Nuotr.: kkcedevita.hr
Nuotr. kkcedevita.hr

Tinklalapio „BasketNews.lt“ vyriausiasis redaktorius Jonas Miklovas nuo šiol kiekvieną pirmadienį pateiks savo praėjusios savaitės krepšinio įvykių apžvalgą. Pirmąjį įrašą rasite paspaudę čia.


Šešiolikmetis Džananas Musa praėjusią savaitę tapo vienu jauniausiu visų laikų Eurolygos žaidėju. Jaunasis bosnis ne tik išbėgo į aikštę, bet ir padarė tai būdamas starto penkete bei pelnė pirmuosius Zagrebo „Cedevita“ sezono taškus.

Vasarą Europos jaunučių čempionato Kaune žiūrovus žavėjęs bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę į viršūnę atvedęs 203 cm ūgio gynėjas aikštėje praleido vos 4 minutes, tačiau per jas spėjo pelnyti 4 taškus ir susirinkti dvi pražangas. Dengiant ne bet ką, o patį Vassilį Spanoulį.

Musa Eurolygoje debiutavo būdamas 16 metų, 5 mėnesių ir 7 dienų amžiaus. Už jį jaunesnis Eurolygoje į aikštę išbėgęs yra tik vienas krepšininkas – Ricky Rubio. Ispanas tai padarė būdamas 16 metų ir 3 dienų.

Musa debiutas nebuvo vienintelis pirmąjį Eurolygos turą. Jau kitą dieną, penktadienį, aikštėje lakstė dar du šešiolikmečiai! Madrido „Real“ komandos gretose pirmą kartą Eurolygoje žaidė Luka Dončičius (16 metų, 7 mėnesiai, 18 dienų), o Stambulo „Fenerbahce“ gretose debiutavo Omeras Yurtsevenas (16 metų, 9 mėnesiai, 1 diena).

Kad 3 šešiolikmečiai per dvi dienas debiutuotų tokio lygio turnyre kaip Eurolyga, yra neįtikėtinai reta. Kaip reta? Pavyzdžiui, antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje, NKL, šį sezoną bent vienas rungtynes žaidė taip pat vos 3 šešiolikmečiai.

LKL pirmenybėse apskritai net nėra šešiolikmečių – jauniausias žaidėjas yra 17 metų ir 6 mėnesių Aistis Pilauskas, priklausantis Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Jaunimas (20 m. ir jaunesni) LKL klubuose
Komanda Žaidėjai
Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2
Prienų-Birštono „Vytautas“ 2
Panevėžio „Lietkabelis“ 2
Alytaus „Dzūkija“ 2
Klaipėdos „Neptūnas“ 1
„Šiauliai“ 1
Kauno „Žalgiris“ 0
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 0
Utenos „Juventus“ 0
Be abejo, tokie talentai kaip Musa ar Dončičius nesimėto ant kiekvieno kampo ir tokių jaunų žaidėjų, rungtyniaujančių su vyrais, nerasime daug visame pasaulyje. Tačiau jaunų žaidėjų skaičiai LKL ir NKL pirmenybėse rodo, koks sudėtingas yra jauno krepšininko žingsnis į aukščiausio lygio krepšinį.

Visoje LKL rungtyniauja vos 10 žaidėjų, kurie yra 20 metų arba jaunesni. NKL tokių jaunuolių yra 71.

Šie skirtumai būtų dar didesni, jeigu ne šią vasarą priimta taisyklė, kuria leidžiama LKL klubams turėti po du krepšininkus, 20 metų ir jaunesnius, kurie sezono eigoje gali laisvai judėti tarp LKL ir NKL.

Pasinaudodami šia taisykle, „Lietuvos ryto“ vadovai Raseinių „Rasams“ paskolino Edviną Šeškų, tačiau bet kada galės jį susigrąžinti. Panevėžio „Lietkabelis“ taip pat naudojasi šios taisyklės privalumais – dvidešimtmetis šios ekipos narys Gediminas Žalalis jau spėjo sužaisti penkerias rungtynes NKL ir trejas – LKL.

