgesys ''mužikiškas'' gali būti pas visų: vilniečių, kauniečių, šiauliečių.

Reziume, tai patys ''vilniečiai" (žinoma ne visi) tokie kaip patys jūs patys kilę iš kaimų, bet vaizduoja kažkokį ''elitą'' nors pačių mentalitetas ir elgesys kaip kokių mužikų. O įdomių ir intelektualių žmonių galima rasti visuose Lietuvos užkampiuose, tokių pat kaip ir Vilniuje ar Kaune esančių. O Stonkus įdomiai pakalbėjo, taip ir reikia, nei kažkokio nusikalbėjimo ar dar kažko.

Linkėčiau jums kitus žmones gerbti, o ne rodytis kokie mužikai esat.

O kai kuriems dar pasiūlyčiau paskaityti kas yra parašyta, nes aiškiai yra parašyta kokia čia rubrika.
2015-10-18
-3
Atsakyti
To uwe
Pagal tavo komentarą pats nesi didelio IQ asmuo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
+1
Atsakyti
Pabegelis
Atvaro runkeliai i Vilniu ir iskart patampa vilnieciais,tik is tarmes ir elgesio iskart matosi,kad tai patys tikriausi muzikai :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
+2
Atsakyti
uwe
dziugu kad uz Zalgiri serga visi protingi zmones, o uz ryta serga tik zemo intelekto ir kulturos buduliai
2015-10-18
-2
Atsakyti
bn
kas čia, žmonės.lt?
2015-10-18
+1
Atsakyti
Koks jis vilnietis? Nuo kada žemaičiai būna iš Vilniaus? Eilinis kaiminis tas Stonkus ir tiek.
2015-10-18
-3
Atsakyti
djgaffer
Labai geras interviu.Teisingai Stonkus pašnekėjo.Daugiau tokių straipsnių.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
-1
Atsakyti
Kowenskas petuchasPabegau is mirusio miesto i sostine,bet zalgiri vistiek palaikau,kaip ir visos Lietuvos garsenybes.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Tik, tai dar karta irodo, kad Zalgiris visos Lietuvos komanda, o kas jum Wilenskam belieka tik kaip stumti. Vilniuje taip pat labai didele tu paciu Vilnieciu palaiko Zalgiri, bet jeigu ka, tai ar taip ar taip jau seni faktai cia, bet ka jum be daryti skaudu, tai belieka tik stumti.
2015-10-18
-3
Atsakyti
PATYS TEISINGIAUSI ZODZIAI VERTI CITATOS
– O kaip vertinate „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ fanų priešpriešą?

– Man atrodo, visose populiariausiose sporto šakose priešprieša tarp fanų egzistuoja ir tai yra neišvengiama. Manau, kad tiems žmonėms, kurie reiškia neapykantą ir mušasi, šis dalykas yra vienintelis gyvenimo džiaugsmas ir to nepakeisi. Neįleisi į rungtynes – jis mielai sutiks pasimušti po mačo. Mano nuomone, tai nėra sirgaliai, jie – eiliniai chuliganai, kuriems tai yra gyvenimo būdas. O jis kyla iš žmogaus išprusimo, išsilavinimo ir aplinkos, kuri žmogų formavo.
2015-10-18
+1
Atsakyti
Kowenskas petuchas
Pabegau is mirusio miesto i sostine,bet zalgiri vistiek palaikau,kaip ir visos Lietuvos garsenybes.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
+1
Atsakyti
Kaunas
Girdėjau sklido mitai ir legendos kad ir Kaune galima atrasti viena kitą protingai mastanti bet greičiausiai tai ir liks tik mitais ir legendomis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
-1
Atsakyti
old
Gerai cia papoatringavo,jau visiems aisku ,kad lietuvos visos garsenybes palaiko zalgiri,nors jos ir vilniuj gyvena.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-18
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.