Jaunimas (20 m. ir jaunesni) NKL klubuose
Komanda Žaidėjai
Kauno „Žalgiris-2“  12
Vilniaus „Perlas-MRU“ 10
Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ 7
„Šilutė“ 7
Raseinių „Rasai“  7
Jonavos „Petrochema-Dextera“ 6
Joniškio „Delikatesas“  4
„Mažeikiai“ 3
Šakių „Vytis“  3
Molėtų „Ežerūnas-Karys“  3
„Telšiai“ 2
 Panevėžio „Lietkabelis-2“ 2
„Palanga“ 1
Jaunas krepšininkas negauna daug žaisti pagrindinėje komandoje, todėl bet kada gali stažuotis silpnesnėje lygoje. Skamba logiškai, ar ne?

Pasirodo, kad ne visiems. Prieš sezoną NKL posėdyje svarstant šios taisyklės priėmimą, kilo daugybė diskusijų ir šis nutarimas buvo priimtas tik per plauką.

Lygiai taip pat aktyviai dėl šios taisyklės įgyvendinimo diskutuota ir RKL – trečios pagal pajėgumą šalies lygos – susirinkime. Galiausiai ir ši lyga pritarė, kad LKL klubai gali pasiskolinti arba paskolinti RKL du krepšininkus iki 20 metų.

Ši taisyklė leis talentingiausiems jaunuoliams pajusti, ką reiškia rungtyniauti su aukščiausio lygio (LKL) komanda, bet tuo pačiu daugiau žaisti žemesnėse lygose.

Iki tol tokios galimybės nebuvimas galėjo turėti įtakos tam, kad sparnus iš Lietuvos ėmė kelti vis jaunesni krepšininkai.

Tadas Sedekerskis būdamas 15 metų sudarė sutartį su Vitorijos „Laboral Kutxa“ komanda. Tomas Balčiūnas, būdamas 16 metų, pasirašė kontraktą su „Barcelona“ klubu. Septyniolikmetis Arnoldas Kulboka padėjo parašą sutartyje su Bambergo „Brose Baskets“.

Šie jaunuoliai žaidžia ne pagrindinėse Ispanijos ar Vokietijos krepšinio lygose, tačiau jau dabar aišku, kad artimiausiu metu jie nepaliks jokio įspaudo mūsų nacionalinėse lygose – LKL ar NKL.

Kiek kitokį kelią renkasi Grantas Vasiliauskas, talentingiausiu 16-mečiu Lietuvoje laikomas krepšininkas.

Grantas Vasiliauskas
Grantas Vasiliauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
Nors prieš sezoną 203 cm ūgio Vasiliauskas sportavo su Alytaus „Dzūkijos“ komanda, sezoną jis pradės RKL pirmenybių B divizione, Alytaus „SRC-Dzūkija“ ekipoje. Šioje komandoje ir šioje lygoje jis rungtyniavo ir pernai, kuomet būdamas vos 15 metų aikštėje praleisdavo po 28 minutes ir pelnydavo po 8,7 taško.

Artėjantį sezoną jam numatomas dar rimtesnis vaidmuo puolime ir bent iki naujų metų treneris Sigitas Krukis neplanuoja jo skolinti kitoms komandoms.

„Kalbėjome su žmonėmis, kurie išmano krepšinį, ir apsisprendėme, kad bent iki naujų metų jis žais RKL, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ apie Vasiliauską pasakojo Krukis. – Jaunam žaidėjui reikia pataikyti į tinkamą terpę, turėti tinkamą trenerį, kuris su juo daug dirbtų. Tas jaunas žaidėjas turi turėti savo vaidmenį komandoje. Turime daug pavyzdžių, kaip jaunas žaidėjas perlipa per aukštą kartelę, atsiduria per geroje komandoje, negauna žaisti, ir sunyksta. 

Tai subtilus klausimas. Negaliu pasakyti, kad mes darome teisingai ar neteisingai. Gal po kelių metų reikės pripažinti, kad padarėme klaidą? Šiuo momentu atrodo taip teisinga, kaip darome.“

Krukio žodžiams pagrįsti pavyzdžių nereikia ieškoti toli. Vilmantas Dilys yra jauniausias visų laikų Lietuvos krepšininkas, debiutavęs Eurolygoje. Tai jis padarė būdamas 17 metų, 1 mėnesio ir 12 dienų.

Kam priklauso antras rezultatas? Donatui Motiejūnui, kuris debiutavo būdamas 17 metų, 1 mėnesio ir 18 dienų.

Abu tuo metu buvo velniškai talentingi, abu debiutavo praktiškai identiško amžiaus, tačiau skirtingi požiūriai į darbą ir skirtingi karjeros sprendimai lėmė tai, kad vienas dabar pradės ketvirtą sezoną NBA, o kitas rungtyniauja Prienuose.

Abu juos sieja ir tai, kad karjeras „Žalgiryje“ pradėjo prieš tai pažaidę NKL, „Žalgirio“ dublerių komandoje. Ši ekipa paskutinius kelis metus yra vienintelė, kurios gretose taip ryškiai atsiskleidžia jauni žaidėjai.

Per paskutinius 3 sezonus vos 3 krepšininkai, jaunesni nei 20 metų, buvo tarp 10 naudingiausių NKL žaidėjų: Artūras Gudaitis (2012/2013 m. sezonas), Donatas Tarolis (2013/2014) ir Lukas Lekavičius (2013/2014 m.).

Pernai tokio žaidėjo NKL nebuvo nė vieno.

Žingsnis iš jaunimo į vyrų krepšinį yra bene pats sudėtingiausias bet kuriam krepšininkui ir niekas negali garantuoti, kad anksti debiutavęs aukštame lygyje, jame žaisi ir po 10 metų.

„Galėtume Vasiliauską jau dabar registruoti „Dzūkijos“ komandoje, jis išbėgtų į aikštę, palakstytų 5 minutes, gautų kamuolį 3 kartus ir visi plotume katučių? Reikia žinoti savo vietą ir kilti stabiliai. Norisi, kad vaikas gautų žaisti“, – aiškina Krukis. 

Kol naudingiausias U16 čempionato žaidėjas apšyla kojas Eurolygoje, naudingiausias to paties čempionato Lietuvos rinktinės žaidėjas ruošiasi sezonui RKL pirmenybėse. Ir niekas dabar negali pasakyti, kuris iš šių vaikinų renkasi teisingesnį kelią.


Praėjusią savaitę atkreipiau dėmesį į...

...Maskvos CSKA areną. Eurolygoje taisyklės galioja visiems, išskyrus CSKA. Turbūt tokią išvadą galima daryti matant nesikeičiančią CSKA salę. A licenciją turintis Rusijos klubas žaidžia sovietinius laikus menančioje ir vos 5000 vietų turinčioje sporto salėje, kurios interjeras ir eksterjeras prasilenkia su bet kokiais aukštais standartais, kuriuos sau ir kitiems kelia Eurolyga.

...stringančius Eurolygos technologinius sprendimus. Eurolyga tik pirmųjų oficialių sezono rungtynių išvakarėse pristatė naują tiesioginių transliacijų platformą. Tai reiškia, kad lyga prarado krūvą pinigų, kuriuos galėjo susirinkti pradėjusi reklaminę kampaniją bent mėnesiu ar dviem anksčiau. Net ir startavusi, naujoji sistema dar nėra tobula – joje neatsiranda pilni rungtynių įrašai, tačiau šiemet, priešingai nei anksčiau, Lietuvoje neblokuojamos Kauno „Žalgirio“ rungtynės (papildymas: panašu, kad rungtynės bus blokuojamos ir toliau, tik pirmąją savaitę jos buvo matomos).

Kitas Eurolygos atsinaujinimas sukėlė kur kas daugiau nepatogumų – oficialioje lygos mobilioje aplikacijoje nebeliko galimybės tiesiogiai stebėti rungtynių rezultatus. Rezultatai su statistika įvedami tik po rungtynių ir vėluojant. Reikia tikėtis, kad bėgant sezonui tai bus išspręsta.

...nesikeičiančią „Viasat Sport Baltic“ politiką. Savaitės viduryje paskelbę, kad dar penkerius metus mums rodys Eurolygą, po to šio kanalo atstovai pademonstravo, kad nesiruošia nė kiek kelti transliacijų kokybinės kartelės. Komentatorius išvykose? HD transliacija? Autorinė laida prieš transliaciją ar per ją? Pamirškite, to nėra ir artimiausiu metu nebus. Plačiau apie tai – rytoj.


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (20)
to zirnisTu bent šiokį tokį supratimą apie šių laikų sporto industriją turi? Prieš kliedėdamas apie politikus, lobistus ir pan, pasiskaityk kad ir apie tą pačią EPL.


apie JAV sporto industrijos modeli, tai turiu kazkiek pastebejimu, o Europos krepsinio industrija tegaliu pavadinti visokiu atskiru interesu misraine, kiekvienas ziuri tik savo kisenes ir tiek, klubai eina i minusa, lyga uzdirba kazka, transliuotojai randa nisa, zaidejai gauna pinigus, kuriu neimanoma klubui uzsidirbti, bet kadangi yra kazkokiu interesu tai finansuojanciu tai ir sukasi balaganas.

O EPL, tai cia vel, kazkas savotisko, dalyviai dalinasi milijardus, bet vistiek sugeba prasiskolinti, kitus finansuoja pamise arabai ar rusas, vietiniai zaidejai nevaidina ryskaus vaidmens. Kas dirba atsakingai, ten ir gali ten tvariai egizstuoti, bent toks pliusas EPL'ui, bet ten velgi tas europietiskas mastymas ir varo daugeli i totalu minusa, jei nebutu amerikietis Arsenal vadovas, tai ir jie varytu i minusa su Usmanovo milijonais
2015-10-20
Atsakyti
djgaffer to tundra64
Skųstis tikrai nesiskundžiu ir džiaugiuosi,jog turim tokią jaunų žaidėjų ugdymo kalvę,kaip A.Sabonio KM.Tiesiog manau,kad daugiau reikėtų dirbti su jaunų žaidėjų psichologija.Aišku,viskas atsiremia į patį žaidėją ir ne visi yra,kaip Lekavičius,kuris,būdamas 21 m.,demonstruoja tokius šaltus nervus.Čia ir gaunasi tas užburtas ratas-lyg ir yra jaunų žaidėjų,kuriuos jau būtų galima pratinti prie EL krepšinio,bet atsiranda rizika,kad jam blogai sužaidus,jis ateitį pradės savimi nepasitikėti.To pasekoje,iš perspektyvaus žaidėjo su šviesia ateitim gali tapti tik eiliniu vidutinioku vien dėl to,kad buvo silpnas psichologiškai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-20
+3
Atsakyti
djgafferSudėtinga,bet tuo pačiu labai opi tema dėl mūsų jaunimo integravimo į vyrų krepšinį.Man asmeniškai visada imponavo Barcos ir Realo strategija leisti jaunus žaidėjus apsišaudyti stipriausiose Europos lygose.Ypač patinka trenerių pasitikėjimas jaunais žaidėjais.Vat čia ir yra mūsų problema-trenerių nepasitikėjimas mūsų jaunimu.Bet vėlgi-kažkuris treneris nesenai gerai pasakė:mesdamas jauną žaidėją į katilą labai rizikuoji,nes sužaidus prastai,jaunuoliui tai gali stipriai mušti per psichologiją ir pasitikėjimą savimi.Ir ateitį jis jau nebūtų toks užtikrintas savimi.Daug kas priklauso nuo trenerio,bet taip pat daug priklauso nuo jauno žaidėjo psichologinio tvirtumo.Čia ir gaunas toks užburtas ratas.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


na, žmogau, ne visi klubai pajėgia turėt tokius jaunus žaidėjus, kokius susirenka Barsa su Realu :) Šiaip jau Žalgiris su talentingiausiu jaunimu tikrai gerai ir protingai dirba, tai mums kaip ir labai skūstis nederėtų. Gaila aišku kad keli LKL klubai užsiima ne savo jaunimo ugdymu, o pačios žemiausios kategorijos legionierių bandymais, nes tai daug pigesnis ir mažiau vargo reikalaujantis variantas.
2015-10-20
+3
Atsakyti
pukis
Transliacijos.. Dieve dieve kokoam zemam lygyje yra eurolyga...nba juda toliau i prieki, daro babkes nejuokingai, hd, nba apzvalgos, rakursai interviu su zaidejais ir treneriais,.pries ir po rungtyniu. Nfl jau keli metai atgal pradejo transliuot 3d, o eurolyga net arenose graudu but... Taip nba daug broko, taciau savininkai mokedami simtais milijonu vienam zaidejui vis tiek darosi babkes.l, netgi neskaitant kad nera reklamu anr marskineliu. O pas mus eurolygos klubus turi savivaldybes selpti...

Ka jau bekalbet apie kases populiarinima, specialias laidas. Kad ir shaq in da fool. O musu grybai nesugeba net komentatoriaus nusisust i varzybas, jau nekalbant kad tautai religija padare per prievarta mokama...

Europoj apart futbolo fanu kurie nemokamai gauna ateiti ir kases pazet, kaip barca, real, cervena zvezda ir panasiai, tik musiskiai moka dideles babkes kad pazet kases...

Antra paciam kasiui po naujos nba sutarties eurolygoj bus batai, jau dabar labai idomu ziureti kaip varzybos nepaprasto gtozio baigiasi rezultatu 52:53... Absurdas.

Musu kases ugdymas yra didelis meshlo gabalas, kazkokie pseudo treneriai vaikus aukleja, javyokas kases trenerio magistras..... Kada spejo pasakykit man? O paskui tokiem anciukam duoda vaikus treniruot. Didis zaidejas nereiskia kad bus treneris geras. Musu kases mokyklos padare tokia sistema kad jei nesi 13 metu. Ir zemesnis nei 190cm ugio nepriims i rimta kases mokykla. Visi vaikosi antro sabonio, o paskui kiekvienais metais verkiama rinktinej nera izaidejo.. Tas pats kalnas yra sg o ne pg.. Tik is bedos privertem ji pg lost, ir stebimes kad dvimetrinis beveik izaidejas turi auksta driblinga...

Europos kases rietenos it sovietiniu laiku mastysena nuves visai i bedugne. Dar ir savus kandudatus deleguodami i eurolygos vadovybe, nesugebam perlipti per rietenas savo, apmetom kaip marciulioni per spauda rietenom pavydu ir panasiai, o paskui stebimes kad esam 3 pasaulyje pagal pajeguma o sedim europos kases uzribyje ir verkiam kad musu niekas neuzsistoja... Kas uzsistos? Serbas prancuzas ar ispanas?

Isvis su tokia politika siulyciau uzkalti musu sporto sales faniera, isparceliuoti komandas ir pamirsti toki sporta kaip krepsini.

Po vieno pralaimejimo drabstomes purvais ir reikalaujam kad galvos lektu... Apipilam devyniais aukstai atlieku musu rinktine, o islose tai prisilupam alaus ir einam dievint. Atsilikusiu lopu krastas vienu zodziu....

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-20
-2
Atsakyti
Markošvilis 15`os debiutavo EL: http://www.euroleague.net/main/results/s...!boxscore
2015-10-20
Atsakyti
Anonimas
Arnas Velicka

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-19
Atsakyti
to zirnis
Tu bent šiokį tokį supratimą apie šių laikų sporto industriją turi? Prieš kliedėdamas apie politikus, lobistus ir pan, pasiskaityk kad ir apie tą pačią EPL.
2015-10-19
Atsakyti
Del viasat tai labai liudna, kad tokie dalykai egzistuoja. Viasat lobistai nupirko politiku trupe, kurie ir prastume tokia tvarka, krepsinis toli grazu nera dar tiek populiarus, kad visoms salims kurtu nauda, bet kazkieno kisenes interesai pas mus visada auksciau uz bendra interesa.

Antra, viasat siulo susni rusisku kanalu, kuriu net neimanoma atsisakyti. Zurnale Valstybe klause apie sita reikala, kad nera Lietuvoje laisves renkantis mokamu kanalu sarasa, kazkas taip pat reguliuoja ir GALA televizjos tinkleli, kai uz tave nuspresta, kad mokesi ir rusu televizjoms.

Prisiminimui, vienos politikes kliedesiu. Iseina, kad per mokama kanala rodo tiesiogiai, bet ne tiesiogiai ir nesimato alkoholio reklamu..

D. Teišerskytės – Vienintelė problema ta, kad transliuoti sporto varžybų tiesiogiai negalima, nes jose yra reklamuojami alkoholiniai gėrimai. O yra taisyklė, įstatymas, kad alkoholinių gėrimų reklama gali būti tik po vienuolikos vakaro. Tai – vienintelė priežastis.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sportas/kitos-sporto...
2015-10-19
+1
Atsakyti
xxl
pagal poltargeista ar kaip jis ten... visiems jauniems krepsininkams greciau dingt is Lietuvos nes vaiku treneriai mazarasciai. keista tada kaip Lietuva yra antra po Turkijos pagal jaunimo rinktiniu rezultatus.gal rinktiniu zaidejus renge didziarasciai uzsienio specialistai ? rasant komentara reiktu atsargiau rinktis zodzius ,intelektuale poltargeistai
2015-10-19
+1
Atsakyti
djgaffer
Sudėtinga,bet tuo pačiu labai opi tema dėl mūsų jaunimo integravimo į vyrų krepšinį.Man asmeniškai visada imponavo Barcos ir Realo strategija leisti jaunus žaidėjus apsišaudyti stipriausiose Europos lygose.Ypač patinka trenerių pasitikėjimas jaunais žaidėjais.Vat čia ir yra mūsų problema-trenerių nepasitikėjimas mūsų jaunimu.Bet vėlgi-kažkuris treneris nesenai gerai pasakė:mesdamas jauną žaidėją į katilą labai rizikuoji,nes sužaidus prastai,jaunuoliui tai gali stipriai mušti per psichologiją ir pasitikėjimą savimi.Ir ateitį jis jau nebūtų toks užtikrintas savimi.Daug kas priklauso nuo trenerio,bet taip pat daug priklauso nuo jauno žaidėjo psichologinio tvirtumo.Čia ir gaunas toks užburtas ratas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-19
Atsakyti
Jonas Miklovaszirni, ar toj pačioj JAV 16mečiai žaidžia su vyrais? Atėję NBA naujokai 19-20 metų stringa žaisdami su vyresniais, nors yra žiauriai talentingi. Todėl čia klausimas ne apie tai, kaip kas dirba, o kada laikas pradėti su vyrais žaisti.


as ir sakau, kad JAV sistemoje nera tokio burdako, kaip Europoje, kur jauna zmogu ima zaisti su profesonalais, jauan zmogus malasi po lygas, klubus. JAV viskas nuosekliai sudeliota kiekviena amziaus grupe daro, tai kas tuo metu yra svarbu ir jie gauna geriausius rezultatus.

Ir kaip pastebit po NCAA jie budami 20-21 metu yra labiau pasirenge zaisti su vyrais nei pas mus +3-4 metais vyresni zmones jau atzaide keliose lygose, pakeite ne viena kluba, zaide uz univesiteta ir dar kiekviena vasara pazaide uz U rinktines.

O atsakant kada juos imti tai paprastas - tada kai jie pasirengs, irodys savo pranasuma tarp bendraamziu. Tame ir visa esme, kad turi buti kazkokia kartele, kuria turetu iveikti norintis zaisti krepsini ir is to uzdirbti pinigus.
2015-10-19
+1
Atsakyti
cimas
Kad pirmame ture iš mobilaus puikiausiai pavyko sekti livescore.
2015-10-19
Atsakyti
zirnisPonas Jonai, kokias cia teorijas kuriate? Kad nera tvarkos, tai tiesa, bet tai visai kitur. Klausimas: kas is to zaidimo su vyrais? Ar JAV sitemoje matete kazka tokio? ten tokio burdako nera, nes JAV turi nuoseklia sistema, ten jaunuoliai zaidzia uz mokyklas, universitetus sezono metu mokosi, individualiai driba ir po to per vasaras dar daugiau dirba, jie net nevaziuoja i visokius U16 U17 U18 cempionatus. Vienintelis cempionatas kur JAV renka tos kartos geriausius zmones yra PČ U17 ir viskas ir tai ten kartais ten buna gerokai jaunesni zmones, nes 17 metciui darbas galvoje, o ne bereiksmes varzybos.Nuo to ir reiktu pradeti, kad pas mus vertybe nera darbo kultura, o kazkokia vertybe paverstos bereiksmes jaunimo varzybos, suolo trynimas su vyrais.. Rezultate po to ir gaunasi tokie meistriskumo atotrukiai, kai keliais metais vyresnius Adomaicio LKL profesonalus ir net Europos vicecempiona KANSAS universiteto megejai sutvarko i vienus vartus..


zirni, ar toj pačioj JAV 16mečiai žaidžia su vyrais? Atėję NBA naujokai 19-20 metų stringa žaisdami su vyresniais, nors yra žiauriai talentingi. Todėl čia klausimas ne apie tai, kaip kas dirba, o kada laikas pradėti su vyrais žaisti.
2015-10-19
-1
Atsakyti
AnonimasJonai, ka reiskia"tačiau šiemet, priešingai nei anksčiau, Lietuvoje neblokuojamos Kauno „Žalgirio“ rungtynės. "http://www.euroleague.tv/faqAre all games and teams available to watch live?All weekly games of Lithuanian teams (Zalgiris Kaunas) blocked for residents of Lithuania (TV Partner: Viasat).


Vadinasi pirmą savaitę dar nebuvo sutvarkyta sistema, nes man rodė. Gaila, kad bus toliau blokuojama
2015-10-19
-3
Atsakyti
Ponas Jonai, kokias cia teorijas kuriate? Kad nera tvarkos, tai tiesa, bet tai visai kitur. Klausimas: kas is to zaidimo su vyrais? Ar JAV sitemoje matete kazka tokio? ten tokio burdako nera, nes JAV turi nuoseklia sistema, ten jaunuoliai zaidzia uz mokyklas, universitetus sezono metu mokosi, individualiai driba ir po to per vasaras dar daugiau dirba, jie net nevaziuoja i visokius U16 U17 U18 cempionatus. Vienintelis cempionatas kur JAV renka tos kartos geriausius zmones yra PČ U17 ir viskas ir tai ten kartais ten buna gerokai jaunesni zmones, nes 17 metciui darbas galvoje, o ne bereiksmes varzybos.

Nuo to ir reiktu pradeti, kad pas mus vertybe nera darbo kultura, o kazkokia vertybe paverstos bereiksmes jaunimo varzybos, suolo trynimas su vyrais.. Rezultate po to ir gaunasi tokie meistriskumo atotrukiai, kai keliais metais vyresnius Adomaicio LKL profesonalus ir net Europos vicecempiona KANSAS universiteto megejai sutvarko i vienus vartus..
2015-10-19
Atsakyti
Anonimas
Jonai, ka reiskia

"tačiau šiemet, priešingai nei anksčiau, Lietuvoje neblokuojamos Kauno „Žalgirio“ rungtynės. "

http://www.euroleague.tv/faq

Are all games and teams available to watch live?

All weekly games of Lithuanian teams (Zalgiris Kaunas) blocked for residents of Lithuania (TV Partner: Viasat).
2015-10-19
-2
Atsakyti
mindosas
Pamirstas gruzinas Markochvili.Benettone dar 15 metu lakste Eurolygoje.Tiesa nieko ypatingo taip ir nepasieke,bet vidutiniame lygyje zaidzia neblogai iki siol

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-19
-1
Atsakyti
dilys puikiausias pavyzdys kuomet nieko nepasiekes ir pernelyg anksti save pradeda statyti vienoje eileje su KOBE JORDANO AR SABONIU . neslėpkim prasigerė dilys o kad musu jaunimas kelia sparnus tai tik reikia džiaugtis . lietuvoje niekada netures tokiu salygu kaip ispanijoje ar vokietijoje. o ir vaiku treneriai mažaraščiai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-19
+2
Atsakyti
jo, tie du pastebėjimai apie CSKA salę ir Viasat transliacijų kokybę, tai 110 proc teisingi.

Bet kam - absoliučiai bet kuriai komandai būtų parodytos durys jei ji norėtų žaisti tokioje salėje kaip CSKA garažas, bet tik ne CSKA. Jiems viskas galima, jiems kiti standartai, nes jie tiesiog už tai susimoka. Nieko naujo.

O kas dėl transliacijų, tai situacija išvis apgailėtina. Jau pofig ta laida prieš/per/po rungtynių, bet komentatorių nusiųst į išvykos rungtynes skaitau yra privaloma. Bet ne, Viasat geriau kiš nesamoningas € sumas š kičines savo grupės kuriamas laidas runkeliams, nei bent kiek pagerins EL tranliacijas. Niekas juk nesako, kad turi važiuot 10 žmonių grupė, rengti reportažus, live interviu ir tt ir pp - teisingai Jonas sako: užtektų tik nusiųst 1 komentatorių. Kiek tokių išvykų būtų? iki 20 per sezoną - išlaidos tikiam milžinui kaip Viasat tikrai nedidelės, o vat teigiamas efektas manau būtų labai pastebimas.
2015-10-19
Atsakyti
pamirsot
Gadiliauska,jis irgi ispanijoj nuo16
2015-10-19
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.